ACER_05 ACER_05 ACER_05 Advertisement

Sony dosiahlo prvenstvo v najvyššom rozlíšení obrazového snímača. Nové smartfóny budú mať 48 MP fotoaparáty

Technológie
0

Spoločnosť Sony je lídrom na trhu obrazových snímačov. Jej najnovší model snímača CMOS IMX586 sľubuje skok v kvalite obrazu, keďže výrazne zvyšuje rozlíšenie na 48 efektívnych megapixelov (8000 × 6000), čo podľa Sony znamená najvyšší počet pixelov v tomto odvetví.

Pridávanie ďalších megapixelov môže byť pre kvalitu obrazu kontraproduktívne, pretože menšie pixely vedú k zašumeným fotografiám pri slabom osvetlení. Pritom 0,8-mikrónové pixely použité v tomto snímači budú vlastne najmenšie na trhu. Sony však tvrdí, že použije štyri Bayerove farebné filtre a umožní každému pixelu používať signály zo štyroch susedných pixelov, čím sa údajne zvyšuje svetelná citlivosť na ekvivalent 12-megapixelového obrazu zachyteného 1,6-mikrónovými pixelmi.

Smartfóny počnúc Nokiou 808 PureView z roku 2012 až po tohtoročný Huawei P20 Pro experimentovali s podobnými technikami na snímačoch so 40 a viac megapixelmi, ale IMX586 bude pravdepodobne lepším riešením. Sony zachováva veľkosť uhlopriečky pod 8 mm, čo znamená, že nebude potrebný obrovský modul fotoaparátu, hoci veľkú rolu tu bude, samozrejme, hrať šošovka pred snímačom. Zámerom je vytvoriť použiteľné 48 Mpx obrázky namiesto downsamplingu v predvolenom nastavení. To síce nemusí byť veľmi užitočné pre bežné snímky, ale malo by to prinajmenšom umožniť oveľa lepší digitálny zoom.

Snímač IMX586 by sa v smartfónoch mal objaviť v budúcom roku, vzorky začne Sony posielať partnerom v septembri. Predpokladaná cena je 3000 jenov, čo je v prepočte 27 dolárov.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
sony kamera foto video HD 4K kvalita

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať