SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

SWAN, a. s. od februára povedie nový generálny riaditeľ Roman Vavrík

Tlačové správy
0

Fúzia dvoch telekomunikačných operátorov SWAN a BENESTRA vstupuje do finálnej fázy. Po úspešnom spojení do jedného subjektu na začiatku tohto roku, presťahovaní sa do nového, spoločného sídla, zlúčení tímov a viacerých integračných úspechoch rozhodli akcionári o novom generálnom riaditeľovi. Od februára sa ním stane Roman Vavrík, ktorý niekoľko mesiacov pôsobil ako poradca predstavenstva spoločnosti. Doterajší generálny riaditeľ SWANu Martin Mosný pokračuje ako člen top manažmentu a bude sa venovať rozvojovým projektom na pozícii Business Development Director.


„Menovanie nového generálneho riaditeľa, ktorý prichádza z externého prostredia, je zavŕšením dohody o fúzii spoločností. Roman Vavrík prináša do SWANu novú energiu a čerstvý pohľad na budúcnosť,“ hovorí predseda predstavenstva SWAN, a. s., Juraj Ondriš a dodáva: „Zároveň sa chcem poďakovať Martinovi Mosnému, ktorý v tejto funkcii úspešne previedol spoločnosť náročným obdobím fúzie. Ide o jednu z najzložitejších operácií na telekomunikačnom trhu v ostatnom období.“

Roman Vavrík v SWANe pôsobil od septembra 2018 ako poradca predstavenstva a aktívne sa zúčastňoval na tvorbe stratégie spoločnosti. Do SWANu prišiel zo Slovak Telekomu, kde 11 rokov pôsobil na rôznych manažérskych pozíciách, naposledy ako riaditeľ pre obchod a marketing dcérskej spoločnosti DIGI Slovakia.

„Mojou ambíciou je spraviť zo SWANu spoločnosť so 100-miliónovým obratom. Znamená to posilniť našu dnešnú pozíciu ako druhého najväčšieho poskytovateľa informačno-komunikačných služieb v segmente firemných zákazníkov a priviesť firmu do TOP3 aj v oblasti rezidenčných zákazníkov. Chcem rovnako pokračovať v procese kreovania SWANu ako atraktívneho zamestnávateľa s motivovaným tímom kolegov,“ hovorí Roman Vavrík.

Spoločnosť SWAN je po nedávnej fúzii s BENESTROU domácim vyzývateľom trojice nadnárodných hráčov v telekomunikáciách. Už dnes je druhým najväčším poskytovateľom služieb firemným zákazníkom a zároveň obsluhuje viac ako 70-tisíc domácností. Po súhlase Protimonopolného úradu v apríli minulého roka a následnej dohode akcionárov, proces fúzie odštartoval v polovici mája 2018. Po vytvorení spoločného manažmentu sa postupne zjednotili aj tímy, začali sa zdieľať siete, spoločná chrbticová sieť a dnes už SWAN ponúka jednotné produktové portfólio.
 

Zobrazit Galériu

Swan

Všetky autorove články
Swan riaditel

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať