SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Systém Samsung SmartThings Find rýchlo expanduje, na vyhľadávanie zariadení slúži už viac než 300 miliónov uzlových bodov

Tlačové správy
0

Lokalizačný systém sa rýchlo rozširuje, za necelý rok pribudlo viac než 100 miliónov uzlových bodov

Spoločnosť Samsung Electronics oznámila, že systém SmartThings Find sa rozšíril už na 300 miliónov tzv. uzlových bodov, teda registrovaných a prihlásených zariadení, s ktorých pomocou je možné vyhľadávať iné zariadenia Samsung Galaxy.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Tento míľnik je jasným dôkazom, že systém SmartThings Find rýchlo a stabilne expanduje. Od júla 2022 pribudlo 100 miliónov uzlových bodov, len za 10 mesiacov teda systém narástol 1,5-krát. Rozšírenie znamená aj podstatne vyššiu účinnosť celej vyhľadávacej služby – každé prihlásené zariadenie totiž dokáže lokalizovať iný prístroj. Čím viac zariadení, tým účinnejší je systém pre používateľov.  

„Z rýchleho rastu služby SmartThings Find máme veľkú radosť. Náš ekosystém pripojených zariadení ponúka používateľom veľa nových možností a zmysluplných výhod, nemusia sa napríklad obávať, že svoje zariadenie niekde odložia a ich majetok je v bezpečí,[1] vyhlásila Jaeyeon Jung, korporátna výkonná viceprezidentka a riaditeľka oddelenia SmartThings v Samsung Electronics. „Pri ponúkaní služby SmartThings Find zároveň ručíme za spoľahlivosť a bezpečnosť týchto technológií. Systém SmartThings Find je vybavený vyspelými nástrojmi pre zabezpečenie a ochranu súkromia, takže dáta používateľov nie sú žiadnym spôsobom v ohrození a nehrozí ich zneužitie. Zároveň spolupracujeme s ďalšími partnermi z odvetvia na vývoji špecifikácií a štandardov, ktoré zabezpečenie ďalej vylepšujú.

Systém SmartThings Find dokáže ľahko a rýchlo lokalizovať zariadenia Samsung Galaxy všetkých typov, napríklad inteligentné telefóny, hodinky, tablety alebo slúchadlá. Je kompatibilný aj s príveskami Galaxy SmartTag a SmartTag+[2], ktoré je možné pripevniť napríklad na kľúče alebo batožinu.

Ľahké použitie a kvalitné zabezpečenie znamená pokoj na duši

Systém SmartThings Find prináša výhody stále väčšiemu počtu používateľov, pre Samsung pritom zostáva prioritou spoľahlivé zabezpečenie a ochrana súkromia. Na zabezpečenie citlivých informácii používa systém SmartThings Find šifrovanie dát a ďalšie ochranné nástroje prostredníctvom overenej bezpečnostnej platformy Samsung Knox. Údaje o lokalizácii zariadenia sa s ďalšími osobami zdieľajú výhradne s povolením používateľa. Identifikačný kód každého zariadenia sa navyše každých 15 minút automaticky mení a ukladá sa anonymne.

S pomocou funkcie „Search for unknown tags near you“ (Vyhľadať neznáme prívesky v okolí) môžu používatelia zariadení s Androidom alebo iOS ľahko zistiť, či sa v ich blízkosti nachádzajú neznáme prívesky. S pomocou tejto funkcie je možné určiť silu signálu daného prívesku a podľa toho zistiť, ako ďaleko sa prívesok aktuálne nachádza. V prípade potreby môžu používatelia označiť vybrané prívesky ako bezpečné.

Používateľom zariadení Galaxy ale systém SmartThings Find ponúka ešte vyspelejšie bezpečnostné riešenie s funkciou Unknown tag alerts (Upozornenie ma neznáme prívesky). Používatelia sa vďaka nej dozvedia o akomkoľvek nepovolenom sledovaní – pokiaľ systém SmartThings Find deteguje akýkoľvek neznámy SmartTag, ktorý používateľa sleduje, pošle mu upozornenie. Tým systém používateľa chráni pred zneužitím lokalizačných služieb.

Pre aktiváciu tejto služby je v panely „Life“ aplikácie SmartThings potrebné zvoliť položku Find (Nájsť) a v nastavení potom prepnúť funkciu Unknown tag alerts (Upozornenie ma neznáme prívesky). Pripadne je možné prívesky v blízkosti vyhľadať ručne.

O spoločnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inšpiruje svet a tvorí budúcnosť svojimi prevratnými myšlienkami a technológiami. Spoločnosť nanovo definuje svet televízorov, smartfónov, tabletov, nositeľných smart zariadení, digitálnych spotrebičov, sieťových a pamäťových prvkov, LSI systémov, polovodičov a LED displejov. Najnovšie informácie nájdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com/cz/.

 


[1] Systém funguje iba v dosahu Bluetooth kompatibilných zariadení Samsung Galaxy.

[2] Prívesky SmartTag a SmartTag+ sú kompatibilné so všetkými telefónmi, tabletmi a ďalšími zariadeniami Samsung Galaxy s operačným systémom Android 8 či novším. Funkcia vyhľadávania pomocou technológie AR pri SmartTag+ je k dispozícii pre všetky zariadenia s technológiou UWB, medzi ktoré patrí Galaxy S23+ a Ultra, Galaxy S22+ a Ultra, S21+ a Ultra, Note20 Ultra, Z Fold2, Z Fold3 a Z Fold4.

 

Zobrazit Galériu

Samsung

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať