SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Sony Xperia 1 II: prvý smartfón na svete s rýchlosťou až 20 sn/s s AF/AE a 5G

0

Sony uvedenlo svoj prvý vlajkový telefón s podporou 5G. Medzi klúčové vlastnosti Xperia 1 II (Mark two) patrí:

Rýchle zaostrovanie fotoaparátu Xperia 1 II funguje i pri zhoršených svetelných podmienkach a poskytuje kvalitné snímky v náročných okolnostiach vďaka spolupráci štyroch technológií: Dual-PD (Dual photo diode sensor), systému automatického zaostrovania, ktoré pokrýva približne 70 percent senzorov, snímaču 3D iToF, nového 1 / 1,7” veľkého snímaču Exmor RS pre mobilné zariadenia, ktorý je 1,5krát citlivejší ako predchádzajúci model. Vďaka tomu je automatické zaostrenie pri fotografovaní s nízkou hladinou osvetlenia rýchlejšie a presnejšie.

Trojitý fotoaparát s tromi ohniskovými vzdialenosťami: 16 mm / 24 mm / 70 mm ponúka veľkú univerzálnosť. Nová technológia „Photo Pro“ pochádzajúca z fotoaparátov Alpha prináša užívateľské rozhranie, podobné fotoaparátom Alpha, s ručným ovládaním pre nastavení ISO, rýchlosti uzávierky a ďalších.

Imaging Edge pre mobilné zariadenia prepája Xperiu 1 II s fotoaparátmi Sony Alpha. Umožní vám používať telefón, okrem iného, ako diaľkové ovládanie a pre nastavenie kompozície, režimu zaostrenia a citlivosti ISO. Rovnako umožňuje užívateľovi preniesť fotografie zriadené na fotoaparáte Alpha do Xperia 1 II a prezerať si farby a odtiene s profesionálnou presnosťou.

Cinematography Pro „powered by CineAlta“ po novom podporuje 2K 120 sn. / s 10bitovým HDR filmovým snímaním s vysokou frekvenciou snímok[ii] a kinematografické nahrávanie 4K HDR vo formátu 21:9 nahrávanie rýchlosťou 24/25/30/60 sn. / s, zdokonaľuje tak kinematografický zážitok pri nahrávaní. Dotykové automatické zaostrenie AF, manuálne ovládanie merania nastavenia expozície, merania hodnoty expozície a vylepšené nastavenie bielej ponúka väčšiu možnosť manuálneho ovládania, zatiaľ čo inteligentná technológia filtrovania vetra od Sony znižuje okolitý hluk a rušenie vetra, a umožňuje tak nahrávanie čistého zvuku.

Xperia 1 II je vybavená vysokokapacitnou 4 000 mAh batériou s rýchlym nabíjaním, ktorá sa nabije na 50 % za necelých 30 minút a ponúka rýchle bezdrôtové nabíjanie Qi pre rýchle dobitie batérie na cestách. Sony pokračuje vo vývoji batériových technológií v snahe predĺžiť ich životnosť a udržať batériu dlhšiu dobu v dobrej kondícií, vrátane funkcie „Battery Care“, ktorá využíva umelú inteligenciu a prispôsobí sa osobní rutine.

Technológia redukcie rozmazania pohybu je ekvivalentnou technológiou zobrazenia na 90Hz displeji a znižuje oneskorenie snímok pre jasnejšiu kvalitu obrazu. Vďaka zvuku Dolby Atmos vyladenému v spolupráci so spoločnosťou Sony Pictures Entertainment je výsledkom viacrozmerný priestorový zvuk.

Zvukový zážitok je umocnený hardwarovým dekódovaním 360 Reality Audio, ktoré bolo vôbec po prvýkrát použité pre smartfón. Táto technológia optimalizuje kvalitu zvuku pri počúvaní hudby na globálnej hudobnej a zábavnej platforme TIDAL. Hudbu si môžete vychutnať prostredníctvom predných stereofónnych reproduktorov alebo v kombinácií s káblovými slúchadlami s 3,5mm konektorom alebo bezdrôtovými slúchadlami. Zásadné vyladenie zvuku znížilo prepočutie na nerozoznateľných 20 dB – o viac ako 90 % menej než pri pripojení USB-C slúchadiel.

Okrem bezdrôtového zvuku s vysokým rozlíšením High-Resolution a High-Resolution Wireless Audio, predstavuje Xperia 1 II DSEE Ultimate. Táto nová technológia využíva umelú inteligenciu k automatickému zlepšeniu frekvencie zvuku a rýchlosti prenosu v reálnom čase. Vďaka tomu sa každá stopa kvalitou priblíži zvuku s vysokým rozlíšením. Pracuje s káblovými alebo bezdrôtovými slúchadlami, s hudbou v pamäti prístroja alebo so streamovanou hudbou.

Displej Xperii 1 vo formáte 21:9 v kombinácií s priamym pripojením s bezdrôtovým ovládačom DUALSHOCK4 od spoločnosti PlayStation 4  je tiež kompatibilný s titulom Call of Duty: Mobile from Activision.  

Model Xperia 1 II podporujúci 5G bol navrhnutý pre rýchlosť s ohľadom na profesionálny pracovný work flow. Xperia 1 II, ktorá využíva podporu siete Sub-6 GHz, ponúka prístup k vysoko kvalitnému obsahu bez kompromisov.

Mobilná platforma Qualcomm Snapdragon 865 5G a systém Snapdragon X55 5G Modem-RF vám umožňujú pripojenie, hranie, nahrávanie, vykonávanie viacerých úloh naraz. Zaisťujú mnohogigabitovú rýchlosť 5G a vylepšený výkon CPU a GPU, ktorý je o 25 % rýchlejší ako pri predchádzajúcom modeli.

Xperia 1 II je odolná voči vode s krytím IP65 / 68 a prichádza so sklom Corning Gorilla Glass 6 na oboch stranách.

Xperia 1 II sa bude v Európe predávať v čiernom a fialovom variante a začne sa dodávať so systémom Android 10 na konci jari 2020.

Kryt Xperia 1 II Style Cover View ponúka nielen ochranu pred každodenným opotrebením, ale taktiež vám umožní vidieť zobrazený čas, dátum a oznámenia, aj keď je kryt zavretý. Xperia 1 II Style Cover with Stand je tenký kryt s integrovaným stojančekom, takže si môžete pohodlne prechádzať obrazovkou. Obidva kryty sú k dispozícií v čiernej a fialovej.

Sony

Všetky autorove články
sony Xperia 1 II smartfon

Pridať komentár