SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

SAP zakladá fond pomoci a zvyšuje podporu neziskovkám a sociálnym podnikom

Tlačové správy
0

SAP zakladá Krízový fond COVID-19 v hodnote 3 milióny eur. Jeho cieľom je pomôcť Svetovej zdravotníckej organizácii (WHO), nadácii CDC Foundation, menším neziskovým organizáciám a sociálnym podnikom, ktoré v prvej línii bojujú s následkami krízy.

„SAP stojí pri WHO a podporuje snahy organizácie koordinovať celosvetové úsilie v boji proti COVID-19,“ povedala Alexandra van der Ploegová, šéfka SAP CSR. „SAP konkrétne venuje WHO milión eur cez fond COVID-19 Solidarity Response Fund na prevenciu a detekciu vírusu.“

Podpora menších partnerov

SAP však nezabúda ani na menších partnerov. Spoločnosť spolupracuje s viac ako 1 200 neziskovými organizáciami a sociálnymi podnikmi. Hoci ide väčšinou o malé alebo stredne veľké organizácie, spoločne vo viac ako 105 krajinách pomáhajú vyše 4,5 miliónu mladých ľudí. A to hlavne v oblastiach ako sú kvalitné vzdelávanie, slušná práca alebo podpora podnikania mladých.

„Pandémia koronavírusu spôsobila, že miliarda detí na celom svete teraz nemôže chodiť do školy. Služby týchto organizácií treba viac ako kedykoľvek predtým. Globálne problémy, ktoré riešia, pandémia ešte viac komplikuje,“ hovorí van der Ploegová. „SAP ponúka zdroje i odborné skúsenosti, aby svojim partnerom z radov neziskových organizácií a sociálnych podnikov pomohol s efektívnym prechodom na prevádzku na diaľku. Chceme zabezpečiť, aby aj naďalej mohli poskytovať potrebné služby pre svoje komunity a nemuseli prepúšťať,“ dodáva.

Dobrovoľnícka pomoc

Európsky softvérový gigant sa sústredí aj na podporu dobrovoľníkov - poskytuje svoju infraštruktúru a pomáha ľuďom nachádzať nové spôsoby, ako využiť ich znalosti pre spoločné dobro. V Nemecku sa tak zamestnanci spoločnosti napríklad podieľali na hackathone, ktorý pomohol vyriešiť problém s prehľadom o dostupnosti nemocničných lôžok v reálnom čase. Iní dobrovoľníci zase organizujú webináre pre neziskové organizácie, na ktorých učia ako správne využívať technológie na prácu na diaľku alebo pomáhajú sociálnym podnikom pokračovať v činnosti.

SAP okrem toho sprístupnil aj množstvo svojich riešení, ktoré teraz firmám i jednotlivcom na celom svete pomáhajú bojovať s následkami krízy. Aktuálny zoznam všetkých nástrojov, ktoré SAP ponúka zadarmo, možno nájsť na https://www.sap.com/sk/cmp/oth/sk-spolu-riesime-vyzvy/index.html .

SAP

Všetky autorove články
SAP solidarita covid19 fond pomoc

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať