CANON_122023 CANON_122023 CANON_122023

Spoločnosť Xiaomi oznámila globálne uvedenie radu Xiaomi 13T

Tlačové správy
0

Spoločnosť Xiaomi dnes odhalila svoj najnovší rad smartfónov Xiaomi 13T, ktorý bol navrhnutý a skonštruovaný pre zákazníkov na celom svete pripravených rozvinúť svoje vizuálne umenie. Vďaka zabudovaniu profesionálnych optických šošoviek od spoločnosti Leica prináša séria Xiaomi 13T autentický obraz Leica, ktorý zachytáva podstatu ikonických zážitkov. Séria Xiaomi 13T, vybavená pokročilou optimalizáciou výkonu a dlhou výdržou batérie a krištáľovo čistým displejom, zaručuje výnimočné zážitky zo smartfónu, či už pri fotografovaní, sledovaní videí alebo pri každodennom používaní.

Vytvorte svoje majstrovské dielo s fotografickými schopnosťami Leica na profesionálnej úrovni

Reagujúc na vášeň novej generácie používateľov smartfónov pre kreativitu, séria Xiaomi 13T prináša fotografie na profesionálnej úrovni. Xiaomi 13T Pro aj Xiaomi 13T ponúkajú trojitú zostavu fotoaparátov s objektívmi Summicron, ktoré boli navrhnuté spoločne s firmou Leica, vrátane 50MP širokouhlého fotoaparátu s ekvivalentnou ohniskovou vzdialenosťou 24 mm a asférickým 7P objektívom navrhnutým na zachytenie väčšieho množstva svetla pre fotografovanie s vysokým dynamickým rozsahom.

Nechýba 50MP teleobjektív s ekvivalentnou ohniskovou vzdialenosťou 50 mm. Ultraširokouhlý 12MP fotoaparát s 15 mm ohniskovou vzdialenosťou je ideálny na zhotovovanie panoramatických záberov a zachytávanie úžasných krajiniek. Vďaka 100% DCI-P3 majú fotoaparáty Xiaomi 13T Pro aj Xiaomi 13T širší farebný rozsah, ktorý pomáha zachytiť každý čarovný okamih v klasickej kvalite Leica.

Séria Xiaomi 13T prináša dva originálne fotografické štýly Leica: Leica Authentic Look a Leica Vibrant Look, ktoré poskytujú veľmi pôsobivé možnosti zobrazenia s prirodzenou reprodukciou farieb, silným kontrastom a definíciou tieňov spolu s klasickou estetikou obrazu Leica. Šesť filtrov Leica podčiarkuje ikonické zobrazenia tejto legendárnej značky, vrátane najnovších Leica Sepia a Leica Blue adaptovaných z LeicaM-Typ240 Film Mode. K tvorivým možnostiam pridávajú Xiaomi 13T Pro a Xiaomi 13T štyri nové vodoznaky Leica, ktoré poskytujú väčší výber kompozície fotografií a veľkosti snímok.

Séria Xiaomi 13T tiež ponúka funkciu Vlastné fotografické štýly v rámci režimu Pro, ktorá sa prvýkrát uplatnila na Xiaomi 13 Ultra a umožňuje používateľom nastaviť tonalitu a textúru v prednastavenom režime pre jednoduchšie fotografovanie. Preferované prednastavenia možno tiež uložiť pre výrazne osobné fotografické štýly.

Vďaka technológii Xiaomi ProFocus umožňuje séria Xiaomi 13T fotografom zachytiť neprehliadnuteľné akcie s úžasnými detailmi, od strhujúcich fotografií rýchlo sa pohybujúcich objektov ako sú psy a vtáky, až po fascinujúce snímky ľudí a miest.

Posuňte natáčanie videí na novú, ohromujúcu úroveň

S fotoaparátom Xiaomi 13T Pro sa vaše video - sny stanú skutočnosťou. Ponorte sa do sveta 10-bitového záznamu videa LOG 4:2:0 H.265, ktorý vám ponúka doteraz nevídanú kontrolu nad farbami a detailmi. Predinštalovaná tabuľka Rec.709 LUT dodá vašim videám nádych profesionálneho kúzla a vykreslí ich s bezkonkurenčnou presnosťou farieb a vizuálnou hĺbkou.

Personalizácia je v prípade inteligentných zariadení Xiaomi vždy na prvom mieste a aj Xiaomi 13T Pro je navrhnutý tak, aby vám ponúkol slobodu vyjadriť vašu jedinečnú víziu. Importujte do zariadenia svoj obľúbený štýl LUT a vdýchnite svojmu videu svojský štýl. Okrem toho Xiaomi 13T Pro prináša možnosť natáčania videa v rozlíšení 8K, aby každá scéna, každý odtieň, každý detail vašej video tvorby bol zvečnený v kvalite ako na filmovom plátne. Širokouhlý fotoaparát s rozlíšením 50 Mpx podporuje OIS aj EIS, vďaka čomu zostanú vaše videá stabilné ako skala aj uprostred pohybu.

Zadné kamery Xiaomi 13T podporujú nahrávanie 4K videa pri všetkých ohniskových vzdialenostiach spolu s rýchlou a efektívnou úpravou. Vstup do režimu Pro funkcie Editor videa v aplikácii Xiaomi Gallery umožňuje jednoduchú úpravu titulkov a dodatočných zvukových stôp ako samostatných stôp, čo je ideálne na vytváranie krátkych videí pre sociálne siete alebo osobný vlog.

Ponorte sa do úchvatného vizuálneho a zvukového zážitku

Xiaomi 13T Pro a Xiaomi 13T prinášajú novú úroveň ostrosti a živých farieb, čím vylepšujú zážitok zo sledovania vďaka 6,67“ displeju CrystalRes, ktorý podporuje až 144 Hz obnovovaciu frekvenciu1 a rozlíšenie 1,5K (2712 x 1220). Séria Xiaomi 13T využíva displej s vysokým jasom 1200 nitov, ktorý sa vyznačuje maximálnym jasom až 2600 nitov2. Okrem toho ponúka 100 % pokrytie DCI-P33 s podporou 68 miliárd farieb, čo poskytuje celkovú kompatibilitu s HDR10+. Vďaka tomu sa zvyšuje kontrast medzi tmavými a svetlými časťami obrazu, zachováva sa skutočná štruktúra detailov a poskytuje sa väčšie vyváženie sýtosti farieb, čo umožňuje tvorcom obsahu vytvárať úžasný profesionálny vizuálny obsah od selfie a portrétov až po pútavé videá a vlogy s pôsobivo efektnou kvalitou obrazu.

A keď je čas sadnúť si a pozrieť si najnovšie video alebo film na sociálnych sieťach, séria Xiaomi 13T podporuje Dolby Atoms® so zabudovanými duálnymi reproduktormi, aby ste sa mohli naplno ponoriť do svojho obľúbeného obsahu.

Používatelia týchto dvoch zariadení majú nárok na 100 GB cloudové úložisko Google One na 6 mesiacov na skúšku a 3 mesiace služby YouTube Premium s prístupom k aplikáciám YouTube a YouTube Music bez reklám4.

Hviezdny výkon s vyšším zážitkom

Xiaomi 13T Pro aj Xiaomi 13T disponujú rozsiahlymi vylepšeniami energetickej účinnosti a dlhou výdržou batérie, vďaka čomu si používatelia môžu vychutnať rýchlejší a efektívnejší zážitok zo smartfónu.

Xiaomi 13T Pro poháňa čipová súprava MediaTek Dimensity 9200+ s rýchlym osemjadrovým procesorom, ktorý poskytuje rýchlosť až 3,35 GHz. Má tiež zabudovaný grafický procesor Arm Immortalis-G715, ktorý zlepšuje spracovanie obrazu, takže herné zážitky sú plynulé a bez obáv o výdrž batérie. Xiaomi 13T je vybavený procesorom MediaTek Dimensity 8200-Ultra, skonštruovaným pre vynikajúcu energetickú účinnosť s využitím najnovšieho 4nm procesu TSMC, ktorý umožňuje zlepšiť výkon CPU aj GPU. Odvádzanie tepla v telefónoch Xiaomi radu 13T je vylepšené pomocou 5000 mm(2) nasávacej doštičky z VC nehrdzavejúcej ocele, ktorá zabezpečuje, že ideálne teploty počas používania mobilu na prácu aj zábavu.

“MediaTek Dimensity 9200+ v Xiaomi 13T Pro prináša výkon vlajkového zariadenia a vynikajúcu energetickú účinnosť a MediaTek Dimensity 8200-Ultra v Xiaomi 13T zvyšuje zážitok z prémiového smartfónu,“ povedal JC Hsu, korporátny viceprezident a generálny riaditeľ divízie bezdrôtovej komunikácie spoločnosti MediaTek v spoločnosti MediaTek. „Naďalej zvyšujeme latku prémiových a vlajkových zariadení poskytovaním špičkového výkonu v oblasti hier, zobrazovania, umelej inteligencie a konektivity, čím zabezpečujeme, aby spotrebitelia dlhšie využívali svoje smartfóny na maximum.“

Xiaomi 13T Pro podporuje technológiu Xiaomi 120W HyperCharge, ktorá umožňuje 100 % nabitie len za 19 minút2. Obe zariadenia majú možnosť rýchleho nabíjania, pričom Xiaomi 13T Pro dosiahne 36 % a Xiaomi 13T 21 % nabitie len za 5 minút2.

Vďaka technológiám ISP (Internal Shortage Precaution), SOA (Safety Operating Area), DTPT (Dynamic Turbo Power Technology), vyvinutým v rámci série Xiaomi 13T, je zaistené bezpečné používanie veľkej 5000mAh (typ) batérie.

Moderný dizajn s osvedčenou odolnosťou voči vode a prachu IP685

Prezentujúc klasický dizajnový jazyk série Xiaomi 13, Xiaomi 13T Pro a Xiaomi 13T sú k dispozícii v troch farebných prevedeniach: Alpine Blue, Meadow Green a Black. Zadný panel modelu Alpine Blue je pokrytý prémiovou vegánskou kožou Xiaomi BioComfort s mäkkou a jemnou textúrou, ktorá je mimoriadne pohodlná na držanie a manipuláciu. Naproti tomu modely Meadow Green a Black majú lesklý sklenený zadný panel, ktorý dodáva elegantný nádych luxusu. Oba smartfóny sú odolné a ich stupeň krytia IP68 znamená, že sú odolné voči vode a prachu5. Tieto atraktívne a zároveň odolné smartfóny môžete bez obáv používať na zachytenie, sledovanie a ponorenie sa do každého vzrušujúceho životného momentu.

Cena a dostupnosť

Xiaomi 13T Pro a Xiaomi 13T budú k dispozícii v troch farebných variantoch: Alpine Blue, Meadow Green a Black.

Xiaomi 13T Pro sa na slovenskom trhu začne predávať od 26.9 vo všetkých farebných variantoch a vo verzii s 12+512 GB za cenu 899 EUR.

Xiaomi 13T sa na slovenskom trhu začne predávať od 26.9 vo všetkých farebných variantoch a vo verzii s 8/256 GB za cenu 599 EUR.

Záujemcovia, ktorí si Xiaomi 13T alebo Xiaomi 13T Pro zakúpia do 8.10. a zaregistrujú sa na www.xiaomipromo.sk, dostanú zdarma aj praktický tablet Redmi Pad SE v hodnote 189 EUR. Navyše, ak nechajú recenziu na zakúpený smartfón, získajú Xiaomi Band 7 Pro. Viac na www.xiaomipromo.sk  

S hrdosťou oznamujeme významné rozšírenie nášho záväzku poskytovať výnimočnú softvérovú podporu. Xiaomi 13T a Xiaomi 13T Pro budú obsahovať štyri generácie aktualizácií operačného systému Android, ako aj päť rokov bezpečnostných záplat.

Stručné špecifikácie zariadení Xiaomi 13T Pro a Xiaomi 13T

 

Xiaomi 13T Pro

Xiaomi 13T

Dizajn

 • Rozmery:

- Meadow Green, Black: 162.2mm x 75.7mm x 8.49mm2

- Alpine Blue: 162.2mm x 75.7mm x 8.62mm2

 • Weight:

 - Meadow Green, Black: 206g2

 - Alpine Blue: 200g2

 • Xiaomi BioComfort vegánska koža|Glass back
 • Corning®️ Gorilla®️ Glass 5 predný panel
 • IP685
 • Farby: Alpine Blue, Meadow Green, Black
 • Rozmery:

- Meadow Green, Black: 162.2mm x 75.7mm x 8.49mm2

- Alpine Blue: 162.2mm x 75.7mm x 8.62mm2

 • Weight:

 - Meadow Green, Black: 197g2

 - Alpine Blue: 193g2

 • Xiaomi BioComfort vegánska koža|Glass back
 • Corning®️ Gorilla®️ Glass 5 predný panel
 • IP685
 • Farby: Alpine Blue, Meadow Green, Black

Kamera

 • LEICA VARIO-SUMMICRON

1:1.9-2.2/15-50mm ASPH.

 • 24mm Leica hlavná kamera

- 50MP širokouhlý fotoaparát

- veľkosť senzora 1/1.28”

- veľkosť pixela 1.22μm, 2.44μm 4-in-1 Super Pixel

- f/1.9, 7P aspherická šošovka, OIS

- Podpora HDR10+ video nahrávania do 4K pri 30fps

- Podpora 8K video nahrávania pri 24fps

- 10-bit LOG video nahrávanie, podpora LUT importu

 • 50mm Leica telefoto kamera

- 50MP

- f/1.9, 5P aspherická šošovka

 • 15mm Leica ultraširokouhlá kamera

- 12MP

- f/2.2, 5P aspherická šošovka

 • Dva Leica fotografické štýly: Leica Authentic Look & Leica Vibrant Look
 • Leica vlastný fotografický štýl
 • Master-lens system: 35mm Documentary lens, 50mm Swirly bokeh lens, 90mm Soft focus lens
 • Xiaomi ProFocus
 • Nočný režim

 

 • 20MP predná kamera

- f/2.2, 5P aspherická šošovka

- Nočný režim

- Portrétový režim

- HDR

 • LEICA VARIO-SUMMICRON

1:1.9-2.2/15-50mm ASPH.

 • 24mm Leica hlavná kamera

- 50MP širokouhlý fotoaparát

- veľkosť senzora 1/1.28”

- veľkosť pixela 1.22μm, 2.44μm 4-in-1 Super Pixel

- f/1.9, 7P aspherická šošovka, OIS

- Podpora HDR10+ video nahrávania do 4K pri30fps

 • 50mm Leica telefoto kamera

- 50MP

- f/1.9, 5P aspherická šošovka

 • 15mm Leica ultraširokouhlá kamera

- 12MP

- f/2.2, 5P aspherická šošovka

 • Dva Leica fotografické štýly: Leica Authentic Look & Leica Vibrant Look
 • Leica vlastný fotografický štýl
 • Master-lens system: 35mm Documentary lens, 50mm Swirly bokeh lens, 90mm Soft focus lens
 • Xiaomi ProFocus
 • Nočný režim

 

 • 20MP predná kamera

- f/2.2, 5P aspherická šošovka

- Nočný režim

- Portrétový režim

 •  - HDR

Displej

 • Do 144Hz FHD+ 6.67”

CrystalRes AMOLED displej1

- 20:9, 2712 x 1220, 446 ppi

- AdaptiveSync6, do 480Hz dotyková odozva7

- Jas: HBM 1200 nitov (typ), 2600 nitov (max)2

- DCI-P3 farebný gamut3

- 68 miliárd farieb

 • Pro HDR display
 • Dolby Vision®, HDR10+
 • Adaptive reading mode
 • Do 2880Hz PWM stmievanie

 

 • Do 144Hz FHD+ 6.67”

CrystalRes AMOLED displej1

- 20:9, 2712 x 1220, 446 ppi

- AdaptiveSync6, do 480Hz dotyková odozva7

- Jas: HBM 1200 nitov (typ), 2600 nitov (max)2

- DCI-P3 farebný gamut3

- 68 miliárd farieb

 • Pro HDR display
 • Dolby Vision®, HDR10+
 • Adaptive reading mode
 • Do 2880Hz PWM stmievanie

Výkon

 • MediaTek Dimensity 9200+

- 4nm energeticky úsporný výrobný proces

- Arm Immortalis-G715 GPU

 • LPDDR5X RAM + UFS 4.0 storage

- 12GB + 256GB, 12GB + 512GB, 16GB + 1TB8

 • MIUI 14 založené na Android 13
 • MediaTek Dimensity 8200-Ultra

- 4nm energeticky úsporný výrobný proces

- Arm Mali-G610 GPU

 • LPDDR5 RAM + UFS 3.1 storage

- 8GB + 256GB, 12GB + 256GB8

 • MIUI 14 založené na systéme Android 13

Batéria a nabíjanie

 • 5000mAh (typ)
 • Xiaomi 120W HyperCharge
 • 5000mAh (typ)
 • 67W turbo charging

Audio

 • Duálne reproduktory
 • Dolby Atmos®
 • Duálne reproduktory
 • Dolby Atmos®

Konektivita

 • Dual SIM9
 • Podpora Wi-Fi 710
 • Podpora NFC11
 • BLUETOOTH® 5.4
 • 5G: Podpora NSA + SA
 • Pásma:

 - 5G:

n1/3/5/7/8/20/28/38/40/41/66/75/77/78

 - 4G: LTE FDD

B1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/25/26/28/32/66

 - 4G: LTE TDD: B38/39/40/41/42/48

 - 3G: WCDMA: 1/2/4/5/6/8/19

 - 2G: GSM: 850 900 1800 1900 MHz

 • Dual SIM9
 • Podpora Wi-Fi 610
 • Podpora NFC11
 • BLUETOOTH® 5.4
 • 5G: Podpora NSA + SA
 • Pásma:

 - 5G:

n1/3/5/7/8/20/28/38/40/41/66/77/78

 - 4G: LTE FDD

B1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/26/28/32/66

 - 4G: LTE TDD: B38/40/41

 - 3G: WCDMA: 1/2/4/5/6/8/19

- 2G: GSM: 850 900 1800 1900 MHz

Cena

899 EUR (12+256 GB)

599 EUR (8+256 GB)

 

 

1 Obrazovka podporuje maximálnu obnovovaciu frekvenciu 144 Hz. Obnovovacia frekvencia obrazovky sa môže mierne líšiť pri rôznych aplikačných rozhraniach a kvalite obrazu hier. Pozrite sa na skutočné skúsenosti.

2 Údaje boli testované v interných laboratóriách Xiaomi, skutočné výsledky sa môžu líšiť. Skutočné merania medzi jednotlivými produktmi sa môžu líšiť. Všetky špecifikácie závisia od skutočného produktu. 19 min. do 100 % testované v režime zvýšeného výkonu.

3 100% pokrytie DCI-P3 sa môže líšiť v závislosti od jasu vášho displeja.

4 Táto ponuka je dostupná výlučne pre nových používateľov a podlieha platným podmienkam. Môžete ju kedykoľvek flexibilne zrušiť.

5 Zariadenie je certifikované ako odolné voči vode a prachu výlučne za špecifických laboratórnych podmienok, ktoré nezodpovedajú bežným podmienkam používania. Záruka sa nevzťahuje na poškodenie tekutinou spôsobené inými podmienkami, než sú podmienky testovania. Ochrana proti vniknutiu sa môže zhoršiť v dôsledku opotrebovania, fyzického poškodenia a/alebo demontáže potrebnej na opravu. Viac informácií nájdete na oficiálnej webovej stránke spoločnosti Xiaomi.

6 AdaptiveSync podporuje prepínanie medzi frekvenciami 30/60/90/120/144 Hz.

7 Vzorkovacia frekvencia dotyku sa môže líšiť v závislosti od obsahu na displeji.

8 Dostupná pamäť a pamäť RAM sú menšie ako celková pamäť z dôvodu ukladania operačného systému a softvéru predinštalovaného v zariadení.

9 Používanie karty eSIM si vyžaduje plán bezdrôtových služieb. Tento plán služieb môže podliehať určitým obmedzeniam používania pri zmene poskytovateľa služieb a roamingu (aj po vypršaní zmluvy). eSIM sa môže líšiť v závislosti od krajiny/oblasti a operátora. Podrobnejšie informácie získate od svojho operátora.

10 Možnosť Wi-Fi 7/ Wi-Fi 6 sa môže líšiť v závislosti od regionálnej dostupnosti a podpory miestnych sietí. Možnosti pripojenia Wi-Fi (vrátane frekvenčných pásiem Wi-Fi, štandardov Wi-Fi a ďalších funkcií ratifikovaných v špecifikáciách normy IEEE 802.11) sa môžu líšiť v závislosti od regionálnej dostupnosti a podpory miestnej siete. Funkcia môže byť pridaná prostredníctvom OTA, ak a kde je to možné.

11 Dostupnosť funkcie NFC sa môže na jednotlivých trhoch líšiť.

12 Dostupnosť farieb sa môže na jednotlivých trhoch líšiť.

13 Skutočné funkcie a vlastnosti sa môžu v jednotlivých regiónoch líšiť.

 

O spoločnosti Xiaomi Corporation

Spoločnosť Xiaomi Corporation bola založená v apríli 2010 a 9. júla 2018 bola kótovaná na hlavnej burze Hongkongskej burzy cenných papierov (1810.HK). Xiaomi je spoločnosť zaoberajúca sa spotrebnou elektronikou a inteligentnou výrobou, ktorej jadrom sú smartfóny a inteligentný hardvér prepojený platformou internetu vecí.

Prijímajúc svoju víziu „Spriateliť sa s používateľmi a byť najpohodovejšou spoločnosťou v srdciach používateľov“, spoločnosť Xiaomi sa neustále usiluje o inovácie, vysokokvalitný používateľský zážitok a prevádzkovú efektívnosť. Spoločnosť neúnavne vytvára výnimočné produkty s poctivými cenami, aby umožnila všetkým na svete užívať si lepší život prostredníctvom inovatívnych technológií.

Xiaomi je jednou z popredných svetových spoločností v oblasti smartfónov. V júni 2023 dosiahol počet užívateľov používateľov používajúcich MIUI celosvetovo približne 606 miliónov. Spoločnosť tiež vytvorila poprednú svetovú spotrebiteľskú platformu AIoT (AI+IoT), k 30. júnu 2023 dosiahla 654,5 milióna inteligentných zariadení pripojených k jej platforme (okrem smartfónov, notebookov a tabletov). Produkty Xiaomi sú prítomné vo viac ako 100 krajinách a regiónoch na celom svete. V auguste 2023 bola spoločnosť Xiaomi piaty rok po sebe zaradená do zoznamu Fortune Global 500, kde sa umiestnila na 360. mieste.

Spoločnosť Xiaomi je súčasťou indexov Hang Seng, Hang Seng China Enterprises Index, Hang Seng TECH Index a Hang Seng China 50 Index.

 

Zobrazit Galériu

Xiaomi

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať