SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Sexuálne roboty vybavené umelou inteligenciou by mohli nahradiť intimitu medzi ľuďmi

Spoločenské dopady
1

Bývalý manažér spoločnosti Google Mo Gawdat vyslovil prekvapivú predpoveď: Prichádzajú hyperrealistické sexuálne roboty s umelou inteligenciou, ktoré by mohli nahradiť intímne ľudské vzťahy. V podcaste vyhlásil, že virtuálna a rozšírená realita čoskoro umožnia ľuďom mať simulované sexuálne zážitky, ktoré budú na nerozoznanie od skutočného života. „Len si predstavte všetky tie ilúzie, ktoré teraz nie sme schopní rozlíšiť od pravdy,“ povedal Gawdat v podcaste. „Sex sa napokon odohráva v mozgu. Jeho fyzickú stránku nie je až také ťažké simulovať.“

Gawdat tvrdil, že aj emocionálne a mentálne aspekty vzťahov možno umelo vytvoriť prostredníctvom signalizácie v mozgu. Odmietol debaty o tom, či sú roboti s umelou inteligenciou skutočne cítiaci, a povedal, že táto otázka je irelevantná, ak ľudia veria, že ilúzie sú skutočné. Podnikateľka Caryn Marjorie už vytvorila chatbota CarynAI s umelou inteligenciou na báze GPT, ktorého si doteraz predplatilo viac ako 1000 ľudí. Správy sú síce šifrované, aby sa zmiernili obavy o súkromie, ale etické obavy z manipulácie zraniteľných osôb pretrvávajú.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Komunity AI aktívne vytvárajú necenzurované chatboty na sexuálne hry. Nové necenzurované modely AI s otvoreným zdrojovým kódom umožňujú komukoľvek prispôsobiť si osobnosť, často spôsobmi, ktoré sa v spoločnosti považujú za pochybné. S rozširovaním umelej inteligencie vznikajú podobné problémy v oblasti práva, náboženstva, medicíny aj v ďalších oblastiach. Chatboty teraz píšu spravodajské články, ponúkajú terapiu a dokonca poskytujú duchovné poradenstvo.

Diskusia o etických a morálnych aspektoch tohto rozvíjajúceho sa prostredia je polarizovaná. Na jednej strane kritici presadzujú zastavenie výskumu a vývoja v obave z hroziaceho prevzatia priemyselných odvetví založených na vedomostiach a ľudských vzťahoch umelou inteligenciou. Na druhej strane zástancovia vidia potenciál v schopnosti AI uspokojovať ľudské túžby a fantázie.

Zdroj: decrypt.co.

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

som robot bez sexu reakcia na: Sexuálne roboty vybavené umelou inteligenciou by mohli nahradiť intimitu medzi ľuďmi

20.7.2023 09:07
Takže tak
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať