CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Samsung minulý rok na Slovensku predal 500 tisíc smartfónov a 35 tisíc hodiniek a slúchadiel. V smartfónoch je líder na trhu

Tlačové správy
0

Pozíciu lídra v predaji mobilných telefónov na slovenskom trhu potvrdila spoločnosť Samsung aj v roku 2019. Slováci minulý rok nakúpili rekordných 500 tisíc smartfónov tejto značky, čo je najviac zo všetkých na trhu. Samsung lokálne predal tiež 35 tisíc kusov nositeľnej elektroniky ako sú smart hodinky, náramky a slúchadlá.

„Držať pozíciu lídra trhu je ťažšie, ako na ňu útočiť. Sme radi, že sa Samsungu darí svojím inovatívnym prístupom presviedčať užívateľov o tom, že ponúkame naozaj to najlepšie, čo je v súčasnej dobe v oblasti smartfónov na trhu. Tento rok sme ako prví uviedli na slovenský trh smartfóny s ohybným displejom a takýto trend budeme tento rok ešte prehlbovať,“ hovorí Tomáš Balík, riaditeľ divízie mobilných zariadení v spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Trendy v mobilných telefónoch a nositeľnej elektronike

Prémiové smartfóny radu Galaxy S10 zaznamenali o 24 % vyššie predaje než predminuloročné modely Galaxy S9. Samsung zaznamenal výrazný záujem o skladacie smartfóny, ktoré uviedol na slovenský trh ako prvý tento rok v podobe "véčkového" model Galaxy Z Flip.

Samsung taktiež tento rok výraznejšie nasýtil trh zariadeniami vybavenými technológiou 5G. Rozširuje sa vybavenosť smartfónov niekoľkými rôznymi typmi objektívov fotoaparátov (Zoom, Wide, ultrawide, Macro), najmä u tohtoročného prémiového radu Galaxy S20. Zvyšuje sa záujem o mobilné platby a trendom je aj väčšie využívanie umelej inteligencie (AI) a umelej reality (AR).

Smart hodinky sú významným a rýchlo rastúcim segmentom v oblasti mobilných zariadení. Zvyšuje sa záujem o bezkontaktné NFC platby prostredníctvom smart hodiniek. Trendom sú aj fitness funkcie a zvyšujúci sa záujem o eSIM. V prípade slúchadiel sa pozornosť obracia smerom k True Wireless modelom.

Aké mobilné zariadenia sa predávali najviac?

Vôbec najpredávanejším prémiovým smartfónom od Samsungu na slovenskom trhu sa minulý rok stal model Galaxy S10, nasledovaný najvyšším prémiovým modelom Galaxy S10+. Zo strednej triedy smartfónov od Samsungu používatelia minulý rok najviac nakupovali Galaxy A70, Galaxy A40 a Galaxy A50. Najžiadanejším tabletom z prémiového radu Samsungu sa minulý rok na tuzemskom trhu stal Galaxy Tab S5e. Medzi tabletmi strednej triedy bol najžiadanejší Tab A 10.1. Nositeľnej elektronike vládli smart náramky Galaxy Fit e a smart hodinky Galaxy Watch 46mm a Galaxy Watch 42mm.

Smartfóny, smart hodinky, náramky aj slúchadlá Samsung je možné si jednoducho zakúpiť na oficiálnom e-shope Samsung.sk s dopravou zadarmo.

Najpredávanejšie mobilné produkty Samsungu v SR v roku 2019

Smartfóny

  • Premium: Galaxy S10, Galaxy S10+
  • Stredná trieda: Galaxy A70, Galaxy A40, Galaxy A50

Tablety

  • Premium: Galaxy Tab S5E
  • Stredná trieda: Galaxy Tab A 10.1

Smart hodinky a náramky

  • Galaxy Fit e, Galaxy Watch 46 mm, Galaxy Watch 42 mm

Slúchadlá

  • Galaxy Buds

 

Samsung

Všetky autorove články
Samsung smartfon Galaxy predaj technológie

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať