SONY WF-1000XM3 / Užite si hudbu naplno

0

Hluk vo vlaku, ruch na ulici či ľudia v autobuse vás odteraz už nebudú rušiť. Skutočne bezdrôtové slúchadlá Sony Model WF-1000XM3 vás svojím kvalitným zvukom a špičkovým potláčaním šumu pohltia. Sony má už na poli slúchadiel s potlačením hluku pomerne slušné skúsenosti a na novinke to poznať. WF-1000XM3 majú čistý a sýty zvuk aj mohutné basy. Na rozdiel od iných slúchadiel nepotrebujete ani vysokú hlasitosť, slúchadlá hrajú dobre aj pri nižších úrovniach.

Konštrukčne ide o dnes veľmi populárny typ takzvaných skutočne bezdrôtových slúchadiel, takže nie sú nijako fyzicky prepojené, a teda každé obsahuje kompletnú elektroniku aj s batériou. Sú osadené 6 mm meničmi s frekvenčným rozsahom 20 Hz – 20 000 Hz. Kvalitný zvuk si vychutnáte nielen pri hudbe, aj filmy či videá naberajú nový rozmer, nech už ste kdekoľvek. Technológia potlačenia hluku s procesorom QN1e na vysokokvalitné potlačenie okolitého hluku v modeli WF-1000XM3 je zatiaľ najpokrokovejšia v rámci naozaj bezdrôtových slúchadiel. Nezáleží na tom, kde sa nachádzate, hudbu si vychutnáte kdekoľvek. Potláčanie hluku má štyri možnosti nastavenia. Úplné, ktoré sa automaticky zapína pri cestovaní, tzv. Walk, ktoré funguje pri chôdzi (vtedy je čiastočne prepúšťaný zvuk okolia pre prípad pohybu po meste), ďalší Stay, ktorý sa spustí v prípade dlhšieho zastavenia pri pohybe, a posledným je úplné vypnutie. Slúchadlá tak reagujú na váš pohyb a aktívne určujú stupne potláčania šumu. Rovnako reagujú aj na odňatie slúchadla z ucha, keď sa stopne hudba. S aplikáciou Sony Headphones Connect si môžete nastaviť hlasitosť zvuku na pozadí aj možnosti správania sa slúchadiel v rôznych situáciách. Pomocou ekvalizéra môžete prispôsobiť úrovne zvuku a takisto môžete priradiť nové funkcie dotykovým ploškám. Dostupné sú aj funkcie ako Google Asistent, Amazon Alexa a Siri či rýchle vypnutie potláčania šumu pri rozhovoroch. Keďže sú slúchadlá skutočne bezdrôtové, ponúkajú vám absolútnu slobodu pri cestovaní aj chôdzi. Veľmi dobre mi držali aj pri činnostiach ako beh a nemusel som sa báť ani v telocvični. Sú totiž pokryté špeciálnou gumou, ktorá je príjemná v ušiach, a keďže sa opierajú o tri body, sú veľmi ergonomické. Celodenné počúvanie takisto nebol problém. Celková výdrž je 24 hodín so zapnutým potláčaním hluku. Na jedno nabitie teda slúchadlá ponúkajú až 6 hodín aktívneho počúvania (nepodarilo sa mi ich vybiť ani raz) a puzdro vám zaistí ďalšie tri plné nabitia. Pri vypnutom potláčaní okolitých zvukov slúchadlá dokážu hrať až 8 hodín, čo je dokopy až 32 hodín. No ak potrebujete počúvať hudbu rýchlo, pri 10-minútovom nabíjaní získate až 90 minút prevádzky. Slúchadlá dobíjate v praktickom nabíjacom puzdre, ktoré sa bez problémov vojde do vrecka a má hmotnosť necelých 80 g, takže ho takmer necítite. Príjemná povrchová úprava puzdra zaručila príjemné manipulovanie. Obsahuje malý magnet, vďaka ktorému v ňom slúchadlá držia. Puzdro sa nabilo približne za 3,5 hodiny cez kábel USB-C, čo je pre tento model ďalší krok vpred. K dispozícii je možnosť volať cez jedno alebo obe slúchadlá naraz, čo zaručuje bezproblémové volanie, voľné ruky a spojenie aj s okolitým svetom. Ich dizajn je nenápadný a moderný, pôsobia štýlovo a elegantne. V balení nájdete okrem slúchadiel nabíjací kábel USB-C a širokú škálu veľkostí gumičiek do uší v dvoch variantoch z rôznych materiálov.

Parametre:

• Model: WF-1000XM3, bluetooth verzie 5.0, meniče: 6 mm, frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 000 Hz, nabíjanie: 1,5 hodiny – 6 hodín hrania, 3-krát plné nabitie v puzdre, nabíjanie puzdra: 3,5 hodiny, hmotnosť: 77 g

• Cena: 230 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výborný zvuk, všestrannosť, výdrž batérie
- Cena, ovládanie

HODNOTENIE:

Zvuk: 98 %
Výbava: 95 %
Ovládanie: 90 %
Vyhotovenie: 99 %
Celkovo: 96 %

Martin Do

Všetky autorove články
sony hudba

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať