Samsung Galaxy Buds+ ergonomické bezdrôtové slúchadlá s vynikajúcim zvukom

0

Pri slúchadlách bez ohľadu na konštrukčný formát vždy prioritne posudzujem kvalitu zvuku s prihliadnutím na účel a ergonómiu nosenia. Plus v označení naznačuje zlepšenie základného modelu, no aktívneho tlmenia hluku sa používatelia nedočkali ani v tomto prípade. Namiesto toho, aby som to kritizoval, to však, naopak, chválim. Slúchadlá typu „štupľov“ do ucha používame predovšetkým pri športovaní, turistike a nezriedka aj pri chôdzi, samozrejme, len na bezpečných peších zónach. Všetky uvedené scenáre si vyžadujú mať aspoň minimálny zvukový kontakt s okolím. Inovačné snahy výrobcu preto správne išli iným smerom – zlepšením funkcie Ambient Sound. Už sama konštrukcia mušlí totiž pomerne dobre tlmí okolité zvuky, až tak dobre, že to v určitých situáciách môže byť nežiaduce. Preto majú slúchadlá mikrofóny na primiešanie ambientného zvuku. V predchádzajúcom modeli to fungovalo dobre, ak zdroj zvuku, napríklad človek, ktorý vám niečo hovoril, stál blízko vás. Buds+ primiešavajú zvuky okolia do reprodukovaného zvuku oveľa lepšie a príjemnejšie. Ambientný zvuk aktivujete v aplikácii, kde môžete nastaviť aj jeho intenzitu. Osvedčilo sa mi nastavenie aktivovania ťuknutím a pridržaním dotykovej plôšky na pravom slúchadle.

Zvuk ma veľmi príjemne prekvapil, hlavne pomerne sýtymi basmi a takisto dobrým podaním vokálov. Samozrejme, zvuk si môžete prispôsobiť podľa počúvaného žánru pomocou ekvalizéra v aplikácii Galaxy Wearable. Prekvapil ma aj dosah, pri práci v záhradke som sa od smartfónu v altáne vzdialil aj viac ako 10 metrov a reprodukcia hudby bola stále plynulá.

Poklepaním na dotykové plochy mušlí môžete ovládať prehrávanie hudby alebo prijatie hovoru. Pri implicitnom nastavení jedným ťuknutím spustíte alebo zastavíte prehrávanie, dvojitým ťuknutím sa posuniete na nasledujúcu a trojitým na predchádzajúcu skladbu. Dvojitým ťuknutím prijmete prichádzajúci hovor a pridržaním ho odmietnete. Pridržaním prsta na pravej mušli sa hlasitosť zvýši, na ľavej zasa zníži, samozrejme, iba vtedy, ak pridržanie nevyužijete na aktivovanie primiešania zvuku okolia. Na obvode plastových štupľov sú silikónové krúžky s výčnelkami pripomínajúcimi plutvičky, ktoré slúchadlá lepšie prispôsobia anatómii ucha. V balení nájdete aj gumičky do uší rôznych veľkostí, treba vyskúšať, ktorá z nich vám najlepšie sadne.

Slúchadlá sú uložené v praktickom farebne zladenom nabíjacom puzdre. Pre obidve mušle je v ňom vytvorené tvarované lôžko s magnetickým uchytením. Sila uchytenia udrží slúchadlá v puzdre aj vtedy, ak ho otvorené obrátite hore nohami, a dokonca aj vtedy, ak puzdrom v takejto polohe jemne potrasiete. Pozlátené kontaktné plôšky mušlí pri uložení do puzdra dosadnú na nabíjacie kontakty. Batérie v mušliach slúchadiel vydržia reálne 10 – 11 hodín počúvania a batéria v puzdre poskytne energiu na ďalších približne 11 hodín.

Puzdro so slúchadlami môžete nabíjať pomocou kábla s konektorom USB-C alebo bezdrôtovo. Stačí ho položiť na nabíjačku štandardu Qi alebo na smartfón s funkciou reverzného bezdrôtového nabíjania. Túto funkciu majú vlajkové modely počnúc Galaxy S10. Na puzdre je notifikačná dióda stavu jeho batérie. Dióda vnútri puzdra indikuje vloženie slúchadiel a úroveň ich nabitia. Červená znamená pokles kapacity batérií mušlí pod 30 %. Ak dióda pomaly bliká červenou farbou, signalizuje, že batéria v puzdre je vybitá a mušle sa nebudú nabíjať. Rýchle blikanie signalizuje inú prekážku nabíjania, napríklad vysokú teplotu, ak ste čierne puzdro nechali na slnku.

Majiteľom smartfónov Samsung, ktoré majú aplikáciu Galaxy Wearable predinštalovanú, stačí po vybalení a nabití otvoriť nabíjacie puzdro. Smartfón automaticky indikuje prítomnosť slúchadiel a ponúkne párovanie. Na spárovanie s iným smartfónom treba mušle z puzdra vybrať a podržať prsty súčasne na obidvoch dotykových plochách.

Zaujímavá je aj možnosť vyhľadania slúchadiel. Po aktivovaní tejto funkcie zo smartfónu začnú slúchadlá pískať. Aby táto funkcia pracovala, slúchadlá sa nedajú vypnúť. Ak teda necháte mušle slúchadiel mimo puzdra, za dva dni sa úplne vybijú.

Verdikt: Komfortné slúchadlá s výborným zvukom, ktoré dobre držia v každom uchu.

Technické údaje: 

Senzory: akcelerometer, proximity, Hallov snímač; batérie: mušľa 58 mAh, nabíjacie puzdro 252 mAh; rozmery: slúchadlo – 17,5 × 19,2 × 22,5 mm, hmotnosť 6,3 g; puzdro – 38,8 × 70 × 26,5 mm, hmotnosť 39,6 g

+ Kvalitný zvuk, vynikajúca ergonómia, dlhá výdrž na batériu, rýchle nabíjanie, zlepšený Ambient Sound

- Majitelia smartfónov iných značiek potrebujú dve aplikácie

Cena: 169 EUR

Hodnotenie: 91

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Samsung Galaxy Buds+ bezdrôtové slúchadlá

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať