NICEBOY_112021 NICEBOY_112021 NICEBOY_112021

Recenzia: Samsung Galaxy Camera v redakcii

0

Jedno z najdôležitejších ohlásení na výstave IFA v Berlíne sa týkalo fotoaparátu Samsung Galaxy Camera. Prešlo dva a pol mesiaca a tento produkt sa reálne dostáva do predaja. Medzi prvými ho dostala aj redakcia magazínu PC REVUE a v tomto článku sa podelíme o prvé dojmy z jeho používania.

SamsungGalaxyCamera-5.jpg

Charakteristický znak zariadenia Samsung Galaxy Camera je vysúvateľný objektív až s 21-násobným optickým zoomom

Najväčšia zmena oproti iným fotoaparátom je v tom, že súčasťou tohto fotoaparátu je aj šachta na SIM kartu. Výrobca použil formát microSIM a miesto na šachtu sa nachádza v priestore s batériou. Okrem toho je tu aj šachta na kartu microSD a výstup microHDMI. Kapacita batérie je 1650 mAh, rozmery sú 128,7 × 70,8 × 19,1 mm a hmotnosť 305 gramov. Z fotoaparátu sa nedá telefonovať, SIM karta sa využíva na dátové 3G pripojenie. Práve preto možno odosielať nafotené fotografie z terénu bez toho, aby používateľ musel byť v pokrytí Wi-Fi. Samozrejme, Galaxy Camera podporuje pripojenie Wi-Fi. Rozlíšenie snímača je 16,3 megapixela, ide o 1/2,3" snímač CMOS so zadným podsvietením. Ohnisková vzdialenosť objektívu je 23 mm, svetelnosť od F2.8, ISO siaha po 3200.

SamsungGalaxyCamera-9.jpg

Priestor na spodnej strane obsahuje port na microSIM, microSD, batériu a aj microHDMI; kábel HDMI sa dá pripojiť aj bez otvorenia krytu

Fotoaparát sa zo stránky ovládania správa podobne ako smartfón s operačným systémom Android 4.1, ale ikona fotoaparátu má prioritné umiestnenie na pracovnej ploche. Procesor je štvorjadrový, vo výbave je aj snímač GPS. Displej je vynikajúci, má uhlopriečku 121,2 mm a ide o HD Super Clear Display vo formáte 16:9, 1280 × 720 bodov. Vyhotovenie Telo fotoaparátu je vyhotovené z bielej organickej hmoty, príjemnej na dotyk. Ovládací panel na hornej strane je minimalistický - zapínanie, zmena mierky a spúšť. Všetko ostatné urobíte dotykovým displejom. Fotoaparát sa dá ovládať aj hlasom.

SamsungGalaxyCamera-3.jpg

Pracovná plocha a Samsung Galaxy Camera s Androidom 4.1

Pri fotografovaní sa dá využiť obrovský 21-násobný zoom, fotiť sa dá v režime Automat, ďalej s výberom scén a vo viacerých ďalších „expertných" režimoch až po úplný manuál. Ovládanie clony a doby uzávierky je intuitívne na displeji fotoaparátu. Osobitné režimy sú napr. na fotenie nočnej scény alebo vodopádu. Po odfotení máte možnosť snímku ďalej upracovať, pričom výsledok sa uloží ako nová fotografia. Kapacita zabudovanej pamäte na fotografie/videá je 4 GB, pamäťový priestor sa dá zväčšiť kartou microSD.

SamsungGalaxyCamera-2.jpg

Fotografie možno bezdrôtovo preniesť na mobilný telefón, Facebook, Twitter alebo na cloud. Ukladanie na cloud môže byť automatické bez toho, aby sa musel o to používateľ starať. Pri prvom používaní sa nám s fotoaparátom podarili vcelku zaujímavé fotografie počas dňa i v noci. Hlavne režim rozostrených svetiel z pohybujúcich sa automobilov je veľmi netradičný, ale na tento typ fotografie si pripravte statív. Veľmi príjemná je možnosť okamžitého sprístupnenia fotografií a aj to, že vďaka fotoaparátu máte prehľad napr. aj o mailovej komunikácii. Chválime kvalitu displeja i optickú stabilizáciu obrazu. Na druhej strane je to fotoaparát dosť veľký na každodenné nosenie vo vrecku. Fotoaparát Samsung Galaxy Camera využijete hlavne vtedy, ak chcete mať naozaj kvalitné fotografie aj s pozíciami GPS a oceňujete pripojenie na internet aj v teréne.

Svetla.JPG

Fotografia zachytávajúca večernú dopravnú zápchu v Bratislave

Sero.JPG

Fotografia v protisvetle s použitím príslušného režimu

VMiestnosti.JPG

Fotografia realizovaná v zatemnenej miestnosti v automatickom režime

K tomuto fotoaparátu sa ešte na našich stránkach vrátime po dlhších skúsenostiach s ním.

 

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať