CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Zápisník vybavený ChatGPT rozumie aj ručne kresleným grafom

Technológie
0

Mnohé spôsoby používania ChatGPT sú obmedzené na klávesnicu, ale XNote túto bariéru prekonáva. Ide o kombináciu inteligentného pera a zápisníka, ktorú môžete použiť na čokoľvek, na čo bežne používate poznámkový blok, ibaže so zapojením ChatGPT. Dokáže zhrnúť, rozšíriť alebo preložiť poznámky, digitalizovať zoznamy úloh a dokonca ich aktualizovať, keď si veci odškrtnete. Môže premeniť rukou písané recepty na digitálny text a konvertovať jednotky podľa vašich požiadaviek.

Dokáže vziať váš písomný zoznam úloh a premeniť ich na pripomienky v telefóne. A čo je najzaujímavejšie, XNote je schopný vyriešiť všetky vaše matematické problémy v priebehu niekoľkých sekúnd tým, že porozumie vzorcom a rovniciam, ktoré napíšete, alebo dokonca grafom, ktoré nakreslíte, okamžite ich identifikuje a prepočíta čísla, aby poskytol odpoveď.

Inteligentné zápisníky sú tu už roky a umožňujú vám skicovať na papier, pričom môžete mať svoje náčrty digitalizované v reálnom čase. ChatGPT však spôsobil revolúciu a zmenil vyhľadávanie veľmi zásadným spôsobom. Presne to robí aj XNote v oblasti inteligentných zápisníkov. Nielenže digitalizuje vaše náčrty, nápady, poznámky a grafy, ale posúva ich na ďalšiu úroveň tým, že z umelej inteligencie robí vášho spolupracovníka. V XNote sú vlastne tri komponenty, ktoré sa spájajú – zápisník, pero a aplikácia XNote.

Používanie písacieho nástroja a papiera je ľudskou prirodzenosťou už po stáročia a nech je XNote akýkoľvek pokročilý, túto skutočnosť nemení. Použitie veľkého jazykového modelu (LLM) však zdvojnásobí vašu efektivitu, zníži pracovné zaťaženie a pomôže vám otvoriť nové cesty. Zápisník a pero vyzerajú rovnako ako bežné písacie potreby. Stačí odklopiť pero a začať písať kdekoľvek na zápisníku a vaše texty a náčrty sa okamžite prenesú do aplikácie XNote v reálnom čase, kde rozhranie API ChatGPT spracuje to, čo napíšete/nakreslíte, nespočetným množstvom spôsobov.

Pero má 265 mAh batériu, ktorá mu poskytuje pohotovostný režim na 60 dní a umožní skutočné používanie na 7 – 8 hodín. Údaje z pera sa prenášajú do aplikácie XNote pomocou BLE5.0, pričom pero má 4 MB pamäte. Môže sa to zdať málo, ale je to ekvivalent tisícky strán A4 naplnených textom a kresbami. Forma knihy je skvelá na takmer akékoľvek použitie, či už ide o osobný denník, pracovný zápisník, organizér, alebo denník nápadov a pod. Kúzlo sa však odohráva v aplikácii XNote poháňanej technológiou ChatGPT.

Aplikácia beží na rozhraní API OpenAI, interpretuje texty a kresby, vyvodzuje z nich závery, dokonca ich kategorizuje, aby sa neskôr ľahšie hľadali poznámky. Napíšete odsek a aplikácia ho dokáže zhrnúť alebo dokonca preložiť do 53 jazykov. Ak si robíte poznámky na stretnutí, aplikácia vám umožní premeniť ich na zoznam úloh, akčný plán alebo e-mail so zápisom zo stretnutia, ktorý môžete v priebehu niekoľkých sekúnd priamo odoslať. Môžete svojmu zápisníku klásť otázky, premeniť rýchle čmáranice na pripomienky alebo dokonca napísať zložité vzorce či nakresliť grafy a ChatGPT ich vyrieši za vás.

Navyše vaše poznámky a kresby zostávajú digitalizované na neskoršie použitie, takže k svojmu obsahu môžete pristupovať prostredníctvom aplikácie bez toho, aby ste mali pri sebe poznámkový blok. XNote beží na zabezpečenom rozhraní API ChatGPT, čo znamená, že všetok váš text je kompletne šifrovaný, je prístupný len vám a nepoužíva sa na trénovanie veľkých jazykových modelov ChatGPT. Vaše poznámky zostávajú uložené v cloude, hoci XNote vám umožňuje uchovávať ich aj v režime offline, takže s nimi môžete pracovať aj bez internetového pripojenia.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Rukou písané poznámky sa ukladajú v ručne písanom aj digitálnom textovom formáte, čo vám umožňuje zdieľať ich akýmkoľvek spôsobom a aplikácia dokonca podporuje pridávanie hlasových poznámok k textu. Väčšina základných funkcií aplikácie je bezplatná (napríklad neobmedzené cloudové úložisko, synchronizácia a dostupnosť v režime offline), ale prístup k funkciám poháňaným ChatGPT si vyžaduje členský program XNote AI+, ktorý stojí 9 USD mesačne alebo 59 USD ročne. Cena zápisníka a pera sa v kampani na Kickstarteri začína na 159 dolároch,. Dodávky sa majú začať vo februári 2024.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať