SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Prvé mechanické hodinky Apple Watch, ktoré netreba nabíjať

0

Youtuber NanoRobotGeek (vlastným menom Jack Spiggle) vzal najmodernejšie inteligentné hodinky a prerobil ich na analógovú verziu. Vznikli tak prvé hodinky Apple Watch poháňané automatickým strojčekom, presnejšie povedané, vôbec prvé hodinky Apple Watch, ktoré fungujú bez potreby nabíjania. Projekt sa začal zaobstaraním hodiniek Apple Watch prvej generácie, ktoré poslúžili ako vonkajší obal. Jack kúpil niekoľko použitých hodiniek cez eBay za pár stoviek dolárov – najmä pre ich šasi z nehrdzavejúcej ocele a zafírové sklo. Nápad bol zdanlivo jednoduchý – zostrojiť mechanické hodinky Apple Watch s funkčnou korunkou a tlačidlom.

V 25-minútovom videu sa podrobne dozviete, ako Jack postupoval. Prestavba sa dá v podstate rozdeliť na dve fázy – vypratanie vnútra hodiniek Apple Watch a následné zostavenie mechanických hodiniek v ich dutej schránke. Tá prvá úloha bola jednoduchá, ale vyžadovala si pomerne veľkú dávku opatrnosti, pretože Jack nechcel riskovať rozbitie skla ani iných častí. Ako ideálny mechanický strojček sa ukázal Seiko NH38. Je to cenovo dostupný automatický strojček, ktorý nepotrebuje naťahovanie a spolieha sa na oscilačné závažie vo vnútri hodiniek. To premieňa pohyby ruky na uloženú energiu, ktorá potom poháňa hodinky.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

NH38 má rezervu energie na 41 hodín, čo znamená, že ak budete hodinky nosiť každý deň, mali by bez problémov fungovať. Sú to tak jediné hodinky Apple Watch, ktoré NIKDY nepotrebujú nabíjať. Celý proces zahŕňal optimalizáciu a úpravu strojčeka tak, aby zapadol do šasi hodiniek z nehrdzavejúcej ocele. No jednou z najzaujímavejších častí bolo vytvorenie oscilačného závažia pre hodinky. Toto závažie, viditeľné cez zadnú stranu, slúži na nabíjanie hodiniek prostredníctvom drobných pohybov zápästia. Jack vzal existujúce závažie a upravil ho tak, že doň laserom vyrezal logo Apple a vyryl naň číslo modelu strojčeka a počet kamienkov.

Strojček bol potom namontovaný za zirkónovú dosku s malým výrezom na prednej strane, aby bolo vidieť zotrvačník hodiniek. Ako Jack sľúbil, korunka a tlačidlo boli skutočne funkčné. Stlačením tlačidla a súčasným otočením korunky sa dal nastaviť čas. Vzhľadom na možnosť ľahkého náhodného otočenia korunky Jack navrhol jedinečnú poistku, aby zabránil neúmyselnej zmene času, keby sa hodinky otreli o nejaký povrch. Nakoniec bolo na prednú stranu namontované zafírové sklo spolu so zadnou sklenenou jednotkou v tvare disku. Hodinkám trochu ubrala na čare skutočnosť, že Jack k tomuto skvostnému kúsku pripevnil sériový silikónový remienok. No v neskoršom krátkom videu youtuber ukázal hodinky so súpravou kožených remienkov.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať