SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

SHARP je prvém výrobcom, ktorý splnil medzinárodnú bezpečnostnú normu

Tlačové správy
0

Systémy pre digitálnu farebnú tlač od Sharp ako prvé získali certifikáciu podľa Common Criteria v súlade s Profilom ochrany pre tlačové zariadenia v1.0 od JISEC.

Sharp Electronics Europe oznamuje, že s účinnosťou k dnešnému dňu sú digitálne multifunkčné farebné tlačiarne (MFP) Sharp so zabudovanými súčasťami na zabezpečenie dát prvými zariadeniami s certifikáciou podľa Common Criteria v súlade s Profilom ochrany pre tlačové zariadenia v1.0 (HCD-PP v1.0). Táto certifikácia predstavuje najnovšiu bezpečnostnú normu vládnych a armádnych úradov.

Common Criteria predstavujú súpravu pravidiel na vyhodnotenie zariadení v oblasti informačných technológií. Špecifikácie sú určované a testované nezávislými laboratóriami. Sharp je certifikovaný podľa japonského systému hodnotenia a certifikácie (JISEC).

Profil ochrany pre tlačové zariadenia v1.0 (HCD-PP) predstavuje novú požiadavku na digitálne MFP na základe bezpečnostných požiadaviek vytýčených vládami USA a Japonska. Bol vyvinutý v spolupráci s organizáciou National Information Assurance Partnership (NIAP) z USA a japonskou International-Technology Promotion Agency (IPA).  Cieľom je ochrana informácií spracovávaných MFP pred bezpečnostnými hrozbami a zahŕňa špecifikácie šifrovania a firewallov.

Peter Plested, riaditeľ divízie Information Systems, Sharp Europe uviedol: „Ide o dôležitý krok v zmene v našom portfóliu zabezpečenia a znamená, že môžeme podporiť zákazníkov, ktorí nakladajú s tými najcitlivejšími dátami na svete. Očakávame, že táto vyššia norma, pôvodne vyžadovaná v USA a Japonsku, bude čoskoro vyžadovaná aj v Európe. Vďaka Všeobecnému nariadeniu o ochrane osobných údajov, ktoré v máji vstupuje do účinnosti, nemala ochrana dát na programe Európskych organizácií nikdy vyššiu prioritu.“

„Berieme náš záväzok k zabezpečeniu IT našich zákazníkov veľmi vážne; boli sme prvým výrobcom MFP, ktorý dostal v roku 2001 certifikáciu Common Criteria a veríme, že sme opäť prvými, kto spĺňa túto vyššiu normu.“

Osvedčenie dostali nasledujúce zariadenia Sharp: MX-2630N, MX-3050N, MX-3550N, MX-4050N, MX-5050N, MX-6050N, MX-3060N, MX-3560, MX-4060N, MX-3070N, MX-3570N, MX-4070N, MX-5070N, MX-6070N. Existujúci aj noví zákazníci môžu túto možnosť pridať formou aktualizácie firmvéru.

Pre produkty certifikované JISEC navštívte, prosím, internetové stránky organizácie na podporu spracovania informácií (IPA).

Sharp

Všetky autorove články
Sharp

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať