SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

Sound Blaster G3 / Kvalitný zvuk aj pri hraní na konzolách

0

Externý zvukový modul Sound Blaster G3 je navrhnutý tak, aby fungoval bez ovládačov nielen na počítačoch s Windows alebo Mac OS, ale aj herných konzolách PS4 a Nintendo Switch. Na spresnenie, najnovšie modely herných konzol majú síce o niečo kvalitnejší zvuk ako integrované zvukové karty v PC, ale ani tie náročných poslucháčov úplne neuspokoja.

 Modul sa pripája cez moderný konektor USB-C a ovládacie prvky sú umiestnené po bokoch, čo umožňuje jednoduché nastavenie pomocou jednej ruky. V balení je aj redukcia na konektor USB-A a optický kábel s redukciou optického Line-in combo jack na klasický optický konektor TOSLINK. Priamo na zariadení je konektor na optický vstup digitálneho zvuku, vstup na mikrofón a výstup na slúchadlá. Pomocou konektora USB-C môžete modul pripojiť aj k smart­fónu, prehrávanie zvuku funguje, treba však počítať so skrátenou výdržou batérie.

Zvukový modul má kvalitný 24-bitový D/A prevodník a zvládne na vstupe aj priestorový zvuk, ktorý potom virtualizuje pri počúvaní cez slúchadlá. Väčšina hráčov počas hrania koordinuje hru s ostatnými členmi svojho tímu pomocou hlasovej komunikácie. Sound Blaster G3 umožňuje upravovať hlasitosť zvuku hry a rozhovorov pomocou rolovacieho kolieska na bočnej strane zariadenia. Aj v prípade hry treba rozlišovať zvuky, ktoré sú tam viac-menej len na efekt, a zvuky, ktoré sú životne dôležité, napríklad zvuky krokov, ak sa k vašej postave odzadu zakráda nepriateľ. Preto hráči ocenia nastaviteľný ekvalizér ­Footsteps ­Enhancer, zdôrazňujúci zvuky, ktoré pomáhajú určiť polohu súpera. Keď už spomínam ekvalizér, k dispozícii sú preddefinované profily pre populárne hry vrátane Fortnite, Call of Duty: Infinite Warfare a Overwatch. Určite si položíte otázku, ako sa tieto profily či samotný ekvalizér na miniatúrnom zariadení nastavujú. Používa sa na to mobilná aplikácia Sound Blaster Command, ktorá je k dispozícii pre systémy iOS a Android, a bluetoothové pripojenie zvukového modulu k smartfónu. Zároveň je, samozrejme, modul pripojený cez konektor USB-C ku konzole. V počítačoch PC a Mac aplikácia Sound Blaster Command ponúka zvyčajné možnosti prehrávania a nahrávania.

„Pre hráčov, ktorí si potrpia na kvalitu zvuku.“

Parametre:

• Digitálny a linkový vstup: 24-bit., 48, 96 kHz; dynamický rozsah: 100 dB, rozmery: 210 × 39 × 15, hmotnosť: 32 g

• Cena: 59 EUR

Celkovo: 90  %

 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Sound Blaster

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať