CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Študenti Univerzity Komenského uspeli v medzinárodnej programátorskej súťaži

Tlačové správy
0

Študenti Univerzity Komenského v Bratislave uspeli v celosvetovom finále programátorskej súťaže Google Hash Code 2017. Tím z Fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK (FMFI UK) v zložení Eduard Batmendijn, Jozef Brandys a Roman Hudec obsadil 10. miesto.

Celosvetové finále Google Hash Code 2017 sa uskutočnilo v sobotu 1. apríla 2017 v Paríži. Súťažiace tímy mali za obmedzený čas čo najlepšie vyriešiť zadaný praktický optimalizačný problém. V kvalifikačnom kole napríklad súťažiaci riešili problém minimalizácie latencie streamovaného videa pomocou vhodného cachovania v datacentrách rozmiestnených po svete.

Do kvalifikačného kola sa zapojilo 2815 tímov z celého sveta (z toho 24 slovenských tímov). Päťdesiatka najlepších postúpila do svetového finále vo Francúzsku. Jediným tímom zo Slovenska, ktorému sa podarilo prebojovať medzi svetovú špičku, bol tím študentov informatiky na FMFI UK v zložení Eduard Batmendijn (2. ročník Bc. štúdia), Jozef Brandys (2. ročník Mgr. štúdia) a Roman Hudec (2. ročník Mgr. štúdia).

Tímu Univerzity Komenského sa vo finále podarilo ešte vylepšiť výsledok z kvalifikácie a po výbornom finiši dosiahnuť celkové 10. miesto na svete. Absolútnym víťazom sa stal tím AIM Tech z Ruska.

„Úspešný ,matfyzácky tím, ktorý sa dokázal presadiť v mimoriadne náročnej medzinárodnej konkurencii, je nielen skvelou vizitkou našich pedagógov, ale aj inšpiráciou pre ďalších študentov z radov záujemcov o neľahké, ale jedinečné štúdium na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky UK. Dostanú tak vstupenku k zaujímavému kariérnemu rastu, prestížnemu povolaniu a pritom im môže ostať celoživotný dobrý pocit z hry,“ uviedol prof. RNDr. Karol Mičieta, PhD., rektor Univerzity Komenského v Bratislave.

Univerzita Komenského v Bratislave

Všetky autorove články
univerzita Google Hash Code

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať