SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Sygic predstavuje novinku pre lepšiu bezpečnosť – vyzve šoférov na vytvorenie záchranárskej uličky

Tlačové správy
0

Zákonná požiadavka vytvárať pri nehode na ceste záchranársku uličku, ktorá platí vo väčšine európskych krajín, bola inšpiráciou pre developerov v Sygicu, ktorí do svojej GPS navigácie pridali špeciálne upozornenie pre šoférov. Sygic vytvoril obrazovú inštrukciu, ktorá pomôže bezpečne sa vyhnúť záchranárskym vozidlám. Má pomôcť predísť zmätočným reakciám a zabezpečiť plynulú premávku, a zlepšiť tak celkovú bezpečnosť na ceste.

V kritických situáciách ako sú autonehody sa ráta každá sekunda a rýchle reakcie sú nevyhnutné. Je možno jasné, ktorým smerom sa majú autá vyhnúť na obyčajnej ceste, zložitejšie je to pri mnohoprúdových diaľniciach. Lukáš Dermek, produktový šéf Sygic GPS Navigácie, vysvetlil výsledky prieskumu Sygicu medzi vodičmi: „Zistili sme, že väčšina šoférov pravidlo záchranárskej uličky neovláda. Aby malo upozornenie svoj význam, pridať vysvetľujúcu informáciu sme považovali za kľúčové."

Funkcia je súčasťou platenej licencie Premium+ a pri spomalení vozidiel na určitú rýchlosť sa aktivuje v priebehu niekoľkých sekúnd. To dá navigácii impulz varovať šoférov na potenciálnu dopravnú nehodu pred nimi a poskytne im inštrukciu, kam nasmerovať svoje vozidlo.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Autá v ľavom jazdnom pruhu by sa mali posunúť čo najviac doľava, zatiaľ čo autá v pravom pruhu by mali prejsť čo najviac vpravo. Pri viacprúdových cestách majú autá v ľavom pruhu ustúpiť doľava, pričom autá zo všetkých ostatných pruhov sa odsúvajú napravo. Spevnená krajnica musí vždy zostať priechodná.

Povinnosť záchranárskej uličky platí v Rakúsku, Belgicku, Chorvátsku, Česku, Nemecku, Maďarsku, Luxembursku, Poľsku, Slovinsku, na Slovensku a vo Švajčiarsku. V ostatných členských krajinách šoféri túto povinnosť nemajú.

Záchranárska ulička je ďalšia informatívna funkcia, ktorá napĺňa záväzok Sygicu zlepšovať bezpečnosť šoférov a zvyšovať ich pripravenosť reagovať efektívne v núdzových situáciách na ceste.

O SPOLOČNOSTI SYGIC

Spoločnosť Sygic vznikla v Bratislave v roku 2004. Patrí medzi spoločnosti Deloitte Fast 50 a v roku 2012 bola pridaná do zoznamu Deloitte Fast 500 EMEA. V roku 2009 spoločnosť Sygic vytvorila vôbec prvú aplikáciu s podrobnou navigáciou pre iPhone. Spoločnosť bola prvým dodávateľom offline navigácií s podporou pripojenia cez Apple CarPlayaplikácie Android Auto od spoločnosti Google. Navigačné aplikácie od spoločnosti Sygic si na celom svete stiahlo viac ako 200 miliónov používateľov. Používajú ich viac ako štyri milióny profesionálnych vodičov a tritisíc vozových parkov na celom svete.
Okrem toho je Sygic lídrom v segmente elektrickej mobility. Za režim pre electrické vozidlá (EV mode) v Sygic GPS Navigácii a získal Sygic ocenenie Global Champion Award 2021 za prínos k ekologickej a inovatívnej Európe.
Väčšinovým akcionárom spoločnosti Sygic je spoločnosť W. A. G. Payment solutions (známa ako Eurowag), ktorá je jednou z najrýchlejšie rastúcich integrovaných platforiem platieb a mobility v Európe.

SYGIC

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať