SAMSUNG_1023 Advertisement SAMSUNG_1023 Advertisement SAMSUNG_1023 Advertisement

SAP predstavuje nového asistenta Joule s generatívnou umelou inteligenciou

Technológie
0

Spoločnosť SAP predstavuje Joule, asistenta s generatívnou umelou inteligenciou. Joule sa stane súčasťou cloudového portfólia SAP v priebehu tohto roku a bude čerpať i zo zdrojov tretích strán, aby okrem okamžitých reakcií poskytol používateľom i biznis kontext. V súčasnosti má prístup k riešeniam s umelou inteligenciou najväčšej európskej technologickej firmy viac ako 26 000 firiem a organizácií.

„S takmer 300 miliónmi podnikových používateľov po celom svete, ktorí pravidelne pracujú s cloudovými riešeniami SAP, má Joule silu novo definovať spôsob, akým podniky – a ľudia, ktorí ich riadia – pracujú,“ povedal generálny riaditeľ a člen predstavenstva SAP SE Christian Klein. „Joule čerpá z jedinečnej pozície spoločnosti SAP na hranici biznisu a technológií a stavia na relevantnom, spoľahlivom a zodpovednom prístupe k podnikovej umelej inteligencii. Joule bude vedieť, čo máte na mysli, nielen to, čo vravíte.“

Joule sa začlení do aplikácií SAP od ľudských zdrojov cez financie, dodávateľský reťazec, nákup a zákaznícku skúsenosť až po riešenie SAP Business Technology Platform. Joule zmení používateľskú skúsenosť so systémom SAP – je to ako poklepať svojmu najšikovnejšiemu kolegovi na rameno. Zamestnanci položia otázku alebo formulujú problém, ktorý je treba vyriešiť, v jednoduchom jazyku a dostanú inteligentné odpovede čerpané z množstva obchodných dát, textov, obrázkov a poznatkov z celého portfólia SAP i zo zdrojov tretích strán, pričom si zachovajú kontext.

Predstavte si, že výrobca požiada Joule o pomoc s lepším pochopením predajných výsledkov. Joule dokáže identifikovať regióny s nedostatočnou výkonnosťou, prepojiť sa s ďalšími súbormi dát, ktoré odhalia napríklad problém v dodávateľskom reťazci, a automaticky sa pripojiť k systému dodávateľského reťazca a ponúknuť výrobcovi na kontrolu potenciálne riešenie. Joule bude priebežne dodávať nové scenáre pre všetky riešenia SAP. V oblasti ľudských zdrojov pomôže písať objektívne popisy pracovných miest a generovať relevantné otázky na prijímacie pohovory.

„Zatiaľ čo hype okolo generatívnej umelej inteligencie utícha, práca na zaistení merateľnej návratnosti investícií začína,“ povedal Phil Carter, viceprezident skupiny Worldwide Thought Leadership Research spoločnosti IDC. „Spoločnosť SAP chápe, že generatívna AI sa nakoniec stane súčasťou každodenného života a práce. Venuje čas vybudovaniu podnikového kopilota, ktorý sa zameriava na generovanie reakcií na základe reálnych scenárov a zavádza nevyhnutné ochranné prvky, aby zaistila, že bude aj zodpovedná.“

Joule bude k dispozícii v riešení SAP SuccessFactors a SAP Start v novembri tohto roku a v SAP S/4HANA® Cloud, public edition na začiatku budúceho roka. SAP Customer Experience, SAP Ariba® a SAP Business Technology Platform budú nasledovať a mnoho ďalších noviniek naprieč portfóliom SAP bude oznámených na konferenciách SAP SuccessConnect 2.- 4. októbra, SAP SpendConnect Live 9.- 11. októbra, SAP Customer Experience Live 25. októbra a SAP TechEd 2.- 3. novembra.

Viac informácií o Joule nájdete tu.

 

Zobrazit Galériu

SAP

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať