SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Spoločnosť Tachyum dotiahla systémový softvér do predprodukčného štádia

Tlačové správy
1

Spoločnosť Tachyumurobila ďalší pokrok v zdokonalení softvéru pre procesor Tachyum Prodigy®   a je čoraz bližšie tomu, aby bola pripravená ísť s prvým univerzálnym čipom na svete do výroby. Softvérový tím slovensko-amerického startupu vylepšil náhradný firmvér BIOS (Basic Input Output System) založený na špecifikácii UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) a tiež zaradil najnovšie verzie emulátora QEMU a GCC (GNU Compiler Collection).

Softvérový balík Prodigy – od inštrukčnej sady (ISA, Instruction Set Architecture) cez kompilátory až po portovaný softvér – bol vyvinutý s cieľom skrátiť čas potrebný pre integráciu a zabezpečiť kompatibilitu architektúr založených na procesore Prodigy. Vylepšenia v najnovšej aktualizácii sú prvými v rámci softvérového plánu na rok 2022. Vďaka nim Prodigy smeruje k štádiu pripravenosti na výrobu, pričom prvé kusy by mali byť uvoľnené ešte v tomto roku.

Vylepšenia softvéru Prodigy:

UEFI

• Predprodukčná funkcionalita, ktorú spoločnosť Tachyum pridala po nedávnom predvedení základných príkazov z príkazového riadku.

• Špecifikácia ACPI (Advanced Configuration and Power Interface) podporovaná v UEFI a Linuxe.

• Príprava spustenia na FPGA (Field Programmable Gate Array) prototype, ako aj na hardvéri špecializovaných kontrolérov BMC (Baseboard Management Controller).

• Umožnenie distribúcie zdrojového kódu pre zákazníkov.

 

QEMU 6.2

• Pridané periférie potrebné pre UEFI.

• Pridané vektorové inštrukcie.

• Pridaná podpora virtualizácie pre KVM (Kernel-based Virtual Machine).

• Pridaný prístup pre prvých používateľov (tzv. early adopters) prostredníctvom zákazníckeho portálu.

 

GCC 11.2

• Pridaná vektorizácia.

• Pridané intrinzické inštrukcie.

• Pridaná podpora jazyka Go pre virtualizáciu navyše k jazykom C/C++ a Fortran.

• Pridaný prístup pre early adopters prostredníctvom zákazníckeho portálu s očakávaným upstreamom vo štvrtom štvrťroku.

Tachyum Prodigy môže pomocou štandardných programovacích modelov spúšťať aplikácie HPC, konvolučnú AI, vysvetliteľnú AI, všeobecnú AI, bio-AI a neurónové siete, plus bežné zaťaženie dátových centier na jedinej homogénnej procesorovej platforme. Bez Prodigy musia hyperškálové dátové centrá používať pre rôzne záťaže heterogénnu hardvérovú štruktúru pozostávajúcu z procesorov CPU, GPU a TPU, čo je neefektívne, nákladné a zložité z hľadiska dodávok a údržby. Používanie špecifického hardvéru pre každý typ záťaže (napr. dátové centrum, AI, HPC) vedie k nedostatočnému využitiu hardvérových prostriedkov, náročnejšiemu programovaniu, integrácii a údržbe softvéru, ako aj k väčším problémom s údržbou hardvéru. Schopnosť Prodigy plynulo prepínať medzi rôznymi pracovnými záťažami dramaticky mení konkurenčné prostredie a ekonomiku dátových centier.

„Najnovšie vylepšenia od nášho softvérového vývojového tímu umožňujú v univerzálnom procesore Prodigy širokú škálu možností,“ povedal Dr. Radoslav Danilák, zakladateľ a CEO spoločnosti Tachyum. „Pri nasadení v dátových centrách umožnia rýchlu a bezproblémovú integráciu technológií do zariadení postavených na procesoroch a architektúre Tachyum. Blížime sa k fáze výroby procesora Prodigy, a preto softvér musí poskytovať nástroje, ktoré superpočítače vyžadujú na transformáciu odvetvia.“

Prehľadné 5-minútové video s podrobnosťami o najnovších vylepšeniach z dielne vývojárov spoločnosti Tachyum je k dispozícii na firemných webových stránkach https://www.tachyum.com/resources/presentations/.

Sledujte Tachyum

https://twitter.com/tachyum

https://www.linkedin.com/company/tachyum

https://www.facebook.com/Tachyum/

 

Tachyum

Všetky autorove články

1 komentár

Zabudli pri tomto super procesore dodať, že má vnútorné zbernice, ktorých frekvencia obmedzuje prepínanie. Nie je taký super :-D reakcia na: Spoločnosť Tachyum dotiahla systémový softvér do predprodukčného štádia

8.3.2022 16:03
Ou kej, predstavujem si to, že SoC sa musí prepínať vnútorne a na to sú potrebné vnútorné zbernice s istou frequenciou, čo tachyum spomaľuje rovnako ako keď majú ten hardwér, čo sa skladá z viacerých komponentov. Je to síce o niečo rýchlejšie, no problém prepnutia jednotiek SoC zostáva naďalej. Z čoho mi vyplýva, že sa to navyše zahrieva a padá výkon. Vychvaľujte ďalej, ale treba sa na to pozrieť triezvo aj s nedostatkami. Píšete len klady a to je reklama :-(
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať