SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

SAP patrí v medzi najlepšie pracoviská pre ženy

Tlačové správy
0

Spoločnosť SAP patrí medzi najlepšie pracoviská pre ženy. Potvrdila to aj certifikačná spoločnosť Great Place to Work, ktorá SAP zaradila do rebríčka stovky najlepších firiem v USA. Rebríček vyhlasuje spolu s magazínom Fortune. SAP je ako globálny technologický líder príkladom pracoviska, na ktorom sa k zamestnancom pristupuje férovo a s rešpektom bez ohľadu na ich pohlavie, fyzické schopnosti, orientáciu či rasu.

Rebríček vznikol na základe prieskumu medzi zamestnankyňami. SAP za úspech vďačí i investíciám do programov, ktorých cieľom je vytvoriť pracovisko pre všetkých. „Nie je to pritom len vizitka spoločnosti z globálneho pohľadu, ale aj slovenskej pobočky SAP. Aj viaceré top manažérke miesta zastávajú u nás ženy, či už je to post finančnej riaditeľky, máme šéfky marketingu a HR alebo manažérku pre celú partnerskú sieť. A snáď neprezradím žiadne tajomstvo keď poviem, že ich mzdové ohodnotenie v ničom nezaostáva za mužmi,“ hovorí generálny riaditeľ SAP Slovensko Richard Guga.

Hlavné opatrenia pre rodovú rovnosť boli:

  • Spoločnosť podnikla viacero krokov s cieľom znížiť rozdiely v platoch medzi zamestnancami a zamestnankyňami. Americká pobočka SAP vykonala interný audit. Zistilo sa, že 99 percent zamestnancov dostáva na rovnakých pozíciách rovnakú mzdu. Zvyšnému percentu sa plat upravil smerom nahor, aby sa dosiahla rovnosť.
  • SAP splnil svoj záväzok a k júlu 2017 zastávali ženy celosvetovo štvrtinu manažérskych pozícií. Záväzok sa podarilo splniť o pol roka skôr, ako sa plánovalo. Celkovo v SAP pracuje 32 percent žien, v Severnej Amerike tvoria tretinu všetkých zamestnancov a zastávajú 30 percent manažérskych pozícií.
  • Spoločnosť vyvinula viaceré pokročilé iniciatívy na podporu žien, napríklad sériu webinárov pre podporu profesionálneho rastu. V rámci firmy funguje aj online komunita Women@SAP. Spoločnosť ponúka aj program Leadership Excellence Acceleration Program, ktorý pomáha pripravovať zamestnankyne s vysokým potenciálom na vedúce funkcie.
  • SAP sa stal signatárom iniciatívy Bieleho domu White House Tech Inclusion Pledge. Nielen z dôvodu, aby ukázal svoju podporu diverzity, ale najmä na zviditeľnenie skutočnosti, že diverzita pozitívne ovplyvňuje inovácie i výsledky firmy.
  • Spoločnosť zaviedla iniciatívu Business Beyond Bias, ktorá sa zameriava na boj proti predsudkom a budovanie otvorenej kultúry, ktorá by mala viesť k lepším výsledkom.
  • SAP sa stal prvou technologickou spoločnosťou, ktorá v USA získala certifikát Economic Dividends for Gender Equality, ktorý je globálnym štandardom rodovej rovnosti na pracovisku, uznávaným naprieč odvetviami.
  • Spoločnosť uzavrela partnerstvo s UN Women, organizáciou patriacou pod OSN, ktorá vedie ženy k tomu, aby sa stali ďalšou generáciou digitálnych inovátorov. Spoluprácu spustili tento mesiac v priestoroch SAP Leonardo centra v New Yorku.

mediamedia, s.r.o.

Všetky autorove články
SAP

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať