SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Pripravte sa na objavovanie skrytých pokladov Európy

Tlačové správy
0

Každý cestovateľ neustále hľadá novú inšpiráciu a nové miesta na objavovanie - či už v domovine alebo v zahraničí. Aby takéto cesty a dovolenky boli skutočne nezabudnuteľné, zverejnila spoločnosť Mastercard zoznam 44 najlepších skrytých pokladov, aby tak upozornila na tie najzaujímavejšie, avšak málo známe, no cenovo dostupné európske destinácie.

Na prvom mieste zoznamu je Astúria, kraj na severe Španielska, a tamojší dych vyrážajúci ženský kláštor Covadonga. Ide o skutočný klenot, ktorý ešte nie je zaplavený turistami a stále ponúka rozumné ceny. V tesnom závese za Astúriou je Malta so svojim stredovekým mestom Zebugg a ako tretia sa umiestnila oblasť Salzkammergut v Rakúsku s nádherným Halštatským jazerom.

15 najlepších skrytých pokladov

 

1. Astúria a kláštor Covadonga, Španielsko

9. Okolie mesta Volos s horou Pelion, Grécko

2. Mdina a Zebbug, Malta

10. Veľká planina, Slovinsko

3. Región Salzkammergut, Rakúsko

11. Kašubsko, Poľsko

4. Azory, Portugalsko

12. Naarden, Holandsko

5. Perast, Čierná Hora

13. Mys Kolka, Lotyšsko

6. Lednicko-Valtický areál, ČR

14. Delta Dunaja, Rumunsko

7. Ostrov Pag, Chorvátsko

15. Vysočina v okolí Balatonu, Maďarsko

8. Ostrov Saaremaa, Estónsko

 

Za Slovensko sa v zozname umiestnil jeden z deviatich národných parkov Slovenský raj. Zoznam najlepších skrytých pokladov na európskom kontinente bol zostavený s použitím dát spoločnosti Mastercard, informácií od miestnych bloggerov zameraných na cestovanie a informácií od odborníkov na cestovný ruch. Jednotlivé destinácie sa hodnotili podľa príťažlivosti, množstva návštevníkov, dostupných spôsobov platenia, nákladov na pobyt a podľa komfortu.

Prieskum spoločnosti Mastercard ukazuje, že až 7% Slovákov uviedlo ako najčastejšiu destináciu na dovolenku Maďarsko, ďalej Poľsko (3%) a nasledovalo Chorvátsko a Nemecko s 1%.

Za odpočinkom a zábavou vyrážajú obyvatelia Európy do zahraničia v priemere 1,5krát do roka, pričom v priebehu dovolenky utratia v priemere 46€. Prieskum tiež ukazuje, že až 48% všetkých nákladov na dovolenku zaplatia Európania ešte pre odcestovaním.

„Zistenia spoločnosti Mastercard s ohľadom na miesta, kde ľudia utrácajú, vyústili do jedinečného zoznamu odporúčaní, ktoré turistom umožňujú porovnávať rôzne destinácie podľa ich príťažlivosti, komfortu a nákladnosti,“ uviedol Adam Blake, šéf Medzinárodného strediska pre výskum cestovného ruchu Univerzity v Bournemouth. „Ich údaje v spojení s miestnymi znalosťami turistických destinácií činia z tohto sprievodcu veľmi cenný zdroj informácií, a to aj pre skúsených cestovateľov.“

Platobné karty sa stále častejšie stávajú neoddeliteľnou súčasťou výbavy na cesty

Európania sa pri objednávaní pobytu stále viac spoliehajú na platobné karty a v ešte väčšej miere ich využívajú v priebehu samotného cestovania. Ako zistil prieskum medzi spotrebiteľmi, zrealizovaný spoločnosťou Mastercard v roku 2016 v dvanástich európskych krajinách[2], 55% z nich používa svoju platobnú kartu na nákup leteniek, ubytovanie a na ďalšie výdavky ešte pred odchodom a 45% potom aj v priebehu samotnej dovolenky. Vo väčšine prípadov potom respondenti dávali prednosť cestovaniu na kratšie vzdialenosti v domovskej alebo susednej krajine. Na cestách najviac utrácajú ľudia za hotely, nákupy odevov a za reštaurácie, a platobnú kartu najčastejšie používajú v obchodoch s potravinami, reštauráciách, baroch a pri platbe za dopravu. V najvyššej miere platia svoje útraty kartou návštevníci v Rakúsku, Nórsku, Švajčiarsku, na Islande a v Estónsku.

„Ľudia po celom svete v stále väčšej miere prichádzajú na chuť cestovaniu bez hotovosti, bez ohľadu na to, či sú na služobnej ceste alebo na dovolenke. Spoločnosť Mastercard chce ľuďom na dovolenke, ale aj tým, ktorí cestujú za obchodom, pomôcť vyťažiť z cestovania čo najviac, a to jednak pred samotnou cestou, tak aj v priebehu nej a po návrate. Preto ponúkame overené, inovatívne a jednoduché platobné riešenia. Zostavením zoznamu najlepších skrytých pokladov medzi destináciami chce spoločnosť Mastercard umožniť ľuďom zvoliť si a naplánovať cestu do nových a lákavých destinácií, ktoré si rozhodne návštevu zaslúžia,“ uviedol Javier Perez, prezident spoločnosti Mastercard pre Európu.

Aby mohla byť vaša dovolenka taká bezstarostná, ako to len ide, ponúka Mastercard niekoľko rád a tipov:

  • Overte si, aké služby sú spojené s vašou platobnou kartou, ako je zabezpečenie či cestovné a voľnočasové služby, ktoré môžu vašu cestu ešte viac spríjemniť.
  • Dajte svojej banke alebo finančnej inštitúcii informácie o tom, kam máte namierené, aby sa vám v prípade potreby mohlo dostať pomoci rýchlejšie.
  • Uložte si do telefónu číslo na linku, kde je v prípade straty alebo krádeže možné platobnú kartu zablokovať.
  • Pri platení kartou v reštaurácii alebo v kaviarni požiadajte čašníka, aby platobný terminál priniesol k vášmu stolu, alebo choďte k terminálu s ním.
  • PIN ku svojej karte si nikdy nepoznamenávajte na kúsok papiera ani si ho neukladajte do mobilného telefónu.
  • Pri platení v zahraničí plaťte v miestnej mene – môžete tak využiť najvýhodnejší zmenový kurz.
  • Bankový výpis skontrolujte a prípadné podvodné transakcie ohláste najneskôr do 30 dní. Kedykoľvek sa vám niečo nezdá, kontaktujte svoju banku.
  • Nulová zodpovednosť, poskytovaná spoločnosťou Mastercard, vás chráni pred neoprávnenými transakciami – teda platbami za nákupy, ktoré ste neučinili.

Užite si skvelú, bezpečnú a skrytú dovolenku!

 

Mastercard

Všetky autorove články
Mastercard

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať