SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement

Študenti z košického gymnázia vyhrali účasť na svetovom finále súťaže Land Rover 4x4 Technology Challenge

Tlačové správy
0

Takmer 50 talentovaných budúcich inžinierov zo škôl v Nitre, Košiciach, Vrábliach a Bratislavy sa stretlo v nitrianskom závode Jaguar Land Rover v národnom finále Land Rover 4x4 for Schools.

Tím študentov gymnázia z Poštovej ulice z Košíc vyhral so svojim vlastným 4x4 vozidlom účasť vo svetovom finále Land Rover 4x4 in Schools World Finals, ktoré sa bude konat 13 – 16. apríla v priestoroch University of Warwick vo Veľkej Británii. Študenti nazvali svoj tím Columba Racing a svoje víťazstvo v národnom finále si zabezpečili v náročnom súboji, v ktorom sa stretlo dokopy deväť školských tímov.

Prácu študentov posudzovala porota zložená z odborníkov z Jaguar Land Rover a zástupcov iných oblastí priemyslu, a to v kategóriách zahŕňajúcich verbálnu prezentáciu, inžinierstvo a vedomosti v oblasti výskumu a vývoja, písomné hodnotenia portfólia a tiež testovanie vozidiel na originálnej Land Rover trati, ktorá preverila schopnosti vozidiel – je to robustná prekážková dráha, napodobňujúca reálne testovanie používané v automobilovom priemysle.


1. miesto - Columba Racing, Gymnázium Poštová 9, Košice

Všestranná súťaž testuje zručnosti študentov v celej škále učebných predmetov vrátane počítačového kódovania, vedy, techniky, angličtiny, matematiky, dizajnu a inžinierstva. Študenti simulujú rovnaké konštrukčné procesy, aké používajú inžinieri automobilov, od počiatočného podnikateľského zámeru až po výrobu, čo im umožňuje porozumieť automobilovému priemyslu v reálnom živote. Tímom pomáhajú mentori z Jaguar Land Rover, ktorých skúsenosti pomáhajú študentom preniesť vedomosti z učebne do reálneho života, čo predstavuje významnú pridanú hodnotu súťaže.

Podľa hodnotenia Juraja Marcina z viťazného tímu je skvelé, že sa ich škole podarilo vyhrať po tretí raz.  “Najťažšie bolo prekonať samých seba, keďže už minulý rok sme laťku nasadili vysoko. Veľmi sa tešíme na svetové finále a dúfame, že sa nám tam podarí zabodovať”.

Podľa vyjadrenia Alexandra Wortberga, prevádzkového riaditeľa nitrianskeho závodu: „Keďže automobilový priemysel smeruje k autonómnej, prepojenej a elektrickej budúcnosti, chceme inšpirovať ďalšiu generáciu inžinierskych talentov. Táto oblasť priemyslu si vyžaduje tvorivých ľudí, schopných riešiť výzvy, aké prinesie naše budúce podnikanie. Land Rover 4x4 in Schools Technology Challenge simuluje pracovné situácie, aké prináša skutočný život, v ktorom sú nielen ideálne situácie, ale aj výzvy na riešenie. Súťaž predstavuje vynikajúcu príležitosť pre mladých ľudí, aby prácou na spoločnom projekte získali vedomosti a pochopenie projektového riadenia a ďalších kľúčových zručností, ako aj prepojenie s iniciatívou STEM. Prajem víťaznému tímu úspech pri reprezentácii Slovenska na svetovom finále Land Rover 4x4 in Schools Technology Challenge na University of Warwick vo Veľkej Británii."

Zoznam víťazov v jednotlivých kategóriách:

Celkové hodnotenie:

1. miesto: Columba Racing, Gymnázium Poštová 9, Košice
2. miesto: Wings Racing Team, SPŠE Košice
3. miesto: ATG Tech, Súkromná stredná odborná škola polytechnická DSA, Nitra
 

Zobrazit Galériu

Jaguar Land Rover

Všetky autorove články
Land Rover studenti súťaž

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať