SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 Advertisement

Sony s dvojmiliardovou stratou

0

Aktuálna finančná správa Sony nie je pozitívna a hovorí o mínuse 2,1 miliardy dolárov. Sony sa negatívnu správu snaží zmierniť vymenovaním nového šéfa Kaza Hiraia a naznačiť nádej na lepšiu budúcnosť „po siedmich rokoch strát", ako povedal Howard Stringer. Ľahké to však nebude mať, ak chce, aby značka Playstation bola znovu jednotkou v priemysle, ale Microsoft a Nintendo mu to neuľahčia, rovnako ani Apple a Samsung vo svojich oblastiach TV a mobilov.

Sony.jpg

Divízia produktov a služieb, ktorá zaberá produkty TV a PS, má sama osebe stratu viac ako miliardu dolárov a zaznamenala 24-percentný pokles predaja. Čo sa týka posledného štvrťroka, PS3 sa predalo 6,5 milióna kusov, o 1,7 milióna kusov menej ako Xboxu. Za posledných 9 mesiacov finančného roka je to 12 miliónov a o 0,8 milióna menej ako v prípade Xboxu. Spolu sa PS3 doteraz predalo 62 miliónov kusov.

Strata 2,1 miliardy je zvaľovaná na silný jen, ako aj na predaj účasti v S-LCD Samsungu pod cenu, nakoniec sa pridali aj záplavy v Thajsku. Ale podieľajú sa na tom aj spomínané slabšie predaje v rôznych oblastiach a veľké náklady na marketing PS3, spojené so slabším predajom.

Celoročná strata je očakávaná na 2,9 miliardy dolárov.

sony_graf.jpg

Zdroj: sector.sk 

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať