SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Sennheiser HD 660 S: Slúchadlá pre audiofilov

2

Už prvý kontakt pri uchopení týchto over-ear slúchadiel je nevšedný. Vzhľadom na robustnú konštrukciu vás prekvapí veľmi nízka hmotnosť. Paradox vysvetlí letmý pohľad cez mriežky na vonkajšej strane mušlí. Slúchadlá sú otvorenej konštrukcie, takže mušle namiesto pevných ­zatlmených krytov majú len tenké kovové ­perforované mriežky a meniče sú uchytené v tenkostenných rebrovaných výliskoch. Keď už ­spomíname hmotnosť, k nízkej hmotnosti kmitajúcich častí meniča okrem špeciálneho materiálu membrán prispeli aj hliníkové cievky. Hrubé čalúnenie z veľmi kvalitnej pamäťovej peny je odoberateľné. Dva segmenty trochu hutnejšej peny sú aj na hlavovom moste. Jeho nosný prvok je tenký, široký plech z pružinovej ocele. Prítlak sa vám pri ručnom odďaľovaní mušlí zdá silnejší, no v kombinácii s už spomínanou penou je veľmi príjemný aj pri dlhom počúvaní. Mušle sa dajú v primeranom rozsahu natočiť aj naklopiť, takže slúchadlá sa dokonale prispôsobia akémukoľvek tvaru a veľkosti hlavy.

Káble z bezkyslíkovej medi sa pripájajú dvojpólovým konektorom ku každej z mušlí. V balení sú dva. Jeden klasický s konektorom jack ¼ palca (6,3 mm) a druhý symetrický s 5-pinovým 4,4 mm konektorom typu Pentaconn. V balení je aj veľmi kvalitná redukcia zo 6,3 na 3,5 mm, ale pripájať slúchadlá tejto triedy k smartfónu je tak trochu ako jazdiť v Rolls Royce v teplákoch. Udávaný frekvenčný rozsah, aj keď bez udania tolerancie, naznačoval, že meranie frekvenčnej charakteristiky bude strata času, viac-menej sa to aj potvrdilo, je takmer lineárna, s miernym 7 dB poklesom na ­frekvencii 9 kHz. Slúchadlá Sennheiser HD 660 S využívajú otvorenú spätnú väzbu, čo v praxi znamená vynikajúce basy a vlastne celé frekvenčné spektrum, širšiu a prirodzenejšiu stereofónnu bázu a vďaka priedušnosti aj pohodlné počúvanie. Sprievodný jav je taký, že reprodukovaný zvuk vedľa vás trochu počuť, takže slúchadlá sa hodia na domáce a štúdiové použitie.

Slúchadlá som subjektívne testoval pripojené ku kvalitnému streameru so skladbami v hi-res kvalite  24-bit./192 kHz a aj s tandemom gramofón a elektrónkový zosilňovač. Excelovali vo všetkých žánroch, hlavne pri reprodukcii vážnej, opernej a rockovej hudby. Napríklad skladba ­Kashmir od Led Zeppelin z vinylu bola skvelým zážitkom. Nie je ľahké verne opísať zvukový zážitok, slúchadlá mali skôr ostrejšie než hlboké dunivé basy, no nielen rock a pop, ale aj basové partie vážnej hudby zneli skvele. Stredy a výšky sú plné a príjemné. Veľmi dobre sa počúvajú skladby z muzikálov, zvuk je plný a melodický tak vo vokáloch, ako aj hudbe.

Parametre:

• Citlivosť 104 dB/mW; impedancia 150 ohmov; frekvenčný rozsah 10 – 41 000 Hz; THD (total harmonic distortion) < 0,04 % (1 kHz, 100 dB), hmotnosť 260 g
• Cena: 499 EUR

HODNOTENIE:

Dizajn: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 92 %
Zvuk: ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ ■ 94 %

Celkovo: 93 %

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Sennheiser

2 komentáre

to určite reakcia na: Sennheiser HD 660 S: Slúchadlá pre audiofilov

8.1.2018 22:01
chujovinky typu Al cievky...hliník má horšiu vodivosť ako Cu, ak nemajú Nd magnety tak je to horšie než obyčajné Cu cievky..
a koľko g sa dá ušetriť ak tam nedám Cu cievky???? 0,1g či koľko? už by neviem čo vymysleli aby predali ten šmejd
hlavne tieto haluze tlačia na uši...sluchátka musia uši skryť aby nane netlačili, aj po 1-2 hodinke aj malý prítlak je už nepríjemný /a to mi uši neodstávajú ani trochu :-)/ a nie aby boli cievky daleko od zvukovodu...takých som už pár počul čo stáli nemalé peniaze a nestál zvuk z nich ani za fajku močky
Reagovať

Porovnanie reakcia na: Sennheiser HD 660 S: Slúchadlá pre audiofilov

8.1.2018 13:01
Pozdravujem. Pri takomto type vyrobkov by bolo vhodne do buducnosti robit vzdy porovnanie aspon s jednym dalsim vyrobkom. Zaujimalo by ma napr. porovnanie s Beyerdynamic DT 990 PRO 250Ohm.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať