ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Samsung AirDresser - osviežovač oblečenia odstráni pokrčenie, prach, zápach aj mikroorganizmy

1

Zaujímavé zariadenie vysoké ako chladnička so šírkou  44,5 cm má kapacitu na tri kusy oblečenia, dokáže oblečenie osviežiť, narovnať pokrčenie, odstrániť prach, až 99 % zápachu a pomocou horúcej pary, ktorá z trysiek systému JetSteam preniká hlboko do látky aj škodlivé mikroorganizmy. Výrobca udáva, že zariadenie dokáže zlikvidovať 99,9 % bežných baktérií a vírusov a 100 % domácich roztočov. Zápach od potu, tabaku, dymu a podobne účinne odstraňuje keramický deodoračný filter, ktorý rozkladá častice, ktoré zápach spôsobujú. Samozrejme osviežovanie nenahradí pranie, či čistenie v čistiarni, ani žehlenie, avšak budete menej často chodiť do čistiarne a menej a žehliť

Videorecenzia

Okrem množstva programov na osviežovanie rôznych druhov oblečenia dokáže osviežovač aj znížiť vlhkosť v miestnosti, kde je umiestnený. Stačí nechať otvorené dvierka a zapnúť program odvlhčovania. Môžete si vybrať dvoj, alebo štvorhodinový odvlhčovací cyklus.  Zariadenie môžete ovládať priamo pomocou panela s displejom, alebo pomocou mobilnej aplikácie Samsung SmartThings, s ktorou AirDresser komunikuje cez WiFi. Ovládanie pomocou aplikácie oceníte hlavne pri výbere vhodného programu, alebo pri načasovaní cyklu osviežovania tak, aby sa cyklus skončil vtedy, keď budete oblečenie potrebovať. Ak máte aj smart práčku od Samsungu, môžete ju pomocou aplikácie SmartThings prepojiť s osviežovačom a aplikácia potom navrhne optimálny sušiaci režim na základe práve ukončeného pracieho cyklu.

Elegantná štíhla čierna skriňa má zrkadlové dvere, takže veľmi dobre zapadne do interiéru. Vnútorný priestor má výšku 143 cm, takže sa do neho zmestia aj dlhé kabáty, či šaty. S osviežovačom sa ako príslušenstvo dodávajú tri špeciálne duté vešiaky AirHanger, ktoré umožňujú aby prúd vzduchu a pary prenikol aj k vnútornej strane oblečenia.

Praktická kapacita je napríklad tri bundy a troje nohavíc, plus nejaké drobnosti, napríklad kravaty zavesené na tyčke na vnútornej strane dverí.

Na vyberateľnú poličku môžete položiť veci, ktoré sa nedajú zavesiť na vešiak. Osviežovať môžete aj posteľnú bielizeň, detské oblečenie, dojčenskú výbavu aj plyšové hračky. Na rozdiel od práčky, či sušičky, osviežovač nepotrebuje ani prívod vody ani odtok. V spodnej časti sú dve nádoby, do jednej z nich nalejete vodu a v druhej sa zhromažďuje kondenzát. Filtre zachytávajúce väčšie častice prachu a žmolky z oblečenia sa dajú ľahko vybrať a umyť. Ak chcete oblečenie aj prevoňať svojou obľúbenou vôňou, v osviežovači je priestor, do ktorého môžete vložiť obrúsok napustený vonnou esenciou určený do sušičky prádla, prípadne môžete vonnú esenciu nakvapkať na kozmetický vatový tampón.  V ponuke sú programy na starostlivosť o oblečenie, sušenie, či dezinfekciu oblečenia. Dezinfekcia je k dispozícii pre programy Školská uniforma, Džínsy, Detské oblečenie, Posteľné prádlo, Hračky a Denná starostlivosť. V ponuke sú aj programy Zimný kabát, Páperová bunda, Oblek, Športové oblečenie, Blúzky, Koža/Kožušiny, či dokonca dezinfekcia opakovane použiteľných rúšok. Programy trvajú od 20 minút do dvoch hodín.  K dispozícii je aj rýchly program a funkcia Keep Fresh, ktorá zostáva aktivovaná 24 hodín po dokončení programu.

Oblečenie je po osviežení príjemne teplé, hebké a oveľa menej pokrčené. Veľmi príjemne sa nosí a pôsobí sviežim dojmom. Širšiemu nasadeniu do domácnosti zatiaľ bráni cena, ktorá je však primeraná možnostiam zariadenia. Uplatnenie však nájde v luxusných hoteloch, vo firmách, ktorým záleží na prestížnom vzhľade manažérov a obchodných zástupcov, v obchodoch s oblečením a podobne. V hoteli si hosť po celodennom nosení odloží oblečenie do osviežovača a ráno si ho oblečie svieže vyrovnané, bez prachu a osviežené parou. Manažéri a obchodníci vo firmách si nechajú osviežiť oblečenie pred odchodom na dôležité jednanie. V obchodoch s oblečením zas ocenia možnosť vyčistenia od prachu.

Vzhľadom na uvedené scenáre použitia som osviežovač Samsung AirDresser testoval v módnom butiku, kde som mal k dispozícii odevy z rôznych materiálov a testoval som aj vlastné oblečenie. Aj keď osviežovač samozrejme nenahradí pranie, ani žehlenie, oblečenie po osviežení pôsobí, ako keby bolo vyprané vrátane aviváže a ležérne vyžehlené, napríklad pomerne prácne na vešiaku parou z naparovacej žehličky. Odporúčam preštudovať si návod, hlavne čo sa týka vhodnosti jednotlivých programov pre niektoré materiály. Obzvlášť opatrní pri voľbe správneho programu treba byť pri oblečení, alebo doplnkoch z kože, či koženky.

Vďaka umelej inteligencii si osviežovač zapamätá vaše zvyky, napríklad cykly, ktoré často používate a používateľské rozhranie vám v menu prednostne ponúkne obľúbené nastavenia. Osviežovač taktiež meria vlhkosť vo vnútri pracovného priestoru a podľa toho adaptívne upravuje dobu sušenia.  

Verdikt: Užitočný aj keď trochu luxusný doplnok šatníka pre každého, kto chce aby jeho oblečenie vyzeralo dobre a sviežo voňalo

Technické parametre: Spotreba počas pracovného cyklu:  1700 – 2000 W; Rozmery 185 x 44,5 x 63,2 cm, hmotnosť 85 kg; Cena 1999 €

+ odstránenie pachov a baktérií, vyrovnanie pokrčeného oblečenia, jednoduchá obsluha, ovládanie aj mobilnou apkou

- nič podstatné

Hodnotenie: 9

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Samsung AirDresser osviežovač oblečenia

1 komentár

Starý otec mal na toto patent: Použil do skrine naftalínové guličky. A mama už nie je staromódna, tak si dáva dos krine mydielka reakcia na: Samsung AirDresser - osviežovač oblečenia odstráni pokrčenie, prach, zápach aj mikroorganizmy

24.7.2022 12:07
Dávame si do skrine medzi prádlo vonné mydelka, no starý otec používal naftalínové guličky. Teraz pozerám, že už to nie je za pár evr, je to za dve tisícky.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať