SAMSUNG_1023 Advertisement SAMSUNG_1023 Advertisement SAMSUNG_1023 Advertisement

Štvorkolesový futuristický hybridný motocykel na elektrický a vodíkový pohon

Technológie
0

Vozidlo Karver Cyle Concept K1 je zmesou funky elektrického motocykla, elektromobilu a vesmírnej sondy. Elektrický motocykel má štyri kolesá – dve vpredu a dve vzadu v tesnej blízkosti. Podobá sa to konfigurácii zadných kolies nákladného auta. Kolesá bez náboja tu zabezpečujú dodatočnú stabilitu na asfalte a pomáhajú aj pri rýchlosti jazdy v zákrutách. Každé z kolies má nezávislý systém zavesenia, ktorý ďalej pomáha stabilite. Koncept je vyladený na výkonovo orientované jazdenie po diaľniciach a mestách. Bezpečná kabína obklopená panoramatickými sklenenými panelmi poskytuje jazdcovi 180-stupňový výhľad.

Ergonomická konfigurácia sedadiel je prispôsobená rýchlosti. Konfigurácia pripomína volant F1, má však oveľa jednoduchšie rozhranie, ktoré zobrazuje všetky dôležité telemetrické údaje. Štýlový prístrojový panel zobrazuje aktuálnu rýchlosť, úroveň zahrievania elektromotora a ďalšie dôležité údaje o jazde. Koncept K1 poháňa hybridný elektrický a vodíkový motor, ktorý zabezpečuje vysoký krútiaci moment a špičkové zrýchlenie. Neočakávajte však, že bude lámať rekordy v rýchlosti.

SAMSUNG 09 Advertisement

Dve plutvy v zadnej časti zabezpečujú aerodynamickú stabilitu a udržiavajú vozidlo prilepené k vozovke pre maximálnu trakciu. To poskytuje človeku maximálnu istotu, aby mohol šliapnuť na plyn. Karver Cyle Concept K1 je v podstate športové vozidlo a vzhľadom na dizajn výfukov a plynulý aerodynamický tvar je to dvojkolesové vozidlo. Vlastne spája to najlepšie z oboch svetov – bezpečnú kabínu auta so vzrušujúcim pocitom z jazdy na motocykli.

 

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať