SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Samsung predstavuje nový prenosný SSD disk T5 EVO s kapacitou až 8 TB v kompaktnom prevedení

Tlačové správy
0

Rýchlosť dátového prenosu dosahuje až 3,8-násobok externých pevných diskov, navyše je disk odolný proti pádu z dvoch metrov

SAMSUNG 042024 Advertisement

Spoločnosť Samsung Electronics, svetová jednotka v odbore pokročilých polovodičových technológií, dnes predstavila T5 EVO, malý a ľahký SSD disk s kapacitou až 8 terabajtov (TB). Viac úložného priestoru žiadny prenosný SSD disk na súčasnom trhu neponúka. Okrem kapacity patrí medzi hlavné prednosti T5 EVO bleskurýchly dátový prenos a kompaktné odolné prevedenie.

„Nový model T5 EVO sa hodí predovšetkým pre zákazníkov, ktorí hľadajú náhradu tradičných externých pevných diskov. Disponuje najväčšou kapacitou na trhu, ponúka rýchly prenos dát aj odolnú konštrukciu, a to všetko v kompaktnom prevedení, takže sa zmestí do dlane,“ hovorí Hangu Sohn, viceprezident oddelenia pamäťových médií Samsung Electronics. „T5 EVO urobí radosť mnohým zákazníkom s najrôznejším životným štýlom. Kapacita až 8 TB, rýchle dátové prenosy a ochrana dát pred otrasmi, to sú vlastnosti ako stvorené pre každého, kto potrebuje ukladať dáta napríklad aj v náročných podmienkach.“

SSD disk s portom USB 3.2 Gen 1 prenáša dáta až 3,8x rýchlejšie ako štandardné externé pevné disky, maximálna rýchlosť sekvenčného čítania a zápisu dosahuje až 460 MB/s. Výborne sa preto hodí najmä na prenos veľkých súborov.

Ľahké ergonomické prevedenie

Dizajnová koncepcia T5 EVO ctí heslo „kompaktne, ľahko, ergonomicky“. Externý SSD disk sa vyznačuje ergonomickým prevedením – na rozdiel od predchádzajúcich verzií nemá veľkosť vizitky, ale stále je kompaktný a veľa neváži. Na šírku meria 95 mm, na dĺžku 40 a hrúbka je 17 mm, čo znamená, že sa disk zmestí pohodlne do dlane. Kombinácia malých rozmerov a veľkej pamäte znamená rýchle dátové prenosy v menšom a ľahšom tele v porovnaní s tradičným externým pevným diskom (HDD). Hmotnosť 102 gramov znamená, že disk rozhodne nezaťaží žiadnu tašku, ale pritom je príjemne robustný.

T5 EVO navyše v čiernom prevedení s titánovo šedým krúžkom vyzerá naozaj elegantne a výborne sa vizuálne hodí k iným strieborným či šedým zariadeniam. Vďaka praktickému krúžku ho možno ľahko pripevniť na ľubovoľnú tašku či inú batožinu. Okrem toho kovová pogumovaná konštrukcia chráni disk pred vonkajšími vplyvmi, okrem iného pred pádom až z dvoch metrov.

Ľahko a rýchlo uloží milióny fotografií alebo piesní

Malé a ľahké prevedenie sa pri T5 EVO nijako nevylučuje s veľkou kapacitou. Na disk sa zmestí až 8 TB dát – veľké súbory, videozáznamy vo vysokom rozlíšení, fotografie, hry a ďalší obsah pre prácu aj zábavu. T5 EVO s 8 TB pojme viac ako 2 milióny bežných fotografií s priemernou veľkosťou 3,5 MB, 1,8 milióna piesní so 4 MB alebo 3500 videozáznamov s veľkosťou 2 GB.

Bezpečnosť predovšetkým alebo ochrana proti extrémnym teplotám i šifrovanie dát

Bezpečnosť je pre výrobcov SSD diskov prioritou číslo jedna – musia svoje produkty chrániť pred extrémnymi teplotami aj pred možnosťou zneužitia dát. T5 EVO zvláda teplotné extrémy vďaka technológii Samsung Dynamic Thermal Guard, ktorá udržuje prevádzkovú teplotu v optimálnej výške v súlade s medzinárodnou bezpečnostnou normou IEC 62368-1. O ochranu dát sa zase stará šifrovací systém Advanced Encryption Standard (AES) v štandarde 256 bitov.

Kompatibilita s celým radom zariadení

T5 EVO je kompatibilný s mnohými operačnými systémami a zariadeniami – s počítačmi s macOS® i Windows®, so smart telefónmi, tabletmi aj hernými konzolami. K dispozícii je aj softvérový set Samsung Magician s rôznymi nástrojmi na správu disku. Medzi ne patrí napríklad kontrola stavu disku v reálnom čase, autentifikácia, hodnotenie výkonu, aktualizácia firmvéru a pod.

Disk T5 EVO je k dispozícii vo verziách s kapacitou 2 TB, 4 TB a 8 TB. V základnom balení sa nachádza kábel USB Type-C-to-C, výrobca poskytuje trojročnú limitovanú záruku. Odporúčané maloobchodné predajné ceny sú 164,90 € za verziu s 2 TB, 324,90 € za 4 TB a 609,90 € za 8 TB. K dnešnému dňu sa T5 EVO začína predávať po celom svete. Ďalšie informácie nájdete na stránkach samsung.sk.

Zobrazit Galériu

Samsung

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať