SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Riešenie tajnej šifry rolls-royce poznajú len dvaja ľudia na svete

Tlačové správy
0

Zberateľská kolekcia vozidiel Rolls-Royce, je poetickým stvárnením umeleckej a remeselnej zručnosti, vytvorená rukami uznávaných dizajnérov značky. Zobrazujú majstrovskú úroveň zákazkového programu Bespoke. Zberateľská edícia vozidiel Rolls-Royce je vyrobená len z tých najkvalitnejších materiálov a môže sa pochváliť špičkovými modernými technológiami. Vozidlá sú vyrábané iba v obmedzenom počte s dôrazom na technickú presnosť a kreatívny prístup. Stvárňujú predstavy klientov z celého sveta a nadväzujú na históriu tých najväčších a najznámejších vozidiel  Rolls-Royce, aké kedy boli stvorené.

Design je prirodzeným východiskovým bodom pre vytvorenie tajnej šifry. Pri novej kolekcii Wraith Kryptos viedla vášeň jedného dizajnéra pre kryptológiu k tomu, že sa Wraith stal jeho maliarskym plátnom pre vytvorenie zložitej tajnej šifry. Kolekcia Wraith Kryptos bude mať len 50 osobných automobilov, v ktorých interiéri je skrytý fascinujúci labyrint zložitých šifier.

Dizajnérka programu Bespoke, Katrin Lehmann, poznamenala: „Názov Kryptos je odvodený zo starovekej gréčtiny a odkazuje na niečo neviditeľné, skryté, kódované, alebo dokonca mýtické. Šifry možno sledovať naprieč históriou ľudstva. Zachytávajú predstavivosť tých najúžasnejších filozofov sveta. Ako dizajnérka som bola vždy fascinovaná predstavou, že môžete oznámiť správu úzkej skupine ľudí prostredníctvom piktogramov a šifier. Cesta za nájdením samotného kľúča k rozlúsknutiu záhady je neoddeliteľnou súčasťou celého procesu, ktorý môžeme považovať za umelecké dielo.“

Kolekcia vozidiel Wraith Kryptos v sebe ukrýva šifru pre pobavenie a potešenie klientov, ktorá sa vinie interiérom celého vozidla a vedie ich v ceste za poznaním. Pre nezasvätených sa tieto šifry môžu javiť ako čisto estetické detaily, ktoré nemajú akýkoľvek hlboký zmysel. Avšak pre tých, ktorí sa na šifry pozrú zblízka a zistia kľúč k rozlúšteniu, to vyústi v nevšedný zážitok vedúci k poučnému riešeniu. 

Torsten Müller-Ötvös, generálny riaditeľ Rolls-Royce Motor Cars, povedal: "Brilantné a kreatívne zmýšľanie členov nášho Bespoke dizajnérskeho tímu znovu ukázalo svoje umenie a predviedlo mimoriadne modernú a presvedčivú novú podobu vozidla. Kolekcia Wraith Kryptos je na prvý pohľad dynamický automobil. Pri bližšom preskúmaní však Rolls-Royce ukrýva rad tajných správ. Teším sa, až nejaký z našich klientov kód rozlúskne!"

Riešenie celej šifry je natoľko tajné, že ho poznajú iba dvaja ľudia z celej továrne Rolls-Royce v Goodwoode - generálny riaditeľ a dizajnér vozidla. Riešenie šifry je umiestnené v zapečatenej obálke v trezore generálneho riaditeľa. Klienti budú vyzvaní, aby riešenie tajnej šifry nahrali do zabezpečenej aplikácie Whispers, ktorá je určená len pre majiteľov vozidiel Rolls-Royce.

Dešifrovanie záhady začína u Spirit of Ecstasy, čiže sošky okrídlenej dámy na chladiči, ktorá zdobí kapoty automobilov Rolls-Royce už viac ako sto rokov. Logo Rolls-Royce v zelenom prevedení nachádzajúce sa pod soškou ukazuje šifru spojenú práve s podobizňou okrídlenej ženy. Upravený nárazník nasmeruje pohľad dolu a zároveň modeluje tvar a držanie vozidla Wraith, čo mu dodáva vlastnú identitu.

Zvodné farby zberateľskej edície vozidla naznačujú, že vozidlo ukrýva mnoho tajomstiev. Odtieň Delphic Grey ponúka paletu antracitových farieb a na slnku sa objavuje efekt modrých a zelených priehľadných vločiek. Tieto odlesky podčiarkuje dvojitá bočná, ručne maľovaná línia, ktorá je prevedená v novom odtieni zelenej Kryptos Green, zatiaľ čo spodná je v tmavo-šedom tóne a obe tieto farby odkazujú na jednotlivé stopy k šifre vo vnútri vozidla. Celkový vonkajší dojem dotvárajú čiastočne vyleštené kolesá so šedým stredom a farebným prúžkom.

Po prekročení osvetlenej podlahovej lišty pri vstupe do automobilu sa zamerajte na precízne textilné prevedenie. Najprv vás privíta zelený odtieň Kryptos Green, ktorý je navrhnutý tak, aby vzbudzoval kovový dojem skombinovaný buď s odtieňom Shelby Grey, alebo s tónmi antracitu. Jedny z najviditeľnejších detailov, ktoré upútajú pozornosť, sú vyšívané symboly na opierkach hláv, kde bežne býva znak dvojitého R. Po celej palubnej doske sa opakujú kovové detaily.

Špeciálna kolekcia Wraith Kryptos zaujme nielen svojím osvetlením, ale tiež krásne prepracovaným dvojfarebným čalúnením stropu zobrazujúcim motív tečúcich dát. Osvetlené dvere nadväzujú na tento design tkanou kožou vyšívanou niťou vo farbe Kryptos Green, ktorá jemne podčiarkuje osvetlenie, ktoré smeruje do spodnej časti dverí. Stredový panel je precízne prešitý a opakuje vodorovný vzor výšivky na spodnej časti dverí.

Rolls-Royce s potešením predstavuje túto novú generáciu Rolls-Royce vozidiel, ktorá so sebou prináša zaujímavú a zábavnú výzvu. A kto vyrieši šifru? To nám ukáže čas.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať