SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement

SteelSeries Arctis Nova 3 / Pohodlný herný headset s výborným priestorovým zvukom a mikrofónom

0

SteelSeries Arctis Nova 3 má niekoľko konštrukčných a dizajnových vychytávok, napríklad nastaviteľný textilný pás pod hlavovým mostom, ale hlavne veľmi praktický vysúvateľný mikrofón. Používatelia ocenia príjemné priedušné látkové čalúnenie mušlí, hráčov poteší podsvietenie RGB v tvare tenkých kruhov na obidvoch mušliach a všetci bez rozdielu ocenia kvalitný zvuk.

SAMSUNG 07M Advertisement

Konštrukcia z kvalitných plastov prispieva k pohodlnému noseniu. Hlavový most nemá čalúnenie, pod ním je pružný látkový poťah, ktorý prilieha na povrch hlavy a zabraňuje tomu, aby sa hlava dotýkala mosta. Podľa veľkosti hlavy si môžete nastaviť štyri polohy popruhu. Mušle sú na otočných kĺboch, takže slúchadlá môžete zložiť naplocho. Časť vonkajšej strany mušlí má povrchovú úpravu pogumovaného plastu, čo vytvára hmatový kontrast s tvrdým plastom v dolnej časti mušle a na závese hlavového mosta.

Headset má len konektor USB-C, ale v balení sú tri kábliky. Jeden s konektormi USB-C na obidvoch stranách, druhý je redukciou z USB-C na USB-A a tretí je audiokábel s 3,5 mm konektormi jack. Pripojiť ho môžete k PC, Mac, smartfónu a takisto k herným konzolám Xbox, PlayStation 4/5 aj Nintendo Switch. Pripojenie k Xboxu je možné len cez 3,5 mm jack do konektora v gamepade. Osvetlenie RGB bude fungovať len pri pripojení USB, pretože slúchadlá nemajú batériu.

SteelSeries Arctis Nova 3 má výsuvný mikrofón s LED diódou, ktorá signalizuje, či je mikrofón aktívny. Ak počúvate hudbu, pozeráte video alebo sa hráte bez četovania, zasunutý mikrofón podčiarkuje dizajnovú čistotu a poskytuje istotu, že nesníma váš hlas. Na ľavej mušli je tlačidlo stlmenia mikrofónu a otočný regulátor hlasitosti, na pravej mušli vypínač podsvietenia RGB. Úroveň pripočúvania mikrofónu v slúchadlách si môžete nastaviť v aplikácii. Významná pridaná hodnota je softvér Steel­Series GG. Windows vám jeho inštaláciu ponúkne pri prvom pripojení a bolo by chybou túto ponuku odmietnuť. V aplikácii môžete nastaviť ekvalizér, zvukový profil, priestorový zvuk, farby a vzory podsvietenia a ďalšie parametre.

Zvuk je prispôsobený primárnemu účelu, teda hrám. Zvýraznené sú basy aj výšky, pričom stredné pásmo je mierne potlačené. Takýto priebeh frekvenčnej reakcie je optimálny aj pre rock, pop a podobné dynamické hudobné žánre. Pre džez alebo klasiku odporúčam ekvalizérom vytiahnuť nižšie stredy a trochu stiahnuť výšky nad 10 kHz. Každopádne aj pri počúvaní hudby vyskúšajte v aplikácii SteelSeries GG zapnúť priestorový zvuk. V hrách je to priam nevyhnutnosť, ktorá vám prinesie „konkurenčnú výhodu“, pretože budete mať nielen vizuálnu, ale aj akustickú orientáciu v priestore.

Čalúnenie mušlí pasívne tlmí hluk, hlavne ventilátorov herného PC alebo notebooku, nie však natoľko, aby ste boli odizolovaní od okolia. Musím pochváliť mikrofón, hlas je snímaný zreteľne a smerová charakteristika mikrofónu dobre utlmí zvuky v miestnosti. Zvuk je rovnako hlasný a kvalitný tak pri pripojení headsetu cez USB, ako aj cez 3,5 mm konektor, keď headset nie je napájaný. Z toho vyplýva, že vynikajúce vlastnosti sú dosiahnuté mikrofónovou vložkou a snímaný zvuk nie je nijako spracovaný. 

PLUSY, MÍNUSY:

+ Zasúvateľný mikrofón, pohodlné nosenie
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• Priemer membrány 40 mm; frekvenčný rozsah: 20 Hz – 22 kHz (slúchadlá), 100 Hz – 10 kHz (mikro­fón); citlivosť 93 dbSPL; impedancia 36 ohmov; THD < 1 %; citlivosť mikrofónu -38 dBV/Pa; podpora 360° Spatial Audio; hmotnosť 253 g

• Cena: 85,90 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať