ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Prvá detská online univerzita na Slovensku: Máme rekordných 709 online študentov!

Tlačové správy
0

Detská Univerzita Komenského každoročne dokazuje, že deti majú o štúdium a získavanie nových zaujímavých poznatkov záujem aj v lete. Keďže je však ich záujem vyšší ako kapacita, a pre mnohé deti je štúdium v Bratislave nedostupné, zapojila sa do unikátneho vzdelávacieho projektu spoločnosť DATALAN. Slovenský líder v oblasti informačných technológií prenáša deťom nové poznatky bezplatne cez internet priamo do detských izieb.

800 študentov už „online“ diplom má, ďalšie stovky sa pridajú tento rok
Aktuálne prebieha 7. ročník DUK online, do ktorého sa prihlásilo historický najviac – až 709 detí. Pre vysoký záujem sme tento rok dokonca predĺžili možnosť prihlásiť sa až do 31.7. Výhodou online štúdia je, že je kapacitne a priestorovo neobmedzené – stačí mať počítač, tablet alebo mobil s internetom a chuť vzdelávať sa. Deti môžu študovať odkiaľkoľvek, zo Slovenska aj zahraničia, z prázdnin u starých rodičov, či priamo z pláže.
Aj tento rok na ne čaká 9 zaujímavých prednášok, ktoré budú zverejňované každý utorok od 11. júla do 5. septembra na stránke www.dukonline.sk Po prednáške deti cez online formulár vyplnia skúšobný test. Diplom absolventa Detskej Univerzity Komenského Online získajú tí študenti, ktorí úspešne absolvujú aspoň 6 z 9 testov. Výhodou tiež je, že prednášky a testy sú dostupné počas týždňa zverejnenia stále, takže môžu študovať vtedy, keď majú čas a chuť.
Do letnej univerzity sa každoročne hlásia stovky detí, a aj tento rok sa aktívne prihlasujú deti nielen z celého Slovenska, ale napr. aj Čiech, Francúzska, Švajčiarska, Ukrajiny či Ruska. V minulých rokoch sa prihlásili deti žijúce v Čechách, Francúzsku, či Austrálii.
Vďaka skutočne zaujímavým, inšpiratívnym, ale aj zábavným a prekvapivým prednáškam  využijú prázdniny naplno a v septembri prídu do školy nabití novými cennými informáciami.
Videoprednášky nájdete na www.dukonline.sk

„Ako dokazuje prax, študenti dnes už vyžadujú moderné formy vzdelávania a prispôsobenie prístupu k poznatkom aj kontaktu s vyučujúcimi novým trendom, ako sú smartfóny, informácie prístupné na jeden klik a online komunikácia, ktoré už bežne využívajú vo svojom živote. Spoločnosť DATALAN aj prostredníctvom DUK Online ukazuje, ako môže moderný prístup vyvolať v deťoch záujem o poznávanie nových vecí a ako s nimi školy môžu zlepšiť komunikáciu.“
Marek Paščák, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti DATALAN garant online projektu

mediamedia

Všetky autorove články
DATALAN studenti

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať