SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Projektor Moon s krátkou projekčnou vzdialenosťou a rozšírenou realitou

0

Vo svete online vzdelávania projektor Moon ponúka hybridný štýl výučby. Umožňuje totiž učiteľom premietať obsah s rozšírenou realitou. Moon je projektor na krátku vzdialenosť (short-throw), navrhnutý tak, aby uľahčil dištančné vyučovanie a umožnil učiteľom komunikovať so študentmi prostredníctvom rozšírenej reality. Ide o dielo kórejského dizajnéra Soomina Sona. Projektor sa umiestni priamo pred učebnicu a zobrazuje virtuálne prvky nad tlačeným textom knihy.

Učitelia potom môžu podčiarknuť odseky, písať poznámky, zvýrazniť obrázky a dokonca aj vyhodnocovať prácu študentov v reálnom čase. Projektor sa dodáva so stylusom, ktorý umožňuje vyučujúcemu vytvárať digitálne anotácie v učebnici, ktoré sa potom premietajú do učebníc študentov. Celý tento zážitok je vytvaraný aplikáciou pre smartfóny, ktorá poskytuje možnosť vzájomnej interakcie učiteľa a študenta, kladenia otázok a odpovedania na ne.

SWAN_042021

Moon má jednoduchý dizajn a jednoduché rozhranie. Vďaka veľkým tlačidlám na hornej strane ho môžu deti ovládať bez toho, aby ich to unavovalo. Stylus používa na pohyb po učebnici dotykový hrot, pričom kamera sleduje jeho pohyb. K dispozícii je dokonca aj tlačidlo mikrofónu, ktoré umožňuje učiteľom komunikovať priamo so žiakmi a odosielať im prednášky s hlasovými poznámkami počas online hodiny.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať