S_03PaletteBase S_03PaletteBase S_03PaletteBase Advertisement

Špecializované granáty budú vystreľovať sieť na odchytenie dronu

Bezpečnosť
0

Výskumníci americkej armády zabudovali do 40 mm granátu sieť, ktorá má uloviť nepriateľské drony. Granát však obsahuje nielen sieť, ale aj sofistikované technológie, ktoré si armáda dala patentovať. Keď sa granát približuje k cieľu, jeho elektronika vyšle signál odpaľovaciemu zariadeniu, ktoré vymrští sieť. Granát bol  vyvinutý v Armament Research, Development, and Engineering Center v New Jersey.

Prvé testy ukázali, že nový granát prekonáva doteraz používané taktiky, napríklad vystrelenie siete z iného, väčšieho dronu, pretože táto metóda nefunguje proti roju dronov. Konvenčné zbrane typu vzduch – vzduch, ako sú rakety, sú určené na zneškodnenie pilotovaných lietadiel, ich použite proti dronom môže byť prehnané a aj relatívne drahé opatrenie.

Malé, mobilné pozemné jednotky však už majú vo výbave granátomety s odpaľovacími zariadeniami M320, ktoré by mohli byť vyzbrojené novými 40 mm granátmi, aby z niekoľkých stoviek metrov zneškodnili malé drony. Na väčšie vzdialenosti by sa potom mohli použiť automatické granátomety Mk-19.

Malé drony sú dnes dostupné širokej verejnosti a spôsobujú problémy aj v civilnej sfére, napríklad v oblasti letísk. Nedávno spozorovanie dronov vo vzdušnom priestore spôsobilo meškanie letov na medzinárodnom letisku Newark. V decembri minulého roka sa podobný incident stal na letisku Gatwick v Spojenom kráľovstve.

Zdroj: techlinkcenter.org.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Drone dron stroj bezpečnosť

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať