SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Prvé skladateľné PC na svete, ThinkPad X1 Fold uvádza novú éru mobilných počítačov

Tlačové správy
0

Spoločnosť Lenovo dnes na veľtrhu CES® 2020 odhalila všetky podrobnosti svojho revolučného skladacieho počítača ThinkPad X1 Fold, ktorý bol ukázaný v máji 2019. ThinkPad X1 Fold je prvý plne funkčný počítač so sklopným OLED displejom. Je navrhnutý tak, aby poskytoval bezprecedentnú produktivitu a ponúkne priekopnícku novú formu, ktorá znovu pretvorí mobilnú výpočtovú techniku. Ako sa mení z viacerých režimov, z malého zariadenia do úplne plochého 13,3-palcového displeja, X1 Fold dodá efektívnosť notebooku s prenosnosťou smartfónov. X1 Fold, vyrobený kombináciou ľahkých zliatin, uhlíkových vlákien a potiahnutý luxusným koženým foliovým poťahom, ponúkne odolnosť a spoľahlivosť, ktorú používatelia očakávajú od každého počítača ThinkPad. Skonštruované spolu s Intel, je toto neptretržite pripojené PC poháňané procesormi Intel® Core™ s technológiou Intel® Hybrid a na začiatku v polovici roku 2020 bude k dispozícii so systémom Windows 10. Spoločnosť Lenovo plánuje v budúcnosti ponúknuť počítač ThinkPad X1 Fold spolu so systémom Windows 10X, aby sa zvýšila používateľská skúsenosť pri sklápaní. Voliteľné pripojenie 5G navyše umožní nové spôsoby práce kdekoľvek, kedykoľvek a akokoľvek chcete. 

Skladacie obaly

Paradigma knihy je stará už tisícročie. Okamžite známa a prenosná, podobnosť s prenosným počítačom je ihneď zrejmá. Prieskum používateľských skúseností naznačuje, že používatelia, ktorí často striedajú telefón, tablet a prenosný počítač, hľadajú niečo s rôznymi schopnosťami a výhodami. ThinkPad X1 Fold je priekopníckym, novým typom ľahkého zariadenia, ktoré dokáže úspešne premostiť silné stránky každého z nich a je bez kompromisov vo výkone alebo veľkosti obrazovky, no dostatočne kompaktné, aby sa zmestilo aj do najmenších tašiek. Špeciálne pre Windows 10 sme vyvinuli dômyselný softvér na prepínanie režimov, ktoré sa prispôsobujú viacerým prípadom použitia v nových prostrediach.

Otvorený, je X1 Fold ideálny na konzumáciu obsahu s častým využitím dotykov a s 13,3 palcovou OLED obrazovkou a hmotnosťou menej ako 1 kg. V režime na šírku s integrovaným stojanom v koženom fóliovom puzdre, môžu používatelia prezerať a komentovať najnovšie prezentácie alebo používať klávesnicu Bluetooth Mini Fold. Keď je zariadenie zatvorené, klávesnica je uložená a bezdrôtovo nabíjaná vo vnútri systému a zaistená magnetmi. Pri prestávke sledujte najnovšiu epizódu svojho obľúbeného seriálu na jasnom OLED displeji so zážitkom Dolby Audio. V orientácii na výšku môžu používatelia robiť poznámky alebo kresliť koncepty pomocou aktívneho pera alebo listovať a podpisovať úradný dokument. Sklopte obrazovku úplne do roviny a použite ju ako tablet alebo ju mierne ohnite, aby ste si počas nasledujúceho letu prečítali niekoľko kapitol ako knihu.

V známejšej orientácii prenosného počítača, môžu používatelia využiť dva nezávislé displeje, aby optimalizovali účinnosť počas určitých aktivít týkajúcich sa viacerých úloh. Zúčastnite sa videohovoru na hornej obrazovke a zároveň sledujte a upravujte prezentáciu na spodnej obrazovke. Porovnajte dokumenty, ktoré sú nad sebou, alebo si robte poznámky na jednej obrazovke a sledujte prednášku na druhej. Tieto prípady použitia sa môžu samozrejme využiť v režime na výšku alebo na šírku, podľa toho, čo je pre užívateľa najlepšie.

Nakoniec, X1 Fold je dokonale vhodný do kancelárskeho prostredia. Pripojte klávesnicu a myš v plnej veľkosti a druhý displej pomocou USB Type-C a rýchlo umiestnite zariadenie do voliteľného stojana ThinkPad X1 na výšku alebo na šírku. Používatelia ocenia výkonostné výhody kompletného stolového riešenia.

Spoľahlivosť a odolnosť

Viac ako štyri roky vo vývoji sme skúmali štyri primárne návrhy pre X1 Fold a vybrali sme pomer 4x3 s displejom 13,3 palca, aby sme dosiahli čo najlepší zážitok a najvyššiu úroveň produktivity.

Náš vývojový tím ThinkPad neúnavne pracoval s technológiou Intel na prekonaní mechanických a elektrických výzviev s ohybným pántom. A vďaka nášmu partnerstvu so spoločnosťou LG Display nastavujeme nové štandardy pre zdokonalenie technológie skladacích obrazoviek. Výsledkom tohto úsilia bolo niekoľko inovatívnych vývojov:

  • Po spracovaní šiestich rôznych prevedení závesov a viac ako dvadsiatich rôznych variácií, sme vytvorili jedinečný viaczložkový krútiaci mechanizmus závesu, ktorý zvláda záťaž počas  záhybu.
  • Závesný mechanizmus v kombinácii s ľahkými zliatinami, vrátane rámovej dosky vystuženej uhlíkovými vláknami, optimalizuje zážitok zo sledovania pri rozloženom plochom povrchu.
  • Displej pOLED použitý pri X1 Fold bol podrobený rozsiahlemu testovaniu trvanlivosti, aby bolo jasné, že spĺňa naše kritériá použiteľnosti, pokiaľ ide o poklepanie, sledovanie a spadnutie.
  • Navrhnutý tak, aby vydržal rovnaké testy ako ostatné notebooky ThinkPad, X1 Fold naďalej vydrží aj rozsiahle cykly skladania obrazovky, záťažové testy a testy používania pera, aby spĺňal naše prísne kritériá kvality.

"Vytvorenie prvého skladacieho počítača na svete je náročnou technickou výzvou, ale spoločnosť Lenovo je na túto úlohu viac ako pripravená,” povedal Christian Teismann, President, Commercial PC and Smart Device Business, Lenovo. “ Naše legendárne dedičstvo ThinkPad nám v priebehu rokov poskytlo základ pre progresívny dizajn, ktorý teraz umožňuje vybudovať inžinierske majstrovské dielo s X1 Fold, novou kategóriou zariadenia, ktoré prichádza raz za dekádu.”

 “Naše dlhodobé partnerstvo so spoločnosťou Lenovo naďalej posúva hranice skúseností s počítačmi a dizajnom,” povedal Gregory Bryant, Intel Executive Vice President and General Manager of the Client Computing Group. “ Spolupráca medzi našimi tímami bola neuveriteľná a hlboká spoločná práca, ktorú sme vykonali na úrovni platformy, jednoznačne priniesla nádherné výsledky s týmto jedinečným počítačom so sklopnou obrazovkou.”

Cena a dostupnosť1
Očakáva sa, že počítač ThinkPad X1 Fold s operačným systémom Windows 10 bude k dispozícii v polovici roku 2020, pričom ceny by mali začínať od 2499 dolárov. Verzia systému s Windows 10X bude k dispozícii neskôr.

Očakáva sa, že skladací stojan ThinkPad X1 Fold Stand bude k dispozícii v 2. polovici 2020. Ceny budú zverejnené bližšie k dátumu uvedenia na trh.

Lenovo

Všetky autorove články
Lenovo PC ThinkPad x1 fold

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať