CANON_122023 CANON_122023 CANON_122023

Slovenská IT firma Alanata oslavuje 1. rok: Má viac ako 200 klientov a stojí za IT projektom roka

Tlačové správy
0

IT spoločnosť Alanata oslavuje prvý rok na slovenskom trhu. Do jej klientskeho portfólia patria významní klienti zo súkromného i štátneho sektora.

Alanata vznikla s ambíciou prinášať inovatívne technologické riešenia a služby, ktoré pomáhajú klientom dosahovať ich ciele a bezpečnosť v digitálnom svete. Alanata ako systémový integrátor pokrýva najvýznamnejšie technologické oblasti ako cloudové a infraštruktúrne riešenia, kybernetická a informačná bezpečnosť, management dát, umelá inteligencia, consulting, riešenia SAP, vývoj softvérových riešení na mieru, IT prevádzka a outsourcing, service management a monitoring. Vďaka týmto kompetenciám prispieva k digitálnej transformácii slovenského trhu.

V ére digitalizácie podnikov je zo strany klientely Alanata čoraz väčší dopyt po migrácii informačných systémov a dát do cloudu, komplexnom zastrešení kybernetickej bezpečnosti či využívaní technológie na princípoch umelej inteligencie. Alanata zabezpečuje IT služby firmám a inštitúciám z oblasti finančného sektora, telekomunikácii, zdravotníctva, farmaceutiky, priemyslu, energetiky, vedy, školstva, športu i verejnej správy. Medzi najvýznamnejších klientov patria napríklad NBS, Tatra banka, Slovenská sporiteľňa, VÚB, Orange, Union, Volkswagen a mnoho ďalších.

Experti na svetovej úrovni

Alanata disponuje 30-ročnými skúsenosťami, ktoré nadobudli jej zamestnanci počas významných projektov. V súčasnosti v Alanata pracuje viac ako 350 odborníkov. Medzi nimi aj oceňovaní experti ako napríklad dátový analytik Martin Demeter, ktorý si z celosvetovej súťaže v oblasti dátovo-centrovanej umelej inteligencie (DCAI) odniesol cenu za najinovatívnejšie riešenie na svete. Ďalším erudovaným odborníkom na oblasť observability a digital experience je Július Loman. Patrí do elitnej skupiny konzultantov s najvyšším certifikátom Dynatrace Master (medzi Dynatrace partnermi má tento certifikát iba 7 ľudí na svete). 

Svetový vedec prvýkrát na Slovensku

V máji organizovala Alanata odbornú vedeckú konferenciu Judgment Day zameranú na trendy a inovácie v oblasti kybernetickej bezpečnosti a umelej inteligencie. Ako hlavný spíker podujatia vystúpil uznávaný svetový počítačový vedec a profesor informatiky Stuart Jonathan Russell z Kalifornskej univerzity v Berkeley. Slovensko navštívil po prvý raz a na konferencii vystúpil s prednáškou na tému Bezpečná AI.

Ocenenia i úspechy aj za hranicami

Úspechy Alanata siahajú aj za hranice Slovenska. Česká asociácia manažérov informačných technológii (CACIO) odovzdala na jar v súťaži IT Projekt roka cenu Jiřího Poláka banke Raiffeisenbank. Cenu, ktorá je symbolom kreativity a originality v projektoch, získali za projekt Vytvorenie testovacieho prostredia pre účely migrácie klientov – Alanata bola jeho dodávateľom a realizátorom.

Alanata v číslach

  • viac ako 350 zamestnancov
  • experti s 30-ročnými skúsenosťami
  • 200 + zákazníkov
  • 60 % zákazníkov zo súkromného sektora
  • 40 % zákazníkov zo štátneho sektora
  • 46 dodávateľov technológií a softvérov

O spoločnosti Alanata

Alanata vznikla spojením tých najskúsenejších expertov na slovenskom trhu informačných technológií. V súčasnosti spoločnosť zamestnáva viac ako 350 ľudí. Disponuje 30-ročnými skúsenosťami, ktoré nadobudli pri významných projektoch pre rôznych klientov: od malých a stredných podnikov, cez veľké spoločnosti a korporácie až po verejnú správu.

Kompetencie Alanata pokrývajú najvýznamnejšie technologické oblastí ako cloudové a infraštruktúrne riešenia, kybernetická a informačná bezpečnosť, management dát a umelá inteligencia, consulting, riešenia SAP, vývoj softvérových riešení na mieru, IT prevádzka a outsourcing, service management a monitoring.

Zobrazit Galériu

Alanata

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať