Spoznávajte slávnych bratislavských rodákov pomocou interaktívnej mobilnej aplikácie HRAJSA

Technológie
0

Bratislavské kultúrne a informačné stredisko pripravilo pre obyvateľov aj návštevníkov hlavného mesta interaktívnu mobilnú aplikáciu Hraj sa. Je k dispozícii zdarma v aplikačných obchodoch pre platformy Android a pre iOS. Hra využíva GPS navigáciu, aby vás nasmerovala na miesta v historickom centre, ktoré súvisia zo slávnymi osobnosťami, ktoré sa v Bratislave narodili. Hra je k dispozícii v slovenčine, angličtine aj nemčine.

Hru, ktorej vývoj financovalo BKIS vrátane zaujímavostí z jej vývoja predstavujeme vo videu:

Hra vás okamžite zaujme. Postupne navštevujete miesta, momentálne ich hra obsahuje 10 označené na mapke a odpovedáte na otázky. Keď sa hráč dostane do okruhu stanovišťa, GPS to identifikuje a umožní mu otvoriť otázku. Aplikácia vás a vaše deti núti chodiť a objavovať. Takouto virtuálnou formou „stretnete“ známe osobnosti, ktoré pochádzali, alebo pôsobili v Bratislave. Spoznáte význam mnohých sôch a fontán v meste.

Podľa toho, na koľko otázok správne odpoviete vám na záver hry čarodejnica Vydrica pripraví diplom.

Bratislava je plná odkazov na slávne osobnosti, ktoré tvorili príbehy nášho mesta, formovali ho do dnešnej podoby a zanechali v ňom nezmazateľnú stopu. Sami budete prekvapení, koľko zaujímavostí sa ukrýva v uličkách a na námestiach, ktorými bežne prechádzate.

Hra začína pri budove Hlavnej pošty osobnosťou Jánom Valom, ktorý vymyslel prvé letákove noviny a končíme pri Židovskom múzeu Imrichom Lichtenfeldom, ktorému vďačíme za bojové umenie Krav maga.

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
smartfon app aplikácia zabava hry Slovensko vzdelavanie virtual

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať