SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Slovak Telekom má najviac oceňované siete v aktuálnom hodnotení nezávislej analytickej spoločnosti Opensignal

Tlačové správy
0

Najnovšie slovenské hodnotenie sietí (Mobile Network Experience Report) svetovej mobilnej analytickej spoločnosti Opensignal potvrdili, že Slovak Telekom má najviac oceňované siete v mnohých kategóriách.

Slovak Telekomu sa podarilo dostať na špičku a získať 11 ocenení – šesť kategórií vyhral ako jediný víťaz a ďalších päť prinieslo spoločné líderstvo.

SAMSUNG 042024 Advertisement  

Šesť sólo víťazstiev v mnohých kategóriách

Opensignal report po prvý raz zahrnul aj samostatné merania z 5G sietí, preto sú zvlášť hodnotené celkové i 5G skúsenosti zákazníkov.

Slovak Telekom získal celkovo šesť víťazstiev. Skúsenosti v hrách ukazujú sily sietí v mobilných multiplayer zápasoch svetových titulov Fortnite či Pro Evolution Soccer, kde merajú odozvu, zmenu odozvy či straty paketov.

Telekom získal najvyšší priečku aj pre Skúsenosť v hlasových aplikáciách, ktorá meria kvalitu hovorov v aplikáciách ako WhatsApp, Skype a Facebook Messenger.

Najrýchlejšie rýchlosti posielania dát sú v Telekome

Slovak Telekomu sa podarilo zvíťaziť v Skúsenosti s rýchlosťou posielania dát, kde dosiahol najvyššie priemerné rýchlosti spomedzi všetkých sietí.

Navyše Telekom si zobral aj prvé víťazstvo za Rýchlosť posielania dát v 5G, ktorá dosiahla 2,7-násobok bežnej priemernej rýchlosti uploadu a s výrazným rozdielom oproti konkurencii.

Slovak Telekom ostáva prvý v konzistentnosti

Telekom obhájil svoje ceny v kategóriách Core Consistent QualityExcellent Consistent Quality. Obe kategórie sú zamerané ako často bola skúsenosť zákazníkov dostatočná pri bežných požiadavkách aplikácií ako rýchlosť sťahovania a posielania dát, odozvu, zmenu odozvy, stratu paketov či čas do prvého bytu. 

Core Consistent Quality (Základná kvalita konzistencie) reprezentuje bežné, ale menej náročné prípady: streaming SD videa, browsovanie, e-maily či zdieľanie foto. Limity rýchlosti sú nastavené na 1,5 Mbps (download) a 500 Kbps (upload).

Excellent Consistent Quality (Excelentná kvalita konzistencie) je kľúčová pre naplnenie minimálnych požiadaviek pre sledovanie HD videa ako Netflix, priebeh video konferenčných hovorov, hranie a streamovanie videohier. Limity rýchlostí sú tu nastavené na 5 Mbps (download) a 1,5 Mbps (upload).

Päť spoločných víťazstiev v ďalších kategóriách

Telekom zaknihoval dôležité víťazstvá aj v iných kategóriách, ale tieto sa zdieľajú s ďalšími operátormi. Medzi nimi je Skúsenosť s rýchlosťou sťahovania dát (veľmi tesný výsledok dvoch top hráčov oproti konkurencii) a Skúsenosť so 4G pokrytím (zdieľaná medzi tromi hráčmi na trhu).

Tri ďalšie víťazstvá sú v kategóriách Skúsenosť s hraním na 5G (zdieľané medzi dvomi sieťami), Skúsenosť s hlasovými aplikáciami na 5G (veľmi tesná kategória troch hráčov) a Dostupnosť 5G (zhodný výsledok u dvoch).

O reporte analytickej spoločnosti Opensignal

V aktuálnom reporte analyzoval a hodnotil Opensignal skúsenosti zákazníkov na Slovensku v každej zo štyroch sietí počas 90 dní od 1. novembra 2022 do 29. januára 2023. Podrobný report a metodika je priamo na tomto odkaze: Slovakia: Mobile Network Experience Report March 2023.

Metodiky Opensignalu poskytujú čo najpresnejšie výsledky podľa skutočných mobilných skúseností dosiahnutých používateľmi mobilných sietí.

Opensignal je svetový líder nezávislých meraní a dát, pričom spája skúsenosti a merania sietí konvergentných, bezdrôtových a širokopásmových operátorov. Zákaznícky zameraný holistický prístup umožňuje operátorom vylepšovať ich siete a maximalizovať výkon pre využitie zákazníkmi.

O spoločnosti Slovak Telekom, a. s.

Slovak Telekom je najväčší slovenský telekomunikačný operátor s dlhoročnými skúsenosťami a zodpovedným prístupom k podnikaniu. Pod značkou Telekom poskytuje široké portfólio služieb pevnej i mobilnej siete jednotlivcom, domácnostiam i firemným zákazníkom. Každý rok investuje desiatky miliónov eur do budovania vlastnej pevnej i mobilnej infraštruktúry. Služby na optickej sieti sú už k dispozícii pre 1 052 000 domácností. Mobilné siete Telekomu získali za svoju kvalitu ocenenie Best in Test od spoločnosti umlaut (P3) sedemkrát za sebou v rokoch 2015 až 2019. Slovak Telekom odštartoval prvú komerčnú prevádzku 5G siete v decembri 2020, aktuálne ňou pokrýva 42% populácie, resp. 54 miest a 181 obcí. Slovak Telekom je aktívny aj v CSR/ESG oblasti najmä cez projekt ENTER. Začiatkom roka 2023 uviedol aj nový komunikačný koncept #rešpekt pre viac tolerancie v spoločnosti.

 

Slovak Telekom je súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group. Jej jediným akcionárom je spoločnosť Deutsche Telekom Europe B.V. s 100% podielom akcií.

Slovak Telekom, a. s.

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať