Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Štvorkamerový dohľadový systém Securia

3

V balení nájdete všetko potrebné na monitorovanie vnútorných a vďaka odolnosti kamier aj vonkajších priestorov. Ak nepočítame upevňovanie kamier na strop, stenu či iné vhodné miesto, vybudovanie uzavretého monitorovacieho okruhu je otázka niekoľkých minút.

Súpravu tvoria štyri kamery N513PS s rozlíšením 1 Mpx, 720p a nočným videním do 20 met­rov, sieťový DVR box, štyri eternetové káble s dĺžkou 25 metrov na pripojenie kamier a myš USB na ovládanie DVR boxu. Ak chcete záznamy z kamier ukladať, musíte si kúpiť vhodný 2,5 alebo 3,5-palcový disk a nainštalovať dovnútra DVR boxu. Na zobrazenie videa z kamier môžete použiť počítačový monitor alebo televízor. Ak pripojíte zostavu k internetu, môžete zobrazovať video na webe cez počítač s operačným systémom Windows aj Mac alebo aplikácie výrobcu na smartfóne alebo tablete s Androidom alebo iOS.  Pochváliť treba prehľadné používateľské rozhranie a možnosť ovládania pomocou tlačidiel na prednom paneli alebo komfortnejšie myšou pripojenou do portu USB. Po spustení sa musíte do systému prihlásiť a na základe účtu, pod ktorým ste sa prihlásili, vám systém sprístupní tie funkcie, ktoré sú danému účtu priradené. Ak je heslo nesprávne zadané trikrát po sebe, spustí sa alarm. Ak je nesprávne zadané päťkrát, účet sa zablokuje. Po reštartovaní systému alebo po 30 minútach sa účet odblokuje a možno znova zadať heslo.

V súlade s účelom treba kamery a káble buď vhodne zamaskovať, alebo nainštalovať na viditeľné, ale nedosiahnuteľné miesta a káble viesť napríklad pod omietkou. ­Maskovať budete najčastejšie vonkajšie kamery a viditeľne nainštalované kamery splnia preventívny účel napríklad v predajniach, kde na vhodné miesto vystavíte aj monitor či televízor, ktorý bude nepretržite zobra­zovať monitorovaný priestor, aby ­zákazníci vedeli, že nejde len o atrapy kamier.  Kamery fungujú v širokom rozsahu svetelných podmienok a monitorovaný priestor  je vďaka osvetleniu infračervenými diódami dobre pozorovateľný aj v noci. Najčastejšie ­budete zrejme používať konfiguráciu zobra­zovania v štyroch oknách.

Nainštalovanie disku je takisto veľmi jednoduché, stačí odobrať kryt upevnený štyrmi skrutkami. Nahrávať môžete nepretržite, podľa vopred definovaného časového plánu alebo pri detekcii pohybu v monitorovanom priestore. Podporovaná kapacita disku je do 2 TB. Kompresia videa druhej generácie H.264 je záruka úsporného ukladania vo vysokom rozlíšení. Záznamy môžete cez sieť zálohovať napríklad na NAS. Maximálne rozlíšenie obrazu je 720p. Prehrávať môžete obraz zaznamenaný všetkými štyrmi kamerami súčasne. K dispozícii sú štyri režimy zrýchleného prehrávania.

Kvalita obrazu je dobrá aj v horších sve­telných podmienkach a aj potme sú dobre ­viditeľné detaily obrazu, ktorý je vtedy, samozrejme, monochromatický.

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Securia

3 komentáre

dakujem za reklamny clanok reakcia na: Štvorkamerový dohľadový systém Securia

25.1.2017 08:01
tento vyrobok je low shit, neodporucam nikomu... a navyse je postaveny na viac rocnej technologii, velmi nizke rozlisenie kamier...
Reagovať

RE: dakujem za reklamny clanok reakcia na: dakujem za reklamny clanok

6.3.2017 12:03
Mam rad takychto mudrcov. Vyrobok si nekupi a ani nevyskusa, ale hned vie ze je naprd. Ked neodporucate tento, tak sa rad necham poucit a pozriem si ten, ktorý mi za podobnú cenu odporúčite. Určite ste na tieto veci odborník.
Reagovať

dakujem za reklamny clanok reakcia na: Štvorkamerový dohľadový systém Securia

25.1.2017 08:01
tento vyrobok je low shit, neodporucam nikomu... a navyse je postaveny na viac rocnej technologii, velmi nizke rozlisenie kamier...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať