SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Experimentálny mozgový implantát odstraňuje depresiu v reálnom čase

5

Štúdia uskutočnená ako dôkaz koncepcie ukázala, ako môže mozgový implantát liečiť ťažkú depresiu elektrickou stimuláciou určitých oblastí mozgu. Špičkový experimentálny implantát monitoruje nervovú aktivitu na prítomnosť biomarkerov signalizujúcich nástup depresie a v reálnom čase nakrátko stimuluje kľúčovú oblasť mozgu, aby narušil cyklus a zlepšil náladu. Ide o postup precíznej medicíny, ktorý identifikuje a moduluje v mozgu pacienta okruh, ktorý je jedinečne spojený s jeho príznakmi.

SWAN_042021

Nová štúdia publikovaná v časopise Nature Medicine prináša informácie o prvom ľudskom pacientovi, ktorý bol liečený týmto experimentálnym mozgovým implantátom. Išlo o 36-ročnú ženu s ťažkou depresiou rezistentnou na liečbu. Prvým krokom výskumu bolo pozorné sledovanie elektrickej aktivity v pacientkinom mozgu počas 10 dní, aby sa identifikovali špecifické vzorce, ktoré korelujú s depresívnymi príznakmi. Vedci zistili, že pri nástupe akútnych depresívnych symptómov je vždy aktivovaná istá časť amygdaly.

Takisto zistili, že krátke výboje elektrickej stimulácie do oblasti nazývanej ventrálne striatum môžu pôsobiť proti tejto aktivite amygdaly. Len čo identifikovali tento personalizovaný model mozgovej aktivity a cieľ stimulácie, vedci implantovali experimentálne zariadenie, ktoré dokázalo zaznamenať aktivitu v jednej oblasti a reagovať na ňu elektrickou stimuláciou druhej. Niekoľko dní po implantácii prispôsobeného zariadenia pacientkina depresia začala ustupovať.

Kým pred implantáciou dosahovala hodnotu 36 na 45-bodovej Montgomeryho-Åsbergovej škále pre depresiu (MADRS), 12 dní po zapnutí implantátu jej skóre kleslo na 14 a po niekoľkých mesiacoch klesania sa nakoniec ustálilo na hodnote 10, čo je skóre znamenajúce klinickú remisiu. Zatiaľ však nie je jasné, ako takýto personalizovaný systém bude fungovať u iných pacientov. Navyše ide o vysoko invazívny chirurgický zákrok, ktorý by sa dal použiť iba u najzávažnejších pacientov s nezvládnuteľnými príznakmi. Pred vedcami stojí teda ešte veľa práce, než sa tento druh terapie vôbec priblíži ku klinickému použitiu.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

5 komentárov

Hjip reakcia na: Experimentálny mozgový implantát odstraňuje depresiu v reálnom čase

19.10.2021 23:10
Good day,

My name is Eric and unlike a lot of emails you might get, I wanted to instead provide you with a word of encouragement – Congratulations

What for?

Part of my job is to check out websites and the work you’ve done with nextech.sk definitely stands out.

It’s clear you took building a website seriously and made a real investment of time and resources into making it top quality.

There is, however, a catch… more accurately, a question…

So when someone like me happens to find your site – maybe at the top of the search results (nice job BTW) or just through a random link, how do you know?

More importantly, how do you make a connection with that person?

Studies show that 7 out of 10 visitors don’t stick around – they’re there one second and then gone with the wind.

Here’s a way to create INSTANT engagement that you may not have known about…

Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know INSTANTLY that they’re interested – so that you can talk to that lead while they’re literally checking out nextech.sk.

CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

It could be a game-changer for your business – and it gets even better… once you’ve captured their phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation – immediately (and there’s literally a 100X difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes.)

Plus then, even if you don’t close a deal right away, you can connect later on with text messages for new offers, content links, even just follow up notes to build a relationship.

Everything I’ve just described is simple, easy, and effective.

CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

You could be converting up to 100X more leads today!

Eric
PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithwebvisitors.com/unsubscribe.aspx?d=nextech.sk
Reagovať

Oni toto už dávno robia nano dronmi v mozgu v kombinácií s hypnózou - držať vás v depresií je ich cieľ, zarábajú na liekoch reakcia na: Experimentálny mozgový implantát odstraňuje depresiu v reálnom čase

13.10.2021 19:10
Keď vám napichnú mozog nano dronmi a pohypnotizujú vás môžu vám striedať tými nanitmi náladu. Sama som to zažila. A verte mi, že oni vám tú dobrú náladu a šťastie nedajú. Oni vás chcú v tej depresií držať. Dajú vám oňuchať dobrú náladu na 5 sekúnd a potom poprajú zasa len zdochni v depresií. Oni tu nechcú šťastných výkonných ľudí, veď na tých by nezarobili na liekoch.
Reagovať

RE: Pani nič si z toho nerobte, aj mne šťukali s telom. Vám dávajú depresiu, mne zasa šťukajú z penisom - pýta, nepýta. Nanity:( reakcia na: Oni toto už dávno robia nano dronmi v mozgu v kombinácií s hypnózou - držať vás v depresií je ich cieľ, zarábajú na liekoch

14.10.2021 14:10
Nič si z toho nerobte pani, sme skrátka napichnutí a mučia nás. Mne pomáha modlitba, viac vám na to nedajú. Len vás zničia, zbytočne ste to napísali. No, držte sa tam, budú mučiť to je isté. Už aj bolelo.
Reagovať

RE: Oni toto už dávno robia nano dronmi v mozgu v kombinácií s hypnózou - držať vás v depresií je ich cieľ, zarábajú na liekoch reakcia na: Oni toto už dávno robia nano dronmi v mozgu v kombinácií s hypnózou - držať vás v depresií je ich cieľ, zarábajú na liekoch

14.10.2021 02:10
Pani skúšali ste už psilocybínové huby, tiež známe ako lysohlávky? Myslím to vážne, nie ako žart alebo zosmiešnenie. Skutočne pomáhajú v terapeutickom prístupe voči úzkostiam aj depresiám.
Reagovať

RE: RE: Lysohlávka môže spôsobiť aj ešte väčšiu depresiu, čítam tu: reakcia na: RE: Oni toto už dávno robia nano dronmi v mozgu v kombinácií s hypnózou - držať vás v depresií je ich cieľ, zarábajú na liekoch

16.10.2021 17:10
V opačných případech, převážně u citově založených jedinců psilocybin a psilocin, který houba obsahuje, způsobuje strach, úzkost, pocity pronásledování nebo nepříjemné halucinace, v některých případech až toxickou psychózu.
Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/20071002lysohlavky_drogy.html
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať