Honor 20 Pro / Azúrový elegán v lesklom šate

0

Veľmi sa mi páčil trochu netypický farebný dizajn tohto smartfónu. Spočiatku som sa obávala, že zadný kryt bude menej kvalitný, lebo tak vyzeral. Ale počas používania sa preukázal ako dostatočne pevný, takže moje obavy boli vyvrátené. Trochu problematický je podľa mňa lesklý povrch, neustále znečistený odtlačkami prstov.

Ďalšie pozitívum je veľkosť. Napriek tomu, že zariadenie je pomerne veľké, nie je príliš široké a bez problémov sa zmestí aj do menšej ruky (ako je aj tá moja).  Displej má veľkosť 6,26 palca a využíva LCD full HD technológiu, ktorá je pravdepodobne dôvodom dostupnej ceny, keďže je menej kvalitná ako technológie používané pri podobných smartfónoch.

Prístup

Smartfón má čítačku odtlačkov prstov umiestnenú na pravom boku v tlačidle uzamknutia obrazovky. Vďaka tomu ju síce viete ľahko nahmatať, ale zároveň veľakrát nechcene odomknete obrazovku. To však  môžeme považovať aj za skrátenie procesu zapnutia obrazovky a následne možno zadávať heslo alebo inak odomykať zariadenie.  Ďalšia možnosť je odomykanie na základe rozpoznania tváre. Tento spôsob je veľmi jednoduchý, praktický a efektívny. Ani raz sa mi nestalo, že by zariadenie nerozpoznalo moju tvár. No to platí len za svetla, potme tvár nevie rozpoznávať.

Fotoaparát

Najväčšie lákadlo tohto smartfónu je fotoaparát, a to opodstatnene. Bola som veľmi príjemne prekvapená zábermi zhotovenými týmto zariadením. Smartfón má zadný fotoaparát skladajúci sa zo štyroch objektívov so svetelnosťou f/1,4. Hlavný fotoaparát ponúka rozlíšenie 48 Mpx, superširokouhlý fotoaparát má rozlíšenie 16 Mpx, fotoaparát s teleobjektívom 8 Mpx a fotoaparát na makro 2 Mpx. Spolu vytvárajú fotografie v kvalite, ktorá poteší hádam každého. A to, že aj predná kamera má rozlíšenie 32 Mpx, je už len čerešnička na torte pre milovníkov selfies. Trochu nevýhodné je, že jednotlivé kamery vyčnievajú z hladkého povrchu zadnej strany, keď teda položíte zariadenie na stôl, nebude tam rovno ležať.

Konektivita

V balení sa okrem zariadenia nachádzala ešte nabíjačka a redukcia na pripojenie slúchadiel, keďže smartfón nedisponuje typickým 3,5 mm jackom. Je to škoda, keďže toto zariadenie si kúpia vo väčšine prípadov mladí ľudia obľubujúci počúvanie hudby a určite by ho využili. Ovládanie hlasitosti sa nachádza na pravej strane nad tlačidlom na uzamknutie obrazovky. Nabíjanie je veľmi rýchle, rýchlejšie, ako sme zvyknutí pri bežných smartfónoch. Adaptér s výkonom 22,5 W dokáže nabiť zariadenie na 50 % za pol hodiny.

Verdikt

Za cenu patriacu do strednej kategórie tento smartfón ponúka funkcie a vlastnosti telefónov najvyššej triedy.

 Za fotografie zhotovené týmto smartfónom by sa nemusela hanbiť ani veľká časť fotoaparátov.

Parametre:

Čipová súprava 7 nm Kirin 980 s umelou inteligenciou a duálnym NPU, používateľské rozhranie Magic 2.1.0 (kompatibilné s operačným systémom Android 9), senzor odtlačkov prstov na bočnej strane, 3D zakrivené sklo, ROM: 256 GB, RAM: 8 GB, FullView displej 6,26", 2340 p × 1080 p, 16,7 mil. farieb, 412 PPI, výška: 154,60 mm, šírka: 73,97 mm, hĺbka: 8,44 mm, hmotnosť: 182 g, zadný fotoaparát (4 fotoaparáty, 48 Mpx s umelou inteligenciou): hlavný fotoaparát 48 Mpx (Sony IMX586), superširokouhlý fotoaparát 16 Mpx, fotoaparát 8 Mpx s teleobjektívom, makro fotoaparát 2 Mpx, fotoaparát na selfie : 32 Mpx, batéria: 4000 mAh, rýchle nabíjanie, Antutu Benchmark: 290 954

Cena: 549 EUR

Plusy, mínusy:

+  Vysokokvalitný fotoaparát, kvalitný zvuk, rozlíšenie obrazovky, rýchle nabíjanie
– Ľahko sa špiniaci zadný obal zariadenia, problematické umiestnenie snímača odtlačkov prstov, chýbajúci jack na slúchadlá

Hodnotenie:

Aplikácia : 88%
Dizajn : 88%
Funkčnosť : 90%
Celkovo: 89%

Miriam Cidoríková

Všetky autorove články
Honor

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať