SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Sony rozširuje svoju ponuku 4K HDR televízorov o rad XE70

Tlačové správy
0

Nový rad televízorov XE70 zahŕňa štyri veľkosti obrazoviek a môže sa pochváliť patentovo chránenými technológiami od Sony. Tie ponúkajú výnimočnú kvalitu obrazu v 4K rozlíšení s jasom, farbami a detailmi vysokého dynamického rozsahu (HDR).

Najnovší prírastok v portfóliu televízorov Sony je dokonalou voľbou pre každého, kto sa rozhodne vkročiť do oslnivého sveta filmov a televíznych programov v kvalite 4K HDR. Vďaka stovkám hodín nových i klasických filmov, populárnych i exkluzívnych televíznych seriálov či koncertov na Netflixe alebo na Amazon Videu sa z formátu 4K HDR stal nový štandard kvality obrazu domácej zábavy. Je zárukou bezkonkurenčného zobrazenia detailov, farieb a kontrastu, rovnako ako omnoho širšieho rozsahu jasu než ostatné formáty videa.

Séria XE70 prináša rad technológii vyvinutých spoločnosťou Sony, ktoré ponúkajú výnimočný divácky zážitok, pretože kombinujú to najlepšie z obrazu vo formáte 4K HDR a realistický zvuk. Nech už na XE70 púšťate čokoľvek, obraz bude zakaždým vynikať čistotou, a to vďaka výkonnému spracovaniu obrazu technológiou 4K X-Reality™ PRO. Tá analyzuje jednotlivé časti každej scény a porovnáva ich so špeciálnou obrazovou databázou, ktorá samostatne vyhodnocuje textúru, kontrast, farbu a okraje, a následne vytvára realistickejší obraz. Rýchlo sa pohybujúce sekvencie športového vysielania a akčných filmov sú vďaka Motionflow™ XR plynulé a bohaté na detaily. Táto inovatívna technológia vytvára snímky navyše a vkladá ich medzi tie pôvodné, porovnáva kľúčové vizuálne faktory po sebe idúcich záberov, a následne dorátava zlomky sekúnd trvajúci pohyb, ktorý v sekvencii chýba.

Sony vybavila 4K HDR televízory XE70 mnohými exkluzívnymi zvukovými technológiami. Technológia ClearAudio+ fine-tunes TV poskytuje zážitok z priestorového zvuku, ktorý vás obklopí. Umožňuje, aby bolo hudbu, dialógy a efekty počuť ešte jasnejšie bez toho, že by splývali. Technológia DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) obnovuje stratené frekvenčné zložky a zabezpečí prirodzený zvuk budiaci dojem priestoru, vďaka ktorému majú výrazne lepší zvuk aj catch-up TV alebo videá s nízkym rozlíšením z internetu. Technológia S-Force Front Surround vytvára tu správnu hlasitosť, adekvátne oneskorenie zvuku za obrazom a patričné spektrum zvukových vĺn – využíva len pravý a ľavý kanál reproduktoru – aby prirodzene napodobnil trojrozmerné zvukové polia.

Séria 4K HDR televízorov Sony XE70 disponuje celým radom vlastností, vďaka ktorým je sledovanie televízie ešte príjemnejšie. Vstavaná Wi-Fi zabezpečuje prístup na internet, takže si môžete užiť filmy z Netflixu či Amazon Videa, sledovať videá na stránkach ako YouTube a mať prístup k televíznym programom na vyžiadanie (on-demand služby). Umožňuje aj surfovať po internete prostredníctvom vstavaného prehliadača Opera. Okrem toho môžete taktiež streamovať zábavu z bezdrôtovej domácej siete a užívať si internet bez spleti kábelov. Televízory sú vybavené troma USB portmi vhodne umiesenými na bokoch, ktoré je možné využiť pri prehrávaní digitálneho obsahu, napr. hudby, videoklipov alebo pri premietaní fotografií z akejkoľvek USB pamäte vo veľkom množstve rôznych kodekov.

Séria XE70 má elegantný minimalistický dizajn s úzkym rámčekom v hliníkovom prevedení a smart vedenie káblov špeciálnym stojančekom, ktorý umožňuje ich usporiadanie na zadnú stranu televízora. Výsledkom je čistý dizajn.

 

Séria 4K HDR televízorov Sony XE70 bude na Európskom trhu od júla 2017. Podrobnejšie informácie nájdete na: https://www.sony.sk/

Sony

Všetky autorove články
sony

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať