ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Systém na výrobu papiera suchým procesom PaperLab od spoločnosti Epson získal zlatú cenu Good Design Award

Tlačové správy
0

Spoločnosť Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, "Epson")  hrdo oznamuje, že jej systém na výrobu kancelárskeho papiera suchým procesom[1] PaperLab A-8000 získal cenu japonského ministra hospodárstva, obchodu a priemyslu (METI Minister Award).

Toto ocenenie je udeľované projektom, ktoré komisia súťaže Good Design Award zvolí zo stovky najlepších návrhov vybraných zo všetkých účastníkov súťaže Good Design Award 2017 (4 495 prihlásených). Víťaz sa zvolí na základe komplexného hodnotenia podľa kritérií zahrňujúcich napr. potenciál projektu pri riešení sociálnych otázok, budúceho uplatnenia a úrovne rozpracovania.

Kazuhiro Ichikawa, výkonný riaditeľ a zástupca riaditeľa pre administratívu divízie korporátneho výskumu a vývoja, ktorá sa podieľala na vývoji systému PaperLab A-8000 uviedol: „Získať takéto uznávané ocenenie je pre nás veľkou cťou. Myslím si, že toto uznanie konceptu PaperLab A-8000 zmení „budúcnosť papiera.“ Papier má ako komunikačný prostriedok svoju univerzálnu hodnotu, pretože je jednoducho rozpoznateľný, dobre viditeľný a jednoducho prenosný. Zároveň predstavuje pre vedenie firiem, zodpovednosť za životné prostredie a riziko ochrany dôverných informácií. To znamená, že s jeho využitím sú spojené určité starosti. Vďaka použitým technológiám suchého spracovania vlákien ponúka A-8000 od spoločnosti Epson prvý systém na výrobu kancelárskeho papiera na svete[2], ktorý umožňuje spracovanie a výrobu papiera na mieste, v množstve, ktoré potrebujete, práve vtedy, keď ho potrebujete. Epson sa snaží o propagáciu spoločnosti s nulovým odpadom.“

„Je to prvýkrát, kedy naša spoločnosť získala cenu Good Design Gold Award. Je potvrdením toho, že propagácia spoločnosti s nulovým odpadom ma veľkú váhu a zároveň je uznaním nášho úsilia, ktoré sme vložili do plánov a návrhov produktu PaperLab, ktorý túto hodnotu prináša. PaperLab reprezentuje naše odhodlanie byť priekopníkom na nových trhoch a som rozhodnutý podporovať tento produkt, aby sa z neho  stal dôležitý segment trhu,“ dodal Masahiko Kobayashi, riaditeľ dizajnu pre PaperLab A-8000 divízie technológií výrobných procesov a vývoja spoločnosti Epson. 

Komentáre porotcov
Viz. správa z 4. októbra 
PaperLab A-8000

 

[1] Malé množstvo vody sa využíva k udržaniu určité úrovne vlhkosti vo vnútri systému
[2] PaperLab je prvý systém na výrobu kancelárskeho papiera, ktorý využíva suchý proces, podľa prieskumu realizovaného spoločnosťou Epson v novembri 2016.

PRime time

Všetky autorove články
epson PaperLab

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať