SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Prelomová technológia 3D tlače batérií by mohla zmeniť celý priemysel

Technológie
0

Startup Sakuu zo Silicon Valley sa zaoberá 3D tlačou polovodičových batérií. Vo februári spoločnosť oznámila, že pomocou 3D tlače úspešne vyrába plnofunkčné batérie v zákaznícky prispôsobiteľných tvaroch a veľkostiach. Tieto batérie by sa mohli používať vo všetkých zariadeniach – od smartfónov cez domáce spotrebiče až po elektrické bicykle. V súčasnosti na trhu dominujú lítiovo-iónové batérie, ktoré síce uchovávajú veľké množstvo energie a rýchlo sa dobíjajú, ale sú s nimi spojené aj bezpečnostné problémy a majú obrovský vplyv na životné prostredie.

Štatistiky, ktoré stoja za dizajnom spoločnosti Sakuu, sú skutočne pôsobivé. Startup uviedol, že pri výrobe jeho polovodičových batérií vzniká menej ako 1 % materiálového odpadu. S prihliadnutím na to Sakuu predpokladá 69-percentné zníženie počtu krokov výrobného procesu a o 33 % nižšie výrobné náklady v porovnaní s tradičnou výrobou batérií.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

„Tlač batérií na mieru pomocou suchého procesu, ktorý sa začína surovinou a končí plnofunkčnou vysokovýkonnou batériou, je prielom, ktorý má potenciál zmeniť spôsob výroby batérií budúcnosti pre všetky odvetvia,“ uviedol v tlačovej správe  generálny riaditeľ spoločnosti Sakuu Robert Bagheri. Rýchlo vytlačené batérie založené na platforme spoločnosti Kavian umožnia prispôsobiteľnú, masovú a nákladovo efektívnu výrobu polovodičových batérií. Predpokladá sa, že vzorové články budú klientom dodané v roku 2023.

Zdroj: thecooldown.com

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať