CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Štyri novinky v Microsoft 365, ktoré vám pomôžu s tímovou prácou

Tlačové správy
0

Pred rokom sme predstavili Microsoft 365 ako ucelené riešenie pre spoločnosti, ktoré všetkým zamestnanom umožňuje bezpečne spolupracovať vďaka integrácii nástrojov Office 365, Windows 10 a Enterprise Mobility + Security. Firemnú verziu Office 365 aktuálne každý mesiac používa viac ako 135 miliónov ľudí, Windows 10 beží na vyše 200 miliónoch komerčných zariadeniach a platforma Enterprise Mobility + Security má cez 65 miliónov užívateľov.

Microsoft 365 bol navrhnutý tak, aby pomohol akémukoľvek zamestnancovi, od pracovníkov v prvej línii po manažérov veľkej organizácie, zmeniť štýl a byť efektívnejší v prostredí, ktoré stále viac kladie dôraz na tímovú prácu naprieč lokalitami a časovými zónami.

Aktuálne predstavujeme štyri nové možnosti ako s pomocou Microsoft 365 prepojiť zamestnancov vnútri organizácie a zlepšiť ich spoluprácu, vrátane noviniek v Microsoft Teams a využitie umelej inteligencie.

1. Microsoft Teams teraz aj v bezplatnej verzii
Vlani sme na trh uviedli Microsoft Teams, výkonnú platformu pre tímovú prácu ako odpoveď na rastúci význam spolupráce u našich zákazníkov. Microsoft Teams zahŕňa a integruje nástroje na  četovanie, stretávania sa, volania, ukladania súborov a aplikácií v spoločnom pracovnom prostredí Microsoft 365. K dnešnému dňu využíva Microsoft Teams vyše 200-tisíc spoločností v 181 krajinách sveta.

Počnúc dnešným dňom sú Microsoft Teams celosvetovo k dispozícii aj v bezplatnej verzii v 40 rôznych jazykoch. Či už ide o živnostníka, majiteľa malého podniku alebo menší tím v rámci veľkej organizácie, každý môže Microsoft Teams začať hneď používať.

Bezplatná verzia ponúka nasledujúce funkcie pre tím až do 300 ľudí:

  • Neobmedzené četovanie a vyhľadávanie
  • Integrované audio a video schôdzky medzi jednotlivcami, skupinami a možnosť prepojenia celého tímu
  • Tímové úložisko s veľkosťou 10 GB plus úložisko pre každého jednotlivca s veľkosťou 2 GB
  • Integrovaný Office Online pre tvorbu obsahu v reálnom čase zahŕňajúci nástroje Word, Excel, PowerPoint a OneNote
  • Neobmedzené prepojenie s ďalšími aplikáciami s výberom vyše 140 firemných aplikácií vrátane Adobe, Evernote a Trello
  • Možnosť komunikovať a spolupracovať s kýmkoľvek vnútri aj mimo organizácie, a to v prostredí globálnej zabezpečenej infraštruktúry Microsoftu

Toto riešenie ponúka spôsob, ako sa efektívne oboznámiť s Microsoft 365. Teams, ktoré sú súčasťou Microsoft 365, zahŕňajú všetko, čo je v bezplatnej verzii. Navyše majú väčšie úložisko, nástroje na zaistenie bezpečnosti  a súladu s predpismi pre potreby veľkých spoločností, zároveň môžu byť využité pre celú firmu bez ohľadu na jej veľkosť.

Príkladom spoločnosti, ktorá používa Microsoft Teams na podporu spolupráce a inovácií, je energetická spoločnosť Innogy. Vďaka prechodu ku cloudovým službám sa firme podarilo zvýšiť výkonnosť a vytvoriť flexibilné pracovné prostredie.

 

2. Využitie analýzy na zlepšenie pracovných návykov a spolupráce
Predstavujeme aj Workplace Analytics, analytický nástroj pre tímy a spoločnosti, ktorý využíva poznatky o spolupráci z Microsoft Graph. Workplace Analytics umožní tímom zefektívniť schôdzky, získať viac času na kreatívnu a sústredenú prácu aj udržať rovnováhu pracovného a súkromného života.  Organizácie môžu používať agregované údaje v službe Workplace Analytics na zlepšenie spolupráce, porozumenie pracovným návykom a zlepšenie práce tímov.

MyAnalytics v Microsoft 365, analytický nástroj pre jednotlivcov, po novom prostredníctvom Outlooku ponúka aj tipy na zmenu návykov, ako napr. upozornenie, že posielate e-maily svojim spolupracovníkom mimo pracovného času, alebo návrh, aby ste si vytvorili priestor na sústredenú prácu.

3. Nové inteligentné funkcie Microsoft 365 pre tvorbu on-line udalostí
Dnes tiež predstavujeme nové funkcie v Microsoft 365, ktoré umožňujú každému zamestnancovi vo firme vytvárať a zdieľať on-line udalosti (konferencie, workshopy a pod.). Udalosti môžu byť sledované v reálnom čase alebo spätne prehrané, s videom vo vysokom rozlíšení (HD) a s možnosťou interaktívnej diskusie. Služby založené na umelej inteligencii zvyšujú zážitok z udalosti sledovanej na požiadanie vďaka:

  • časovej osi hovorcov využívajúcej rozpoznávanie tvárí na identifikáciu hovorcu, aby bolo možné ľahko preskočiť na konkrétneho hovorcu v rámci udalosti,
  • prepisu hovoreného slova do textu, časovému kódovaniu a vyhľadávaniu prepisu, aby bolo v zázname možné rýchlo dohľadať požadovanú sekvenciu,
  • titulkom (prepisu zvukovej zložky), aby udalosť bola prístupnejšia všetkým.

Typ udalostí závisí od rozhodnutí autora – môžu to byť jednoduché workshopy i komplexnejšie konferencie. Možno využiť webovú kameru, zdieľať obsah a obrazovku pri neformálnej prezentácii alebo streamovať z profesionálnych zariadení.

4. Spolupráca na zdieľanom digitálnom flipcharte Microsoft Whiteboard
Neobmedzený digitálny flipchart Microsoft Whiteboard je teraz k dispozícii pre Windows 10, čoskoro bude aj pre iOS a v predprodukčnej verzii pre web. Či už sa pracovníci stretnú osobne, alebo vo virtuálnom prostredí, potrebujú mať možnosť spolupracovať v reálnom čase. Nová aplikácia Whiteboard im to umožňuje, a to aj na viacerých zariadeniach. Pomocou pera, dotyku a klávesnice možno zaznamenávať poznámky, vytvárať tabuľky, diagramy a obrázky i vyhľadávať a vkladať obrázky z webu.

Microsoft Česká republika a Slovensko

Všetky autorove články
Microsoft Windows biznis bezpečnosť web online kamera internet Digital

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať