SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Recenzia: 10-palcový tablet Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1 s výborným pomerom cena/výkon

0

prestigio-multipad-4-1.jpg 10,1-palcový tablet so štvorjadrovým procesorom zaujme hliníkovým šasi a elegantným dizajnom. Ponúka výborný pomer cena/výkon a aj napriek nižšej cene ho môžeme radiť do kategórie tabletov strednej triedy.

Procesor nepatrí medzi najvýkonnejšie na trhu. Ponúka však dostatok výkonu na to, aby zvládol bežné aktivity, na ktoré používatelia tablet využívajú. Poradí si aj s 3D hrami, pri slabšom nastavení kvality. HD rozlíšenie 1280 × 800 je viac ako postačujúce a dotvára celkový pozitívny dojem zariadenia, ktoré ponúka výborný pomer cena/výkon. Chválime výdrž batérie, počas testovania sme namerali až 6,7 hodín s maximálnym nastavením jasu. V bežných podmienkach môže byť výdrž ešte dlhšia.

RS3838_original_jpg_noalpha.jpg

Hliníkové šasi je príjemným prekvapením a oživením tradícií. Obvykle sme boli zvyknutí na plastové tablety, najmä v kategórii lacnejších zariadení. Hliníková konštrukcia dodáva tabletu punc elegancie, prístroj pôsobí odolnejšie ako konkurenčné plastové produkty. Na tele sa nachádza dvojica kamier, ktoré sú kvôli nízkemu rozlíšeniu použiteľné maximálne na video hovory. Pomocou tohto tabletu kvalitné fotky neodfotíte.

Je pozitívne, že predná kamera je umiestnená v strednej pozícii nad displejom. Niektoré konkurenčné zariadenie majú kameru v rohu, čo je pri video hovoroch nepraktické. Tablet ponúka bežnú výbavu - micro USB, micro HDMI a microSD sloty. Bez microSD karty sa pravdepodobne nezaobídete, z 8 GB interného úložiska dostanete k dispozícii 5,4 GB miesta. Podporované sú microSD karty do veľkosti 32 GB.

RS3854_original_jpg_noalpha.jpg

RS3837_original_jpg_noalpha.jpg

Operačný systém Android vo verzii 4.2 nie je výrazne upravený. Ponúka množstvo predinštalovaných aplikácií, ktoré pokryjú základnú využiteľnosť zariadenia. Reakcie systému sú plynulé.

Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1 PMP5101C QUAD odporúčame používateľom, ktorí hľadajú 10-palcový tablet za dobrú cenu. PMP5101C QUAD ponúka dostatok výkonu, veľmi dobrú výdrž batérie a kvalitný displej. Vlastnosti, v ktorých tablet zaostáva, je možné odstrániť pomocou príslušenstva - úložisko si rozšírite SD kartou, hudbu budete počúvať cez slúchadlá.

 

Hodnotenie

 

hliníkové šasi
pomer cena/výkon
výdrž batérie
 
veľkosť interného úložiska
rozlíšenie kamier
menej kvalitné reproduktory

Technické parametre

Model

Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1

Výrobca

Prestigio

Veľkosť a typ displeja

10,1", IPS

Rozlíšenie

1280 × 800

Operačný systém

Android 4.2

Procesor

Cortex A9, 1,6 GHz, štvorjadro

RAM

1 GB

Interná pamäť

8 GB / 5,4 GB k dispozícii

HDMI

Áno

Bluetooth

Áno

Porty

micro USB, mini HDMI, microSD

Digitálna kamera

Zadná, 2,0MP, predná, 0,3MP

Výdrž batérie [h]

6,7

Rozmery (v × š × h) [mm]

260 × 170 × 9,5

Hmotnosť [kg]

0,613

 

Cena:

162 Eur s DPH (134,99 Eur bez DPH)

Predaj:

vizitka_hej.sk.jpg

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať