HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Samsung Galaxy Fit e: Športový náramok za naozaj prístupnú cenu

0

Náramok je malý, ľahký, bez zbytočných tlačidiel a za dostupnú cenu. Žltá farba pôsobí trendy a mladistvo, na výber je ešte čierne a biele farebné vyhotovenie. Prvým prekvapením bolo neobvyklé zapínanie, ktoré však zabezpečilo, že sa hodinky neodopínali ani neposúvali pri športových aktivitách. Takisto ich možno používať počas plávania vo vode. Vyrobené sú z odolného a ultraľahkého plastu.

Zapnutie a nabíjanie

Pri prvom zapnutí som si musela pomôcť zapojením do nabíjania, lebo sa nedali inak zapnúť, aj keď stav batérie bol viac ako 50 %. Nabíjací kábel je dosť krátky (okolo 10 cm), ale vzhľadom na to, že na rozdiel od mobilu na hodinkách počas nabíjania nič nepotrebujete robiť, to nie je podľa mňa až taký problém. Adaptér sa nenachádza v balení hodiniek. Výdrž batérie je dobrá, hoci to nie je 10 dní, ako som sa dočítala na internete. Pri každodennom nosení a odkladaní len na noc mi vydržali týždeň. Treba však brať do úvahy vyťaženosť zariadenia, ktorá môže výdrž batérie meniť.

Používanie

Hodinky treba pripojiť k smartfónu a stiahnuť si aplikácie Samsung Gear a Samsung Health, kde som si mohla vybrať medzi 90 aktivitami. Inštalovať sa dá do smartfónov s operačnými systémami Android aj iOS, ja som využívala Android. Pomocou aplikácie sa dajú nastaviť všetky potrebné údaje o používateľovi, o čase, o rozložení obrazoviek. Keďže hodinky neobsahujú žiadne tlačidlo, chvíľu mi trvalo, kým som si zvykla na ich zapínanie. Existujú dve možnosti: buď zodvihnutím ruky, alebo kliknutím na displej. Všetky možné akcie, ako je napr. preklikávanie medzi obrazovkami, sa vykonávajú kliknutím na displej na hociktorom mieste.

Funkcie

Po správnej konfigurácii hodinky dokážu ukázať okrem času aj počasie, tep, počet krokov, spálené kalórie (jouly) či dĺžku spánku. Rovnako sa dá cez aplikáciu nastaviť na hodinkách budík. Medzi jednotlivými údajmi sa posúva kliknutím. Posun medzi údajmi je možný len jedným smerom.

Veľmi sa mi páčilo, že počas môjho každodenného trénovania nebolo potrebné žiadne nastavovanie alebo extra spúšťanie. Keď hodinky zaznamenali, že sa hýbem, po kilometri vypísali o tom oznámenie, merali vzdialenosť a čas. Automaticky rozoznali aktivitu, či už išlo o beh, chôdzu, alebo posilňovanie (cvičenie). Zároveň na displeji zobrazovali povzbudzujúce odkazy, aby som neprestávala . Aktivita sa ukončí jednoducho dvojitým kliknutím na displej, čím sa dá vrátiť na pôvodnú obrazovku. Získané dáta sa mi ukladali do aplikácie Samsung Health.

Pokročilejšími funkciami by sme mohli nazvať možnosti načasovania stlmenia jasu hodiniek alebo aj spustenie režimu Nerušiť. Ja som ich veľmi nevyužila, ale určite ich niektorí používatelia ocenia.

Na každú notifikáciu hodinky upozorňujú zavibrovaním. Nevýhodné je, že oznámenie na displeji ostáva len krátky čas, takže ak sa naň hneď nepozriete, neviete zistiť, o aké upozornenie išlo.

Hodinky majú všetky základné funkcie. Zaujmú zapínaním pri zdvihnutí ruky. Nevýhodná je zlá čitateľnosť na slnku a malý displej. Na druhej strane vďaka tomu, že je displej malý, neprekážajú pri tréningu na ruke. Takže si len treba vybrať, na čom viac záleží. Páčilo sa mi, že pri športe hodinky samy rozpoznajú aktivitu a spustia „tréning“.

Verdikt
Hodinky určené primárne pre športovcov sú za danú cenu dostatočne výkonné a užitočné.

Parametre
Displej: monochromatický, PMOLED, veľkosť: 0,74'', rozlíšenie: 128 × 64 px, veľkosť tela: 40,2 × 16 mm, hmotnosť: 15 g, operačný systém: FreeRTOS, výdrž batérie: 6 – 7 dní, kapacita: 70 mAh, vodovzdornosť: 5 ATM, notifikácie: vibrovaním, optický monitor srdcovej aktivity, kompatibilita: Android 4.4 a vyšší, bluetooth 5.0, procesor MCU Cortex MO 96 Hz, RAM viac ako 1,5 GB, iOS 9.0 a vyšší, ostatné zariadenia s BT 4.0 a vyšším

Cena 39,90 EUR

Plusy, mínusy
+ automatické rozpoznanie aktivity, vodovzdornosť, minimalistický dizajn, mladistvá farba, meranie tepu

- slabšia čitateľnosť na slnku, krátke zobrazenie upozornení, chýbalo mi fyzické tlačidlo

Hodnotenie
Aplikácia: 98 %
Dizajn: 90 %
Funkčnosť: 95 %
Celkovo: 98 %

Zobrazit Galériu

Miriam Cidoríková, reprezentantka v atletike

Všetky autorove články
Samsung technológie IT hodinky šport

Pridať komentár