SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Samsung Smart Monitor M8 podporuje Microsoft 365, DeX aj cloudové hry

0

Monitor s uhlopriečkou 32 palcov a rozlíšením 4K pri 60 FPS umožňuje pripojenie počítača, alebo hernej konzoly cez HDMI, prípadne notebooku cez USB-C. Umožňuje hranie hier pre Xbox v cloude, bez toho aby ste potrebovali hernú konzolu. Monitor taktiež podporuje cloudovú hernú platformu Google Stadia.

Videorecenzia

Testoval som model s označením S32BM80PUU vo farebnej variante Sunset Pink. V balení bolo diaľkové ovládanie, ktoré sa nabíja cez USB-C port a kamera SlimFit, ktorá sa dá magneticky prichytiť o zadnú stenu monitora, kde je aj konektor, taktiež magnetický a kompatibilný s USB-C na prenos signálu a napájania kamery.

V ponuke sú aj ďalšie tri farebné varianty biela Warm White, modrá Daylight Blue a zelená Spring Green, takže si môžete vybrať farbu, aby monitor dizajnovo ladil s prostredím, v ktorom bude umiestnený. Hrúbka zobrazovacieho panelu monitora je len 11,4 mm. Stojan umožňuje nastavenie výšky zobrazovacieho panelu v rozsahu 120 mm.

 

Prívlastok „smart“ znamená, že tento monitor podporuje veľa zaujímavých funkcií. Umožňuje využívanie služieb na streamovanie filmov ako Netflix, Amazon Prime Video, Disney+ alebo Apple TV, podporuje technológiu Samsung DeX, ktorá umožňuje pracovať so smartfónom na veľkej obrazovke, môžete sa pripojiť k webovej službe Microsoft 365 (predtým Office 365) a pracovať s dokumentmi, alebo elektronickou poštou bez PC. Užívateľské rozhranie Workspace umožňuje súčasne zobraziť okná z rôznych zariadení a služieb. Počítač s Windows alebo MacOS je k monitoru možné pripojiť bezdrôtovo rovnako ako zobraziť obsah smartfónu či už prostredníctvom Samsung DeX či Apple Airplay 2.0.

V balení je diaľkové ovládanie a kamera SlimFit, umožňujúca videohovory, alebo pomocou nej môžete kontrolovať svoj fitness tréning.  Samozrejmosťou sú aplikácie pre všetky streamovacie služby. Kamera sa upevňuje na zadnú stenu monitora magneticky vrátane konektora na prenos signálu. Kamera dokáže sledovať tvár pred sebou a automaticky na ňu ostriť a zoomovať, čo sa výborne hodí napríklad pri prezentáciách či dištančnej výučbe. Samozrejmosťou je aj podpora videochatovacích aplikácií typu Google Duo. Monitor má aj citlivý mikrofón Far Field Voice, ktorý umožňuje zreteľnú komunikáciu, prípadne hlasové ovládanie pomocou služby Bixby. Kamera má aj ďalšiu zaujímavú funkciu. Môžete si vybrať video s fitness aktivitami, cvičiť podľa videa pred monitorom a na monitore sa v dvoch oknách vedľa seba zobrazuje video z YouTube aj váš obraz ako cvičíte

Samsung Smart Monitor M8 podporuje aj smarthome systém zariadení SmartThings. Nakoľko som v dobe testovania monitora takéto zariadenie nemal k dispozícii, nemohol som to vyskúšať. Aplikácia SmartThings umožňuje sledovať rôzne IoT zariadenia napríklad smart vypínače alebo elektrické zásuvky po celom dome a ovládať ich pomocou jednoduchého ovládacieho panelu. Na monitore sa pritom zobrazia všetky potrebné informácie z týchto zariadení .

Konektory na zadnej stene

Smart Monitor M8 má vynikajúci obraz a samozrejmosťou je podpora technológie HDR 10+, ktorá výrazne zvýši rozsah dynamiky jasu a farieb. Adaptívna obrazová technológia automaticky upravuje jas a farebnú teplotu tak, aby bol obraz čo najlepší. Maximálna obnovovacia frekvencia je 60 Hz a monitor neumožňuje pripojenie cez Display Port, čo ho zaraďuje do kategórie monitorov na konzumáciu multimediálnej zábavy, prípadne kancelárskych monitorov. Podpora prenosu obrazu cez USB-C a zároveň aj napájanie cez tento port príkonom do 65 W zas cieli na majiteľov notebookov

Hranie na Xboxe S

Veľmi som bol zvedavý na aplikáciu Xbox, ktorá umožňuje hrať hry určené pre herné konzoly Xbox priamo na monitore, takže konzolu nepotrebujete. Hrať môžete len hry, ktoré sú súčasťou predplatného game Pass, napríklad Halo Infinite, Forza Horizon 5 alebo Microsoft Flight Simulator. Platí to doslova. Všetky tri spomínané hry som si v Xbox Store kúpil, takže ich vlastním a občas hrávam na Xboxe a hernom PC. S týmito tromi hrami si pri testovaní herných PC vystačím, takže Game pass predplatený nemám. Preto ma prekvapilo, že napriek tomu, že tieto hry preukázateľne vlastním, na smart monitoroch ani televízoroch Samsung modelovej rady 2022 sa ich nezahrám. Len hry, ktoré sú súčasťou predplatného Game Pass taktiež znamená, že sa nezahráte ani hry, ktoré sú zdarma. Pre Xbox Store som v rámci školiacich aktivít vytvoril vlastnú hru Flappy Chicken Adventure, čo je adaptácia logickej hry z éry osembitových počítačov. Ani túto hru som si na monitore bez konzoly nezahral.   

 

Tvorcovia cloudovej hernej platformy na ochutnávku umožnili aj bez predplatného hrať hru Fotnite. Túto hru nepoznám, no musím pochváliť plynulosť grafiky a brilantné farby.

Smart Monitor M8 je zaujímavou kombináciou televízora a monitora, ideálny do pracovne, spálne, či inej miestnosti štýlovej smart domácnosti.  

Verdikt: Vynikajúci monitor s inovatívnymi smart funkciami, kvalitnou kamerou, podporou Samsung DeX, Microsoft 365 a cloudových herných platforiem Xbox a Google Stadia

Technické parametre: Obrazovka:  32" (81 cm);  rozlíšenie: 3840 x 2160 (UHD/ 4K (16:9); Gamut: 99 % sRGB, obnovovacia frekvencia 60 Hz, podpora HDR 10+;Odozva:  1 ms (šedá - šedá); MPRT 1 ms; Jas: 400 cd/m2 ; Kontrast: 3 000 : 1; Pozorovací uhol: 178°/178°; počet farieb: 1,07 miliardy; konektory:  1x micro HDMI / 2x USB-C, WiFi 5 nabíjanie max. 65 W; Bluetooht 4.2, Reproduktory: 2 x 5W; Spotreba 31,8. W, stand by 0.5 W;  Rozmery:  713,4 × 575,2× 203,8 mm; Cena 816 eur

+ smart funkcie, odnímateľná kamera, kvalitný obraz s vernými farbami, podpora herných cloudových služieb

-  chýba DisplayPort aj HDMI konektor plnej veľkosti

Hodnotenie: 9

Tip redakcie: top produkt

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Samsung Smart Monitor M8 Xbox Google Stadia

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať