SAMSUNG_092023 Advertisement SAMSUNG_092023 Advertisement SAMSUNG_092023 Advertisement

Startup Photoneo vyvíja revolučný robotický systém pre vychystávanie objednávok.

Tlačové správy
0

Aktuálne získal investíciu vo výške 21 miliónov USD

  • Photoneo je slovenský inovatívny technologický startup.
  • Dnes oznámil novú investíciu vo výške 21 miliónov dolárov.
  • Novonadobudnutý kapitál použije na zrýchlenie výroby vlastnej, medzinárodne ocenenej, 3D senzorovej technológie.
  • Zároveň bude rozvíjať plne robotizované riešenia pre fyzické vybavovanie a odosielanie objednávok e-shopov pod značkou BRIGHTPICK.
  • Za touto investíciou stojí investičná skupina IPM Group v spolupráci s Across, Venture to Future Fund, Earlybird, AI Capital, Credo Ventures a ďalší investori, ktorí do spoločnosti investovali už v predošlých kolách.

Online nakupovanie zažíva obzvlášť posledné dva roky obrovský boom. Nároky kupujúcich narastajú, čo predstavuje veľkú výzvu pre online predajcov. Úbytok pracovnej sily a neustále rastúce náklady ale zvyšujú dopyt po automatizácií prevádzok a skladov e-shopov.

Novonadobudnutý kapitál má za cieľ posunúť vpred výrobu vlastnej, 3D senzorovej technológie a zároveň umožniť expanziu plne robotizovaných riešení pre fyzické vybavovanie a odosielanie objednávok e-shopov.

Slovenská firma Photoneo predstavuje prvý a jediný plne automatizovaný systém vybavovania objednávok pre e-commerce a online predajcov potravín s názvom BRIGHTPICK. Samozrejmosťou je využitie najmodernejších smart technológií a umelej inteligencie z dielne Photoneo. 

“Vidíme veľké medzery v oblasti vybavovania e-commerce objednávok. Kombináciou našich technológií (priemyselných 3D skenerov, autonómnych robotov a algoritmov umelej inteligencie) sme vytvorili svetový unikát - systém kompletnej automatizácie vychystávania objednávok e-shopov.” hovorí Ján Žižka, spoluzakladateľ a CEO spoločnosti Photoneo. “Potenciál tohto hypermoderného riešenia automatizácie skladov je obrovský, vzhľadom na jeho flexibilitu, škálovateľnosť, a maximalizáciu množstva vybavených objednávok s minimálnym vynaloženým úsilím. Pomáha optimalizovať procesy, šetriť miesto a zvýšiť efektivitu 3 až 5-násobne v porovnaní s manuálnym vychystávaním objednávok.”

Na investícii sa taktiež podieľali Venture to Future Fund, Across, Earlybird, AI Capital, Credo Ventures a ďalší investori, ktorí do spoločnosti investovali už v predošlých kolách. “Práca a úspechy firmy Photoneo sú vskutku výnimočné. Veríme vízií firmy a jej schopnosti posunúť logistický sektor vpred a transformovať automatizáciu e-commerce procesov,” hovorí Marián Boček, Managing Partner v spoločnosti IPM Group.

“Photoneo je už teraz výborne etablovaný líder globálneho ranku v poskytovaní automatizačných riešení na báze 3D strojového videnia a umelej inteligencie. Našou investíciou im chceme pomôcť k tomu, aby mohli svoju víziu pretaviť do skutočnosti na každom fronte.”

Výhodou BRIGHTPICK riešenia je aj jeho modulárna štruktúra, vďaka ktorej je realizovateľný vo veľkých centrálnych, ako aj malých skladoch. Inovatívny prístup spoločnosti Photoneo a úspešné pilotné integrácie BRIGHTPICK prilákali pozornosť viacerých zaujímavých investorov, ktorí sa rozhodli podporiť odvážnu stratégiu firmy. Investícia vo výške $21miliónov je jednou z najväčších, aké startupy v Európe, podnikajúce v oblasti automatizácie, doteraz získali.

“Teší nás, že naše prevratné technológie a schopnosť objaviť potenciál na trhu v správnom čase a predpovedať jeho budúci vývoj, si získal dôveru investorov. Rovnako ako my veria, že Photoneo je schopné byť lídrom v segmente automatizácie vybavovania a odosielania objednávok,” hovorí Ján Žižka. Investičné kolo bolo vedené spoločnosťou IPM Group, ktorá patrí medzi lídrov v investovaní do technologických firiem.

O firme Photoneo

Photoneo je vedúcou firmou v oblasti poskytovania inteligentných automatizačných riešení na báze priemyselného strojového videnia a umelej inteligencie. Bola založená v roku 2013 s misiou dávať oči a inteligenciu robotom a silu rozumieť a vidieť ich okolie. Hlavným cieľom firmy je automatizácia monotónnych a rizikových povolaní a úloh prostredníctvom robotov vybavených pokročilým 3D videním. Patentovaná technológia Photonea umožnila vývoj najpresnejšej priemyselnej 3D kamery s najväčším rozlíšením, ktorá dokáže snímať objekty v pohybe. Týmto otvorili na trhu veľké množstvo nových možností na automatizáciu. V kombinácii s robustným systémom robotickej inteligencie, Photoneo pomáha firmám z rôznych sektorov, vrátane automobilového, logistického, e-commerce či zdravotného zlepšovať ich výkon, efektivity a procesy.

Photoneo

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať