ACER_032021 ACER_032021 ACER_032021 Advertisement

Slovenskí startupisti zvíťazili na medzinárodnej súťaži s riešením prediktívnej detekcie porúch

1

Tangent Works, slovensko-belgický startup zameriavajúci sa na strojové učenie, získal prvé miesto a dosiahol najlepšie výsledky v medzinárodnej súťaži Andritz Hackathon 2017. Na súťaži sa zúčastnilo množstvo ďalších európskych startupistov, ktorí riešili niekoľko konkrétnych prípadov, týkajúcich sa optimalizácie výroby, automatizovanej prediktívnej detekcie porúch a anomálií.

Andritz Hackathon 2017 sa uskutočnila v Grázi od 23. do 25. januára 2016 a organizuje ju medzinárodná spoločnosť zaoberajúca sa vývojom technológií Andritz and Pioneers Discover.  

„Riešili sme veľmi konkrétne industriálne problémy na reálnych dátach. Veľmi ma potešilo, že výsledky, ktoré sme dosiahli dátovou analýzou, korešpondovali a doplňovali výsledky, ktoré dosiahli odborníci z Andritz zo skúseností z inžinierskej praxe. Bolo tiež skvelé, že výsledky sme dosiahli zapojením nášho produktu TIM. Ale v neposlednom rade to bola zásluha celého nášho teamu,“ vyjadril spokojnosť Dr. Eng. Ján Dolinský, vedúci výskumu a vývoja Tangent Works.

Ako dodal Henk De Metsenare, partner Tangent Works: „Aj keď prediktívna údržba momentálne nie je centrom našich aktivít, vždy sme boli presvedčení o potenciáli nášho teamového know-how, ktoré vedie k riešeniam nad rámec našich prvých zistení v oblasti energetiky. Toto ocenenie je ďalším dôkazom, že naša vízia sa stáva realitou.“

TANGENT WORKS je slovenský startup zaoberajúci sa strojovým učením som zameraním na pokročilé automatizované predikcie v oblasti energetiky. Tangent Works stavia na silnom akademickom know how a ponúka riešenia pre rôzne industriálne odvetvia. Hlavným produktom je Tangent Information Modeler (TIM), ktorý automatizuje matematické modelovanie a tak ho sprístupňuje firmám, ktoré závisia na kvalitných modeloch časových radov. TIM používa niekoľko energetických firiem na znižovanie nákladov na odchýlku.

ANDRITZ jeden z medzinárodných lídrov v dodávkach fabrík, zariadení a služieb pre vodné elektrárne, papierensky, strojársky a oceliarsky priemysel a v oblasti triedenia pevných a tekutých častíc pre municipality a priemyselné odvetvia. Andritz sídli v rakúskom Grázi a má 25000 zamestnancov a 250 podnikov po celom svete.

Tangent Works

Všetky autorove články
Tangent Works startup

1 komentár

Blahoželám reakcia na: Slovenskí startupisti zvíťazili na medzinárodnej súťaži s riešením prediktívnej detekcie porúch

4.2.2017 11:02
Blahoželám k úspechu. Mladí, šikovní cieľavedomí ľudia, držím palce a nech sa darí.
Reagovať

Pridať komentár