Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Inteligentný reproduktor môže sledovať dýchanie dieťaťa a upozorniť na zastavenia srdca počas spánku

0

Funkcia bieleho šumu inteligentného reproduktora by sa mohla použiť ako bezkontaktný spôsob na sledovanie pohybov rúk a nôh, dýchania a plaču dieťaťa. Inovatívny systém využíva biely šum na detekciu dýchania dieťaťa rovnako, ako sonarová technológia dokáže detegovať objekty. Vďaka využitiu širokej škály mikrofónov zabudovaných do moderných inteligentných reproduktorov ako Amazon Echo či Google Home môže systém sledovať biely šum odrazený od tela dieťaťa.

Prototypové zariadenie vedcov z Washingtonskej univerzity s názvom BreathJunior bolo prvýkrát testované na simulátore dieťaťa. Systém dokázal presne detegovať rýchlosť dýchania medzi 20 a 60 dychmi za minútu. Potom bol BreathJunior testovaný na novorodencoch na jednotke intenzívnej starostlivosti, pričom deti boli na porovnanie zároveň pripojené na káblové respiračné monitory. Systém sa opäť ukázal ako pôsobivo presný, bol schopný identifikovať rýchlosť dýchania až 65 dychov za minútu a jeho merania presne zodpovedali rýchlostiam zisteným pomocou káblových zariadení v nemocnici.

Systém je stále v štádiu prototypu, vedci však pracujú na jeho komercializácii prostredníctvom startupu Sound Life Sciences. Ďalšie zariadenie predstavené začiatkom roka tým istým výskumným tímom preukázalo schopnosť inteligentného reproduktora monitorovať u dospelých príznaky zastavenia srdca počas spánku. Podľa vyjadrenia Shyama Gollakotu, ktorý sa podieľal na  výskume, budú inteligentné reproduktory vďaka algoritmickým inováciám a pokrokom v ich hardvéri v budúcnosti schopné monitorovať množstvo rôznych zdravotných ukazovateľov.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
reproduktor zvuk audio bezpečnosť zdravie clovek veda vyskum smart domacnost

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať