SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement

Shell a Mastercard ako prví na Slovensko prinášajú inovatévne riešenie platby na čerpacích staniciach

Tlačové správy
0

Spoločnosť SHELL Slovakia, s.r.o. dnes v spolupráci so spoločnosťou Mastercard oficiálne predstavuje nové inovatívne riešenie, ktoré zákazníkom umožní komfortnejšie a bezpečnejšie platby za pohonné hmoty. Prvýkrát na Slovensku tak budú mať vodiči od polovice mája 2017 možnosť využívať Masterpass, digitálnu platobnú službu od Mastercard, na väčšine čerpacích staníc Shell. Použitím Masterpass budú môcť zákazníci platiť za palivo priamo z auta jednoduchým naskenovaním QR kódu na výdajnom stojane ešte pred natankovaním paliva.

Platbu bude možné uskutočniť smartfónom alebo tabletom priamo pri výdajnom stojane a vďaka nádvornej obsluhe tak vodič na väčšine čerpacích staníc Shell nebude musieť vôbec vystúpiť z vozidla, pokiaľ sám nebude chcieť. Za spojením spoločností Shell a Mastercard stojí obojstranné nadšenie pre inovácie. Služba Masterpass v tomto ohľade ponúka bezpečné, overené a technologicky pokročilé riešenie. V porovnaní so štandardným spôsobom platby v obchode na čerpacej stanici tak prináša iný druh komfortu, a tiež výraznú časovú úsporu pre zákazníka.

„Popri neustálom vývoji v oblasti ponuky palív sme za posledných niekoľko rokov prišli s radom inovatívnych sprievodných služieb na našich čerpacích staniciach, ktoré vzbudili veľký záujem u zákazníkov. Som veľmi rád, že dnes môžeme v spolupráci so spoločnosťou Mastercard ako prví ponúknuť slovenským vodičom pohodlnejšiu a rýchlejšiu formu platby za pohonné hmoty priamo pri našich stojanoch. Platenie pomocou aplikácie Masterpass na našich čerpacích staniciach ocenia nielen časovo vyťažení vodiči vďaka rýchlosti celého platobného procesu, ale tiež napríklad rodičia cestujúci s deťmi, ktorí ich teraz vôbec nemusia spustiť z dohľadu. Veríme, že zákazníci ocenia túto inovatívnu a komfortnú službu využívajúcu najmodernejšiu platobnú technológiu na našich čerpacích staniciach,“ uvádza Jan Čapský, riaditeľ prevádzky čerpacích staníc Shell na Slovensku a v Českej republike. Slovensko je pre Shell treťou krajinou na svete, kde budú mať zákazníci možnosť zaplatiť za palivo priamo z auta.

„Masterpass sme na Slovensku uviedli v roku 2016. Od tej doby neustále rozširujeme naše služby a zahajujeme spoluprácu s partnermi z rôznych sektorov. Sme radi, že sa dnes môžeme spojiť so spoločnosťou Shell a ponúknuť našu digitálnu peňaženku Masterpass aj slovenským vodičom na väčšine čerpacích staníc Shell. Vďaka tomu tak môžeme naďalej meniť spôsoby, ako ľudia platia každý deň,“ hovorí Miroslav Lukeš, generálny manažér pre Slovensko, Českú republiku a Rakúsko.

Jednoduché a komfortné používanie
Masterpass si je možné stiahnuť ako štandardnú aplikáciu s názvom Masterpass AT, CZ, SK na Google Play pre zariadenia s operačným systémom Android, alebo v App Store pre zariadenia s iOS. Potom stačí niekoľko jednoduchých krokov pre nastavenie aplikácie a službu bude možné použiť na väčšine čerpacích staníc Shell na Slovensku a tiež u viac ako dvoch tisíc slovenských obchodníkov, v rámci stoviek tisíc internetových obchodov a u šiestich miliónov obchodníkov, umožňujúcich bezkontaktné platby po celom svete.

SHELL Slovakia
Spoločnosť SHELL Slovakia, s.r.o. reprezentuje v Slovenskej republike záujmy materskej spoločnosti Royal Dutch Shell plc. Prevádzkuje sieť 82 čerpacích staníc po celom území Slovenska a ponúka medzinárodné palivové karty euroShell. Divízia Shell Aviation dodáva letecké palivo pre medzinárodné letisko v Bratislave a prostredníctvom divízie Shell Energy Europe obchoduje zemný plyn na veľkoobchodnom trhu. Viac informácií ponúka www.shell.sk

Royal Dutch Shell plc
Spoločnosť Royal Dutch Shell plc je registrovaná v Anglicku a vo Walese. Centrálu má v Haagu a jej akcie sú kótované na burzách v Londýne, Amsterdame a New Yorku. Spoločnosť Shell pôsobí vo vyše 70 krajinách sveta v oblasti prieskumu a ťažby ropy a zemného plynu, výroby a marketingu kvapalného zemného plynu a skvapalňovania zemného plynu, ďalej v oblasti výroby, marketingu a prepravy ropných produktov a chemikálií a v oblasti projektov, ktoré sa zaoberajú obnoviteľnými zdrojmi energie. Viac informácií nájdete na www.shell.com

Spoločnosť Mastercard
Mastercard (NYSE: MA), www.mastercard.com, je jednotkou v oblasti inteligentných, pohodlných a bezpečných platieb. Prevádzkujeme najrýchlejšiu sieť pre spracovanie platieb, ktorá prepája spotrebiteľov, finančné inštitúcie, obchodníkov, vlády, a podniky vo viac ako 210 krajinách a teritóriách sveta. Produkty a riešenia spoločnosti Mastercard ešte viac uľahčujú, zabezpečujú a zefektívňujú každodenné obchodné činnosti – napríklad nakupovanie, cestovanie, podnikanie a hospodárenie s financiami. Sledujte nás na Twitteri @MastercardNews, pripojte sa k diskusii na CashlessPioneers Blog a prihláste sa k odberu najnovších správ v Engagement Bureau.

Služba Masterpass
Masterpass je globálna digitálna platobná služba, ktorá zákazníkom umožňuje získať od svojej banky prostriedok pre rýchle, jednoduché a bezpečné digitálne platby – naprieč rôznymi zariadeniami i kanálmi – kdekoľvek chcú nakupovať: online, prostredníctvom aplikácie, a teraz aj v kamenných predajniach. Užívatelia si môžu uložiť všetky platobné informácie, vrátane údajov o platobných kartách z Mastercard a iných platobných sietí, informácií o doručovacích adresách a platobných preferenciách, na jednom praktickom a bezpečnom mieste. Služba Masterpass využíva najmodernejšie spôsoby zabezpečenia platieb, ktoré sú dnes k dispozícii.

Nastavenie aplikácie Masterpass na tankovanie paliva na čerpacích staniciach Shell:
1) Najprv je potrebné zaregistrovať platobnú kartu, prípadne vernostnú kartu Shell ClubSmart, aby sa pri transakciách načítali vernostné body.
2) Potom je nutné uskutočniť overovaciu transakciu v hodnote 5 centov.
3) A nakoniec v „Nastaveniach“ aplikácie aktivovať položku „Platby na čerpacích staniciach“.

Postup platby:
1) Pred natankovaním priamo z vozu naskenovať QR kód umiestnený na stojane.
2) V aplikácii zvoliť číslo stojana, čiastku, a vykonať predautorizáciu.
3) Po schválení transakcie natankovať a platbu následne skontrolovať na elektronickej účtenke v mobile/tablete.
4) V pokoji sadnúť za volant a vyraziť znovu na cestu.

Poznámky:

  • Platba prostredníctvom mobilného telefónu alebo tabletu môže z bezpečnostných dôvodov prebiehať iba vnútri auta. Služba preto nie je určená pre motocyklistov.
  • Platba za pohonné hmoty digitálnou peňaženkou Masterpass by Mastercard bude možná od polovice mája 2017 na väčšine čerpacích staníc Shell na celom Slovensku, zatiaľ nebude dostupná na 11 partnerských čerpacích staniciach Shell.

SHELL Slovakia

Všetky autorove články
Shell Mastercard

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať